Dallas 63

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

teba

Dávám 4 radši hned ze začátku, protože je jasný, že to nemůže dopadnout dobře, takže se asi postupně zbytečně zklamu... A taky že jo! Takže snižujeme na 3... Ale Franco je sympaťák, takže mu dám v případný druhý sérce ještě šanci ;o) ()

DassemUltor

Hodnotit ty americký seriály je pro mě vždycky obtížný. Vím totiž kolik se u nás a všude ve světě vůbec točí totálních sraček, že v podstatě každej takovejto seriál si zaslouží 5*. Jasně že i v Ámeru točí sračky, ale chápete ne? Jsou prostě nejlepší a dělají toho hodně. U tohoto přesto že je taky velmi dobrý, jsem chtěl dát 3* bo mě to tolik nechytlo a nedal jsem to klasicky za jeden den. Sakra.. už mě ani nebaví psát tenhle koment. Prostě první díl a poslední byl nejlepší. Kvůli poslednímu, velmi emotivní a docela nečekaný, zvyšuju o jednu hvězdu. Určitě to není ztráta času. Och.. no a ta blondýna.. luxusní :) EDIT: a prdel je, že vlastně o toho Kennedyho zase tolik nešlo :D ()

jprmusic

Do cca. půlky třetího dílu dost dobrý - jenže pak se to celý nějak podělalo. Logika konání jednotlivých postav šla do hajzlu a s ni celej seriál. Nemůže za to ani tak Franco, i když mi ten jeho kukuč lezl ke konci pěkně na nervy. Ale aby někdo, kdo plánuje 3 roky atentát a zná Dallas do poslední uličky nevěděl, kde je šestý patro v “tý” knihovně, to mi přijde fakt ujetý. Jo a příšerně odfláknutá hudba. Zato atmoška šedesátek v cajku. Kdo nečetl, hodnotí logicky výrazně výše. Škoda. ()

ESW

Jednání postav tak pitomý, ze je nepříjemný koukat se na to. A motivace hlavního hrdiny je minimálně pochybná. ()

PichyjePan

Tenhle seriál není bůhví jak úžasný, ale již dlouho mě seriál nebo něco podobného, takhle moc nenadchlo a nebavilo, to jsem zrovna nedávno koukal na GoT (ano nedá se to úplně srovnávat, ale někteří lidé ho považují za nejlepší seriál...) pravděpodobně mi je toto téma a akurátní dělka bližší. Nápad na cestování časem kvůli záchraně JFK není špatný, ale lepší a zajímavější jsou osobní problémy či záležitosti hlavní postavy Jakea Eppinga, kterého ztvárnil James Franco (opravdu ho žeru xD). Hudba dobová, která skvěle dotvářela atmosféru a hudba při těch romantických chvilkách byla lahodná (nevěděl jsem, že budu na romantiku xD). Konec odpovídající a zasloužený vzhledem k dění, aj ta slzička se drala na povrch. "If you do something, that really fucks with the past, the past fucks with you" ()

Mamlas

I o tomhle seriálu se dá říct asi to samé, co o mnoha jiných. A to, že kdyby to byl 1 celovečerák, bylo by to super. Takhle máme zajímavý námět, ale z každého dílu je zajímavých tak 10 až 15 minut. Zbytek jsou nudné vykecávačky, nervydrásající řešení jakýchsi osobních vztahů, otravné vedlejší linky a postavy a jiné obvyklé plebsy. V zásadě díly 2 až 7 se dají považovat pro výsledek za prakticky zbytečné. S velikým přeskakováním dokoukáno do finále, které bylo zajímavé, ale taky zabralo jen maličkou část té převalené stopáže. Výsledek proto spravedlivě průměruji s ohledem na průměrnou kvalitu celého snímku. (18%) ()

