Jeruzalém: Brána do pekel

• Izrael Jeruzalem

Dvě kamarádky se vydávají na prázdniny do Jeruzaléma. Brzy se zde spřátelí s židovským vojákem, arabským správcem hotelu a také mladým záhadologem. Nikdo z nich však netuší, že ve městě zrovna vrcholí ďábelská aktivita, ulice se plní démony a zombie a všem půjde o život... (TV Prima)

cskomando

3 Hvězdy jen kvůli tomu Izraelskému originálnímu prostředí i se zajímavým nápadem... no scénář, zpracování raději lepší nerozebírat. Jinak by musel člověk vystřílet půlku postav už na začátku děje. ()

arcticsky

Z místopisného hlediska docela pěkný film. Ale jako horor jen hromada klišé, pitomá rozklepaná kamera a nesmyslné scény ve tmě, kde (a to autoři z nějakých důvodů netuší) není nic vidět... ()

petikacka odpad!

Alláhu Akbar, Shalom a Pane Bože dohromady můžete mi vysvětlit co mělo TOTO!!! jako být?! Větší totální kravinu a snůšku sra*ek jsem snad ještě neviděla. Teď se musím omluvit všem filmům, kterým jsem dala 1* nebo 2 *, protože vůči tomuto veledílu by si zasloužili aspoň 3*. Tohle si vlastně nezaslouží ani můj komentář. No, bohužel už jsem ho napsala. ()

Caine

To bylo fakt peklo! Něco tak hroznýho už jsem dlouho neviděl. Ale láká mě to aspoň k návštěvě Jeruzaléma (jestli to teda vůbec točili tam). ()

pilarius

Prostředí Jeruzalému je skvělé, o tom žádná, jenže jeho wau efekt už využil seriál Dig a digitálně i World War Z. Google Glass jsou zajímavá hračka a rozhodně je zde beru jako plus, jenže jako horor tenhle film prostě nefunguje, neboť okřídlené digitální nezombie made by God™ prostě děsivé nejsou. Záběry ze tmy jsou pak ještě horší než u konkurenčních found footage blbin. Na nesympatičnost postav si stěžovat nemůžu, docela mi sedly, ale jejich reakce na situace byly dost nesmyslné a spousta jich byla i dost toporně zahrána. Nebýt těch tunelů na konci, kde to šlo všechno do kytek, tak za to předtím a za závěrečnou scénku bych dal určitě tři hvězdy. Takhle jsem jen vzpomínal při pár záběrech na mnohem lepší, ale v lecčems podobný found footage - Cloverfield. ()

MickeyStuma

Další hororový přírůstek ve stylu Found Footage a opět v plné parádě, tentokrát s překvapením od izraelských tvůrců. Dějová šablona je sice jako obvykle zopakována, avšak jedna originalita tu přeci jenom je. Jako snímací médium byly tentokrát použity takzvané chytré brýle. Zvýrazněné písmeno Z v názvu snímků už předem prozrazuje, o co se bude jednat. Izraelci však ďábelské zombie ještě vybavili křídly a tak o to víc je to zajímavější. Hned na začátku snímku se nám osvětlí o co se jedná a následovně se začne rozvíjet nevinný příběh dvou kamarádek vydávající se na výlet, na kterém je čeká něco, co by sami v životě nečekali. Takže po počátečních dívčích radovánkách, mejdanech a sexuálních etud jednoho dne nečekaně nastane temná hrůza s prvky náboženské a mysteriózní dramatizace, samozřejmě místy zpracované za použití CGI efektů. Neustále se něco děje a tak se děj svým tempem ubírá kupředu z jedné hrůzy do druhé. A protože se jedná právě o Found Footage, není to snímek pro odpůrce živé kamery. Děsivý příběh s daným charakterem, atmosférou a pravidly. A samozřejmě i u tohoto snímku platí, ať se slabé povahy na tento snímek nedívají sami, potmě a po zhlédnutí raději nejdou ani do sklepa. ()

