Pod zemí

Louise Marzaroli

Kostýmy:

Annie Bloom
  • Bloody13

Nevim, jak v kině, ale v domácím prostředí, ač dobře připraveným na hororovou projekci, to na mě vážně nezafungovalo. Paradoxně mě to bavilo jen tehdy, když hrdinové sestupovali do pařížských katakomb, postupně se nechávali zasypávat a v těch nepříjemně úzkých chodbách občas uvízli. Když však přišly na řadu jejich bludy a zjevující se přízraky, celé napětí se smrsklo na otázku, co ještě horšího přijde po vyzvánějícím telefonu a špatně naladěném piánku. A ač se tvůrci očividně snaží, adrenalin v tomhle zbrklém bordelu ne a ne zvednout. Australský Tunnel tudíž opět nepřekonán, ale to snad nikdo nečekal.(18.11.2014)

• mzss1

|20%| Ach jo, tak co tu máme ? Jednu velkou nudu. Musím si ale sám sobě vynadat, že jsem netušil, že to bude natočeno stylem ruční kamery. Tyto typy filmů moc nemusím. Třeba u Patroly mi to nevadilo, ale u hororů mi to vadí. Respektive, film natáčený stylem ruční kamerou není prostě horor. První půlka je totální nuda. Co se týče druhé půlky filmu, tak se teda něco děje, ale je to teda porod. Nějaká ta krev menší, zranění, smrt atd, ale co z toho mám, když to vůbec nepůsobí hororvě a vůbec se nezaleknu, ani mě netíží žádná scéna, atmosféru to nemá, hudba je tvůrcům ukradnutá, no já se z toho zblázním. Podobně jako Ouija je tohle nesnesitelná nuda, zde už to zavání i odpadem, ale nakonec jsem tu jednu hvězdu s vypjetím všech sil udělil. Nejhorší možnou. U mě je 1 hvězda procentuálně od 13-29% - holt jsem přísný. Takže 2 důvody proč jsem nakonec tu hvězdici dal. Zaprvé: Nemám rád filmy točící se ruční kamerou (což už jsem zminoval). Zadruhé: Nemělo to velkou chybu, něco se aspon dělo, ikdyž pro mě se nedělo ve filmu vůbec nic. Ztráta času a krátká stopáž mi přišla jak promarněný celý den.(28.11.2014)

Za pár korun hodně muziky. Záleží na správný náladě a atmosféře, já se na to díval sám v temné noci. Podobnejch tunelovejch a podzemních opičáren je celá řádka, ale tady máme mysteriozní prvek, kterej mě osobně fest baví - totiž peklo, středověk atd. Navíc žádný velký přidaný dramata kolem hlavních hrdinů, když nepočítám jejich načrtnutý hříchy, za který dostávaj za uši. Většinou se tyhle přídavky v podobnejch filmech totiž vůbec nepovedou a působí jako úder na solar plexus. Tvůrci z mýho pohledu tedy prozíravě úplně vypustili nějaké vztahové spojky a vrhají diváka rovnou do podzemních prostor, kde se odehrává nadmíru napínavá prolézačka okořeněná řešením hádanek alá Dan Brown. Stupeň děsu pak letí na maximum ve chvíli, kdy naši průzkumníci projdou branou s nápisem: "Zanechte vší naděje, kdož sem vstupujete“ do Dantovského pekla. Found footage tentokrát vůbec není na škodu a jen dotváří hrůzyplnou atmosféru onoho místa, v němž naděje ztrácí svůj význam. Podmanivý a vlastně čistokrevný horor, na kterém by se samozřejmě daly hledat, a našly, nějaké hnidy, pro mě však zcela nepodstatné. Pětihvězdičková paráda!(5.12.2014)

Šílený mišmaš se spoustou zajímavých a originálních nápadů, zabitých spoustou trapných lekaček. Mohlo to být hodně dobré, ale mohlo to být i o moc horší. A nejlepší je stejně ten plakát. // 1. 1. 2015: Po druhé projekci zvedám. Nápady jsou fakt vynikající a lekaček nakonec zas tak moc neni. Asi vážně nejlepší horor 2014. Pěkné pro srovnání s těma nepovedenýma zmetkama, které točí Wan.(9.9.2014)

Má fůru titulů, hovoří plynně několika jazyky a je sakra zabraná do symboliky, alchymie, archeologie a zřejmě má sklony i k sebetrýznění. Obklopuje se samými chytrými mlaďochy, kteří dobře vypadají a ke všemu jsou náklonní k jejím pološíleným nápadům. Teď se rozhodla prozkoumat francouzské katakomby, kde beztak najde nějaké pojítko k mrtvému otci a kde se ukrývá kdejaký bubák. A objekt jejího zájmu je samozřejmě hodně hluboko. Jenže k postavám si nevytvoříme pražádný vztah, motiv o smývání dávných hříchů je spíš úsměvný a atmosféra s přibývajícími minutami nepěkně klesá. Mizerná dramaturgie. Hlavně, že se pořád něco děje, že? Jsem rád, že to mám za sebou.(4.1.2015)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 78. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Natáčení probíhalo v pařížských katakombách a v kostele svatého Eustacha. Jedná se o první film, u něhož francouzská vláda svolila z natáčením v katakombách. (Terva)

• - Film nebol vopred premietaný kritikom. (Stefan Deryck)