Reklama

Reklama

Epizody(10)

V předchozím seriálu Spartakus: Krev a písek jsme se s gladiátory rozloučili ve chvíli, kdy utíkali z Batiatova domu. Povstání pokračuje a strach z gladiátorského povstání přímo ohromí srdce Římské republiky. Další řada oblíbeného seriálu Spartakus: Pomsta začíná vysláním Gaia Claudia Glabera a jeho římských vojáků do Capuy, aby rozdrtili skupinu osvobozených otroků vedenou Spartakem dříve, než způsobí další škody. Spartakus je hnán svou touhou pomstít se muži, který odsoudil jeho ženu k otroctví a nakonec i k smrti. Zároveň si není jistý, zda jsou nezbytně nutné další oběti, aby svou armádu udržel pohromadě. I tentokrát se můžeme těšit na krvelačné souboje, neobvyklé erotické scény a skutky hanebné i hrdinské. (HBO Europe)

(více)

Recenze (20)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zamrzí smrť Andyho Whitfielda, ktorý nemá adekvátnu náhradu v ďalších sériach v roli Spartaca. Nový herec ponúka ale črty, ktorého by možno predošlý herec nezahral tak dobre, a to spoločný záujem, morálku pre všetkých, vojenskú stratégiu a spravodlivosť. Mal som si na neho problém zvyknúť a aj keď mi to nepríde lepší herec a lepší Spartacus, verím v to, že tieto črty vie zahrať lepšie a byť tak lepšie stvárneným symbolom. Andy Whitfield mal totižto príliš rebelskú tvár. Spomienky na Naeviu sú nešťastne spoilernuté recastom, takže vieme, že ju nájdu. Glaber intriguje výborne a dokáže Spartakove akcie využívať vo svoj prospech. Jeho súperom sa stávajú Seppius a Varinius, bohužiaľ nedostatočne využití. Zmŕtvychvstanie Lucrecie ale trochu zaváňa scenáristickým prešľapom. Ashur získava dobré postavanie, Oenomaus dobrovoľne bojuje v pit. Oslobodzuje sa loď plná germánskych otrokov, čo sa nepáči Crixovi, ale Agronova loajalita Spartacovi prekonáva všetky ťažkosti. Séria sa držala v podobnej kvalite ako predošlá, ubudlo intríg, pribudlo vojenskej stratégie. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když jsem ve finále s druhou, třetí spokojený, musím bohužel přiznat, že se šlo kvalitou trochu dolů. Velmi nešťastné přeobsazení Spartaka se nepovedlo a Liam McIntyre se snaží seč mu síly stačí, Andy to ale není a přijde mi jako takový klučíček bez charismatu. Scénář je slabší, není tu tolik wow momentů a i když se vracejí ti, na kterých stojí dokonalá první série, Manu Bennett, Peter Mensah i Luxy Xena Lawless, nemají tady takový prostor rozjet tu fantazii, jakou předvedli v minulosti. Díky posledním epizodám jde ale hodnocení nahoru, tam si tvůrci vylepšili trochu pošramocenou pověst. ()

Reklama

radekgfx

všechny recenze uživatele

Chaos. Stejné stigma jako Prison Break (2005). První série Spartaka měla dost jasně definované styčné body svého úspěchu – hermetické kulisy arény, cvičiště a Batiatusovy vily a koncentrovaný děj v jejich rámci. Druhá série tohle všechno zboří, ale nijak nevytěží. Z přívalu nových možností se jí totiž rozklepou kolena a začne tápat. Tvůrci se to bohužel snaží řešit tím úplně nejhorším a nejméně produktivním způsobem – začnou oživovat mrtvé postavy, nelogicky vracejí děj do již viděných kulis a velké části stopáží vyplňují dialogy známých postav, které pouze zdržují a děj nikam neposunují. McIntyre není Whitfield a toho nového a kreativního je zoufale málo. Jsou to právě pokračování jako druhá řada Spartaka, díky nimž člověk docení „nedokončená“ díla jako Okamotovu Zběsilost (1966). Jdu jí zvednout hodnocení. ()

Sidonka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oproti 1.sérii "Krev a písek" je série "Pomsta" výrazně slabší. Celkem mě bavily jen některé linie, bohužel spíše ty vedlejší. Bavila mě nepříliš chytrá, ctižádostivá, bezohledná a rozmazlená mrcha Llithya a její dům (vše kolem Batiatova domu) + dřívější domina, nyní pomatená Lucretia, od které bych se teda raději držela pořádně daleko (její činy se daly tak nějak předem očekávat) + pár dalších ojedinělejších scén s některými mužskými postavami. Spartakus mě nyní již absolutně nezajímal, kolem něho je ve dvojce prostoduchý, patetický děj a novej herec mi ani není sympatický, takže když byl na scéně, občas jsem si odskakovala raději uvařit dobrý čaj.:) 3. série už je s prominutím odpad, ani jsem to nemohla dokoukat, přiznám se, že z toho už jsem neměla absolutně nic, ale možná, kdybych tolik nepřeskakovala a nepřetáčela... :) Třeba mi něco skvostnějšího uniklo. :) ()

InJo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Problém druhé sezóny není ani tak v (nezbytném) přeobsazení titulní postavy (McIntyre je možná ještě charismatičtější než byl Andy Whitfield), jako spíš v neucelenosti hlavního příběhu - rozpadá se tak na několik menších, z nichž skutečné grády mají jen dva (velkolepá záchranná a vyvražďovací akce v pátém dílu a závěrečné dvě epizody, v nichž probíhají zpravidla strhující střety s Glaberovou armádou). A jistá potíž je i se samotným Spartakem, který jakoby zde přestal být ústředním tahounem a stal se jen jednou z mnoha postav - a bohužel jednou z těch méně zajímavých. Kvůli tomu se trochu ze seriálu vytrácí primární podstata Spartakova příběhu... Akční scény jsou víceméně na stejné úrovni jako v předchozích dvou sériích (KREV A PÍSEK a BOHOVÉ ARÉNY, btw POMSTA dějově navazuje i na tento prequel!), a opět platí, že zpomalovačky jsou využívány až příliš často... Zábavu v neakčních scénách opět zajišťují především intriky mezi záporáky (Ashur je opět nebývale slizký, vývoj vztahů mezi Glaberem, Ilythií a Lucretií je dopředu jen těžko čitelný) a různorodé konflikty mezi vzbouřenými otroky (Oenomaus/Gannicus, Crixus/Agron atd.). ()

Galerie (192)

Zajímavosti (4)

  • Představiteli hlavní role Andymu Whitfieldovi (Spartakus) byl diagnostikován non-Hodgkinův lymfom, v důsledku čehož bylo natáčení 2. sezony odloženo. Dne 11. září 2011 pak herec rakovině podlehl, a proto ho nahradil Liam McIntyre, kterého vybral sám Whitfield. (Zaprtek)

Reklama

Reklama