kolibricek

Už jsem se začala nudit, (někde v půlce) když se konečně něco ukázalo... Blbostí už jsem viděla požehnaně, a tohle tomu vévodí! Obě hvězdy za druhou půlku, za tu první bych dala odpad. ()

gazogazo

Charaktery zdaleka průměrný a ne tak špatně napsaný jak to vypadá z komentu. - prostě obyčejný (pici). no. A multikulturní :) Mě sere nevyuzitej potenciál prostředí a zla. - kéž by měli víc peněz na pořádnou nadzemní destrukci! Taky atmosféra ujde, dokud se nedojde do podzemí. Neduhy ff jsou přítomný ale není těžký je přehlížet když člověk nepicha hnidu. Za poslední záběr přidávám hvězdu. ()

Likan7

Pokud máte film, který má 94 minut i s titulky, tak nemůžete mít proboha úvod na 48 (!!) minut! Akce, ať už si pod tím slovem představujete cokoliv, začne, pokud si pamatuju dobře, v čase 48:12, což je prostě šílenost. I půl hodinový úvod by byl hodně. A přitom nápady tu jsou celkem fajn. FF mě sice od začátku nas*ral, ale hrátky s brýlemi mi přišly alespoň z úvodu celkem fajn. Jenže se pak překvapivě rozbijí, takže víc nefungují než fungují a díky tomu od té 50. minuty pořádně nic nevidíte. Demence postav roste s každou minutou, okřídlení démoni jsou sice fajn, ale je jich zoufale málo, a ty co vypadají jako Godzilla nevidíme. Čekal jsem alespoň skvělej konec, kde by se bráchové do toho mohli obout, ale zase jsem byl zklamanej. Fajn, to jo, ale mělo to být kulervoucí :-) ()

Shanen29

Velmi dobře zvolené místo na tento druh filmu,ale ne stylem found footage.Vše šlo do hajzlu a přitom takový obrovský potenciál ,který byl zcela zadupaný do země.Byl bych pro remake. ()

Najt

Viděl jsem asi půlku. Tu druhou půlku, kdy se začalo něco dít až do konce. Je to blbost, ale vylekat to dokázalo. Některé scény byly znepokojivé. Sám v domě po tmě a máte i z takovéhoto filmu celkem požitek. ()

lusa

Jeden z tých skoro hororov, pri ktorých treba vypnúť mozog a potom to pôjde. Prostredie Jeruzalema dobré, nápad s inteligentnými okuliarmi dobrý, na jeden krát celkom ušlo. 3* ()

Hemlock odpad!

Film je pořádná debilita, takže zakončím komentář alespoň přelomovým zjištěním amerických vědců: Koho večer svědí řiť, tomu ráno smrdí prst. ()

LukeSharp

hodina čumění na putování dvou hloupých kurviček a půl hodina roztřesených záběrů na nic (z toho 15 minut je v jeskyni, kde je vidět ještě větší hovno). Cloverfield měl nápad, styl a hlavně povedený vizuál. Jeruzalem to všechno zabil. ()

BadExHuman22

Povedená reklama na Google Glass. Ale ne zas tak povedený film. Dokonce mě to bavilo do té doby, než se tam začali objevovat ti démoni, co vypadali spíše jako přerostlí netopýři s leprou. Za mě 25%. ()

Facerr

Atmosféra FF, originálně zpřístupněná přes Google glass, byla vybudovaná dokonale a stejně tak funguje i napětí, který by se místy dalo krájet. Bohužel jen místy a navíc si tvůrci fest uškodili s postavama, který nejsou dvakrát sympatický. Rozvláčnej začátek se dá odpustit, ale ten unylej natahovanej konec to celkem pohřbil. Určitě se tady hodí srovnání s As Above, So Below http://www.csfd.cz/film/371509-pod-zemi/prehled/ , který ale bylo tak o hvězdu až dvě lepší. ()

MrDorry

Pár dobrých momentů a vcelku vpohodě využitý typ natáčení kdy celý děj sledujeme pomocí "chytrých" brýlí. Jinač takový slabší průměr. ()