ostravak30

Na seriálu Dallas 63 se podílelo opravdu moc tvůrců a je to další počin jednak výjimečného a nápaditého spisovatele Stephena Kinga. Návrat do minulosti je jedno z témat, které hodně filmaře láká a diváky/čtenáře též. Zde se vracíme do let šedesátých a hlavní hrdinové, následně už jen hrdina, se snaží zabránit atentátu na J. F. Kennedyho. Zda je to vůbec možné a co se stane, když změníte minulost není tím hlavním, čím by se filmaři zaobírali. Jde o vliv na minulost a to, jak se ona brání její změně. Po celý seriál jsem byl docela nadšen, ačkoli víc o způsobu průniku i dalších okolnostech se bohužel člověk nedozvěděl. Stejně tak mě trochu zklamal konec, protože mi nějak nebylo jasné, co se přesně v současnosti/budoucnosti odehrálo. Jak moc se změnil svět, když prezident přežil? Maine se změnilo ve válečnou zónu, ale podrobnosti nám vysvětleny nebyly. A to je rozhodně škoda. Za zmínku taky stojí, že autor vůbec nebere v potaz jinou než oficiální verzi a tudíž, že střílel výhradně Lee Harvey Oswald. Tím pádem se ale musím ptát, proč na to šli tak složitě? Proč prostě Oswalda nezabili a tím pádem by k atentátu dojít nemohlo. Proč mu nezabránili odjet od domu osudného dne do práce? Možností by bylo v tomto případě podobným způsobem zmařit atentát mnoho... ()

Blackadder

Zatím nějak moc velká odlišnost od knihy. V Dallasu už za 30 minut? Brouci? "vy tu nemáte být". Budu ještě pozorovat a uvidíme :). Po třetí epizodě převažuje zklamání. Začíná to být zcela něco jiného než kniha. ()

BadExHuman22

Skvělý mysteriózní mini seriál. S. King prostě umí. Cestování do 60. let a pokus o zastavení vraždy Kennedyho. James Franco v hlavní roli jako Jake je úžasný. Sarah Gadon jako Sadie do které se Jake zamiluje je kouzelná. Celý seriál jsem jim fandil. Zhlédnuto všech osm epizod. Skvělá atmosféra. Skvělý příběh. Závěrečná epizoda je úžasná, i jednu nebo dvě slzy jsem uronil. Mrzí mě jen to, že seriál má jenom těch osm epizod. Dávejte mi další takovéto skvělé seriály. Za mě 100% ()

Vikez

Trošku presladené, námet od Stephena Kinga sa dal poňať iste o niečo surovejšie. Výborné obsadenie (hlavne Oswald sa "podaril"), no nestačí to na viac ako lepší priemer. U mňa zvezda navyše za absolútne očarujúcu Sarah Gadon.. ()

Taron

Tak tohle si nezaslouží nic jiného než 5*, super atmosféra, super obsazení, super napětí... PS: knížku jsem nečetl, takže nemám s čím srovnávat. ()

Ereniss

Já osobně musím zatleskat, že se konečně úspěšně podařilo převést "kingovku" na televizní obrazovky. Knihu jsem četla dávno, a i když se místy seriál ubíral trošku pozměněným směrem, stále je na co se dívat a vesměs to důležité dodržel. Hrozně mě potěšil James Franco, kterého si pamatuju ještě coby mladého cucáka. Po tomhle jsem si ho oblíbila na maximum. Sadie byla taktéž úžasná, stejně jako celá atmosféra šedesátek a vůbec, končím a jdu si utřít slzy, které mi teď čerstvě přivodil poslední díl. ()

Uroboros

Franco je naprostej borec a Sarah Gadon je nejvíc sexy stvoření na světě. Ty její oči a pohledy...úúú. Bomba seriál, kterej má sice kupu nelogičností a chyb, ale vem to čert. Je to super minisérie. :) ()

mbrdo

Fajn seriál, čítal som predtým knihu a je to tak 1:1. Veľmi pekné scény zo 60. rokov, aj cestovanie v čase je zaujímavé, aj keď v knihe trochu detailnejšie popísané. Sarah Gordon je neskutočne krásna, niekedy som si pretáčal scény len kvôli nej - pridáva seriálu navyše 10% v mojom hodnotení - celkovo 85%. ENJOY ()

jfaba

Přemýšlel jsem o ****, ale nakonec jsem dal ***. Byla tam hluchá místa, ale celkově to byl podařený seriálek o cestě zpět a navíc pěkný konec, kde je snad každému jasné, že není správné měnit co bylo. Což už jsme viděli (a věděli) v Zabil jsem Einsteina, pánové... A hezky to dopadlo :-) ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)