Černá kočka, bílý kocour

Scénografie:

Milenko Jeremic

Kostýmy:

Nebojsa Lipanovic

Hodně ulítlej film. Jak je ulítlej, tak je vtipnej. Tamten kokain man je fakt hustej týpek. Je to zatím jediný film, který od Kusturici znám, ale určitě si u mně udělal dobrou reklamu. Do ruky se mi dostal soundtrack. Hudba Gorana Bregoviče je neuvěřitelně našláplá. Je to perfektní podklad k takovému filmu.(15.11.2004)

Len málo filmov dokáže vo vás rozprúdiť krv tak závratne, že po skončení projekcie máte chuť objať od radosti a dobrej nálady celý svet. Óda na živelnosť, temperametnosť a život sám. Bravó a režisérovi jedno veľké ĎAKUJEM! P.s.: PIT-BULL!!! :-)(12.4.2005)

Černá kočka, bílý kocour je neuvěřitelně šílená komedie. Chování všech postav dává dohromady dotažený do absurdity, ať už je to gangster Dadan a šňupací kříž nebo starý Grga a sledování filmu Casablanca. Celý snímek zakládá svoji komiku právě na absurdních komických situacích vázajících se na hlavní téma filmu - svatba Dadanovy sestry, doplněných chytlavými cikánskými melodiemi. Vtipy zde použité jsou jednoduché, ale o to účinnější, některé z nich člověka ve filmu rozesmějí až když jsou vidět poněkolikáté (prase a trabant). Osobně mi vadilo Dadanovo "Pit-bull ! TERIÉR !", při němž se divák spíš najednou cítil jako u sledování hudebního videoklipu a ve filmu mi to docela vadilo. Ale rozhodně nikdy nezapomenu na závěrečnou parafrázi na Casablancu ... " Tohle je začátek velkého přátelství..."...(25.12.2007)

Film, který probere ke světu i mrtvolu! Ať žije balkán! :D(7.6.2011)

• Hrabka

Šílená, uřvaná a chaotická blbost, ve které se sice objeví několik opravdu povedených vtipů (NAFTA-VODA), ale jinak to je zdlouhavá báchorka, která člověka spíš uspává, než aby ho pobavila. 50%(29.7.2011)

• - Romové, kteří ve snímku hráli, byli do filmu vybráni z okolí města Skopje. (PavelSm)

• - Film získal na filmovém festivalu v Benátkách Stříbrného lva za nejlepší režii. (Terva)

• - Jedná se o první snímek, k němuž si režisér Kusturica hudbu zajistil sám se svou domovskou kapelou The No Smoking Orchestra. (Gabrielle)