poster

Černá kočka, bílý kocour

 • Fed. rep. Jugoslávie

  Crna mačka, beli mačor

 • slovenský

  Čierna mačka, biely kocúr

 • anglický

  Black Cat, White Cat

Komedie / Romantický / Hudební

Fed. rep. Jugoslávie / Francie / Německo / Rakousko, 1998, 129 min

Režie:

Emir Kusturica

Producenti:

Karl Baumgartner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimp
  ****

  Takhle nejak by to mozna vypadalo kdyby nasi Romove meli penize :-)(10.1.2005)

 • lesumir
  ****

  Film, který probere ke světu i mrtvolu! Ať žije balkán! :D(7.6.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Divoké balkánské rytmy, všemi směry pobíhající drůbež, kšeftující cikáni, vozidla svařená žhavým sluncem a občasný záběr na prase požírající trabanta. To vše nabízí Kusturicova zběsilá jízda hlubokou cikánskou duší, při které osmahlí bratři sledují uprostřed divočiny v televizi Ohnivé ulice nebo Casablancu s českými titulky a s vědomím, že prací ještě nikdo nikdy nezbohatl, vymýšlejí další levárny. Je trochu smutné, že většinu scénáře napsal sám život, ale na zábavě to neubírá.(2.1.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Tsunami emotivní živelnosti za rytmu balkánské dechovky v podobě, ve které jí umí zachytit snad jen Kustorica, a se špetkou magického realismu navrh. K tomu navíc prase trpělivě spásající traband. No řekněte, může něco takového již z principu být špatné? Bohužel ani zde se to neobešlo bez chyb. Od nejvyšší mety sráží film půlhodinovka od počátku svatby. Tam se to na můj vkus zvrhne v až příliš crazy ulítlou záležitost. Film jako takový z vás sice rychle vyprchá, ale energie, kterou vás nabije, tak ta jen tak ne. A to se počítá, jelikož právě to je znakem velkých filmových počinů. "PIT-Bull! Teriéééér...!"(24.1.2007)

 • Kass
  *****

  Měl jsem co do činění s pár filmy temperamentního Emira Kusturici, ovšem tohle... nemám slov. Gejzír gagů a nápadů v energií tak nabité a živočišně nespoutané komedii, že... nemám slov :-)(28.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace