poster

Černá kočka, bílý kocour

 • Fed. rep. Jugoslávie

  Crna mačka, beli mačor

 • slovenský

  Čierna mačka, biely kocúr

 • anglický

  Black Cat, White Cat

Komedie / Romantický / Hudební

Fed. rep. Jugoslávie / Francie / Německo / Rakousko, 1998, 129 min

Režie:

Emir Kusturica

Producenti:

Karl Baumgartner

Scénografie:

Milenko Jeremic

Kostýmy:

Nebojsa Lipanovic
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka

  Film, který mě doslova pronásleduje. Třeba jednou příjde okamžik, kdy mi bude dobřáno podívat se na něj v klidu až do konce.(25.11.2016)

 • Malarkey
  *****

  Sonda do jedné velké cikánské rodinky žijící po celém Balkáně. Výborné herecké výkony, které se v takovýchto filmech opravdu cení, dokonalá muzika, která dodává filmu svižný náboj a hlavně humor, který je naprosto dokonalý...a opravdu nečekaný. Koho by například napadlo že se dá jezdit na praseti? Mimo to příběh se k tématu opravdu hodí a sledování jeho příjemně ubíhá a upřímě pobaví. --- Co říkal doktor? - Doktor? Že když mě nebudete srát budu žít do sta.(1.10.2006)

 • Houdini
  *****

  Zlatý Lev - výběr(20.1.2006)

 • Superpero
  *****

  Nabušená exkurze mezi balkánské cikány, plná filmové energie a audiovizuálního kouzelnictví. Všichni herci jsou neuvěřitelně výrazné typy, co postava to klenot. Nejlepší je mafiánský kápo Dadan, co je neustále sjetej koksem a paří na shitovní disco (Pit Bull terier) a Abbu. Tahle živočisná příběhová poetika plná kalašnikovů vás strhne i když nebudete chtít.(9.2.2008)

 • Véča
  ****

  Černá kočka, bílý kocour je neuvěřitelně šílená komedie. Chování všech postav dává dohromady dotažený do absurdity, ať už je to gangster Dadan a šňupací kříž nebo starý Grga a sledování filmu Casablanca. Celý snímek zakládá svoji komiku právě na absurdních komických situacích vázajících se na hlavní téma filmu - svatba Dadanovy sestry, doplněných chytlavými cikánskými melodiemi. Vtipy zde použité jsou jednoduché, ale o to účinnější, některé z nich člověka ve filmu rozesmějí až když jsou vidět poněkolikáté (prase a trabant). Osobně mi vadilo Dadanovo "Pit-bull ! TERIÉR !", při němž se divák spíš najednou cítil jako u sledování hudebního videoklipu a ve filmu mi to docela vadilo. Ale rozhodně nikdy nezapomenu na závěrečnou parafrázi na Casablancu ... " Tohle je začátek velkého přátelství..."...(25.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace