Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ajuska

Velmi solidní komedie se spoustu dobrých hlášek. V první půl hodině to vypadá na jednodušší taškařiči o nešikovných zlodějíčcích kopajících tunel do banky. Pak se to rázem zhoupne do zcela jiné, ale neméně podařené roviny o životě v přepychu a touze po "lepší" společnosti. Vše působí lehce, vtipně a příjemně a 90 minut uplyne jako nic. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +pěkně načrtnuté charaktery postav, herecký výkon Elaine May, způsob jakým získali bohatství -jazzová a podobná hudba, děj, tak nějak film nic nedá, vtipem nepřekypuje/// Ani tímhle filmem si mě Woody Allen nezískal. Hold jsou oblíbení herci a neboblíbení a málokdy jedním filmem na ně změníte názor. Když jsem mrknul na vaše hodnocení, čekal jsem od filmu více, a i když mě samotný film ničím příliš neotrávil, tak mě ani ničím nenadchl. Za pozornost stojí cca 10 minut ze začátku, jak jsi otevřou pekárnu a snaží se vykrást banku, jit film tímto směrem, určitě bych na výsledném hodnocení přidal. Pokud ste tedy zvyklí na Allenův rukopis, asi vás film potěší, v opačném případě nestojí ani za vidění./// Celkem 37%/// ()

Master19

S Darebáčky se Woody Aleen snaží vrátit k čistokrevné komedii. Neodpustí si ale v půlce sklouznutí k "oblíbeným" životním tématům. Je to škoda, trošku si podráží nohy, ale pořád je to hodně dobré... Začátek je strhující a opravdu skvělý a na druhou stranu lze určitě přičíst k dobru a Allenově soudnosti, že se nenechal a jakkoliv je nápad dobrý, "tunelování" banky zbytečně neprodlužoval a zachoval tak filmu typicky Allenovskou stopáž. ()

Brouk

Tak jsem se těšil a těšil, já !!! sympatizant W.Allena... Jak jsem k tomu došel, tedy k těm sympatiím? Asi dávno... Tak jsem chtěl, tak moc jsem chtěl, aby W.A. opět stoupl v mých očích a mysli do těch výšin, jako v čase zpět. Ale tenhle upocený uťápnutý frustrovaný žvanil? Kde je lehkost a vtipnost dialogů, na které jsem si uvykl? Možná jsem už tak rozmazlený.... Bezesporu je ale tenhle snímek je v 21.století Allenovo top ve srovnání s ostatními jeho posledními snímky. Tracey Ullman je jednoznačně ozdobou a přínosem tohoto snímku. Bravo! Jsou to moc pěkné 3* ()

anli

Woody Allen tady předkládá kriminální komedii,místy poměrně slušně ztreštěnou,o bandě liupičů,které velí a která chce podzemním tunelem vyloupit banku.Zhora mají krytí v podobě cukrárny a jeho manželky,která tu prodává jeden druh placiček,neb nic jiného upéct neumí.Loupež v bance se nezdaří,zato placičky se stanou hitem a penízky se začínají sypat.Velmi zdařilá komedie,která opravdu připomíná rané Allenovy ztřeštěné komedie a která je napsaná s gustem,vtipem a onen zlodějíček s velkými sny v podání Woodyho je jedna z mála postav,kterou jsem u Allena schopen herecky nejen snést,ale dokonce se mi opravdu líbí.Je vtipně a majestátně napsaná a divák se jeho nápadů nemůže nabažit.Film má opět skvělé a brilantní dialogy,výborně napsané postavy a komediálně laděné poselství.První polovina je absolutně bez chyby a je to vskutku hold komediím podobného typu a ukázka toho,jak mají vypadat.Ve druhé polovině Allen přidává trochu více morálního poučení,než je nutné a tím pozastavuje skvěle vyprávěné tempo.Což je asi jediné,co bych vytknul.Jinak jsem se opravdu výborně a upřímně bavil a"Darebáčci"patří mezi mé nejoblíbenější Allenovky,Dávám jasných 85% a musím se zeptat,jak to vypadá s tím povolením na tu cukrárnu. ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)