poster

Černá kočka, bílý kocour

 • Fed. rep. Jugoslávie

  Crna mačka, beli mačor

 • slovenský

  Čierna mačka, biely kocúr

 • anglický

  Black Cat, White Cat

Komedie / Romantický / Hudební

Fed. rep. Jugoslávie / Francie / Německo / Rakousko, 1998, 129 min

Režie:

Emir Kusturica

Producenti:

Karl Baumgartner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  *****

  Hodně ulítlej film. Jak je ulítlej, tak je vtipnej. Tamten kokain man je fakt hustej týpek. Je to zatím jediný film, který od Kusturici znám, ale určitě si u mně udělal dobrou reklamu. Do ruky se mi dostal soundtrack. Hudba Gorana Bregoviče je neuvěřitelně našláplá. Je to perfektní podklad k takovému filmu.(15.11.2004)

 • boshke
  ***

  Začalo to slibně, časem mi to však přestalo připadat tak vtipné. Každopádně bylo zajímavé poznat balkánského Johna C. Reillyho a Josepha Gordona Levitta... 70%(27.3.2013)

 • Skejpr
  ****

  Strašně vtipné, bohužel místy už poněkud za hranicí dobrého vkusu...(2.7.2009)

 • Radek99
  *****

  Kusturicova zběsilá balkánská jízda! O tomhle filmu je těžko psát - to se musí jednoduše vidět... Tyhle balkánské komedie nejsou podobné ničemu, co jsem kdy zhlédl, vytváří svůj specifický subžánr. Je to hektické, dravé, balkánsky živelné, crazy, dynamické, bez vydechnutí, šílený filmový kvapík se skvělou balkánskou dechovkou, jeden velký dokonalý celovečerní videoklip. Kusturica si tentokrát do svého hledáčku vybírá komunitu balkánských Romů a toto etnikum svým nenapodobitelným životním stylem koresponduje s Kusturicovou poetikou - komunita plná hádek, svárů, násilí, naprostého patriarchátu, bídy i pohádkového bohatství a moci, podivuhodných partnerství, bizarních osudů... Jedna z nejlepších komedií evropské kinematografie! A to bez nadsázky... Podobné filmy: Underground, Život je zázrak, Taxidermia, A fost sau n-a fost?, Borat(23.1.2007)

 • Kulmon
  ****

  Asi nejlepší Kusturicův film. Opět zde vše s přehledem válí cikánská mentalita, cikánská hudba a cikánský způsob života. Romale hip hop! Ovšem příznivec Kusturicových filmů ze mě nikdy nebude.(10.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace