poster

Černá kočka, bílý kocour

 • Fed. rep. Jugoslávie

  Crna mačka, beli mačor

 • slovenský

  Čierna mačka, biely kocúr

 • anglický

  Black Cat, White Cat

Komedie / Romantický / Hudební

Fed. rep. Jugoslávie / Francie / Německo / Rakousko, 1998, 129 min

Režie:

Emir Kusturica

Producenti:

Karl Baumgartner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  *****

  Len málo filmov dokáže vo vás rozprúdiť krv tak závratne, že po skončení projekcie máte chuť objať od radosti a dobrej nálady celý svet. Óda na živelnosť, temperametnosť a život sám. Bravó a režisérovi jedno veľké ĎAKUJEM! P.s.: PIT-BULL!!! :-)(12.4.2005)

 • sportovec
  *****

  Balkánský svět našich dnů viděný očima absolventa pražské FAMU, která mají svůj pro změnu bosenský kořen. Někdejší identita státní a kulturní, kterou zažíval naplno ve svém zralém věku Masaryk, je náhle k dispozici se vším všudy. Bláznivé pábitelství cikánského polosvěta i podsvětí se mění v kolorit klasické romantické vzpoury s neklamně postmoderními insigniemi. Ryčná, nikoliv pivně rozvážně oddechující srbská dechová hudba tu kouzelnou atmosféru balkánského hrabalovsky pábícího světa dotváří. Polomýtus-polosoučasnost, rodové vazby-postmoderna širšího balkánského prostředí, to všechno a něco navíc je pohonnou látkou pádícího filmu s intermezzem dvou kočiček, jimž je přisuzováno více, než jsou s to zastat. Je asi jen málokdo, komu by se tohle polodokumentární pádění nezamlouvalo. Jakbyne.(28.8.2007)

 • genetique
  ****

  Myslím, že túto naozaj čiernu komédiu pochopia viacmenej iba Európania a tí, ktorí vedia ako to na Balkáne a medzi cigánmi naozaj vyzerá. Humorom to srší stále od prvej klapky až po poslednú. Absurdita, švihnutosť a originalita sú tiež silnými stránkami, no v pár scénach aj prehnanými. Pitbull-teriér mal dostať Oscara za pieseň. 85%.(10.3.2006)

 • lola3121
  *****

  Tak tohle byla ovšem jízda! Tenhle film by se měl pouštět na zlepšení nálady všem pesimistům. Hned počáteční scéna „kšeftování s Rusy“ naznačila, o co půjde, a pak už to jelo v šíleném tempu. Nejvíc mě nadchnul „mafián“ Dadan a jeho tanečně-pěvecké kreace včetně té závěrečné s husou (!), ale zapomenout nemůžu ani na mrtvé dědy, obložené ledem na půdě, pojízdné křeslo starého Grgy, žonglování s granáty, prase žeroucí trabant a vůbec… to se musí vidět (a pokud možno víckrát).(16.6.2010)

 • Kulmon
  ****

  Asi nejlepší Kusturicův film. Opět zde vše s přehledem válí cikánská mentalita, cikánská hudba a cikánský způsob života. Romale hip hop! Ovšem příznivec Kusturicových filmů ze mě nikdy nebude.(10.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace