Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)
Trailer 1

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Trailer 1

MM_Ramone

V poslednom čase vkuse čumín na staré horrory, na takmer zabudnuté filmy, na prachom zapadnuté tituly. Preto som rád, že som si pozrel novinku, o ktorej sa hodne píše a diskutuje. Vypravil som sa so skupinou mladých ľudí do parížskych katakomb. Ocitol som sa hlboko "Pod zemou" a nestačil som sa diviť aké veci sa tam začali diať. Film má síce pomalý rozjazd, ale ku koncu som už skoro ani nedýchal. Nemal som z toho zástavy srdca a ani som sa nepriposral od strachu, ale nesklamalo ma to. Myslím, že diváci, ktorí majú v obľube filmové horrory budú s týmto snímkom spokojní. Mne sa to zdalo dosť dobré. **** ()

Shakers

Zaujímavý začiatok, mizerný koniec. Pokial za to držalo pri zemi ma to bavilo. Slušný začiatok, zaujímavé a miestami až strašidelné chodbičky/katakomby a príbeh za pokladom si držali moju pozornosť. Ako náhle sa tam začalo diať všetko možné bez vysvetlenia, som bol čoraz viac nasraný. Vlastne ani sa nedivím, prečo nám tvorcovia nič dokopy nevysvetlili. Očividne sa v tom všetkom stratili rovnako, ako hlavný aktéri. 60% - 3* ()

Jordan

ako latentnému klaustrofobikovi mi dusná podzemná atmosféra nebola úplne ľahostajná, malo to pár pekných momentov, pár povinných, no fajn načasovaných ľakačiek a predovšetkým sa mi páčilo, že to nebolo prevalené a držalo si to istú úroveň umiernenenosti v štýle zobrazovania "prízrakov" a pod., samozrejme to však trpí neduhmi produkcie podobného razenia a formátu + som čakal buď výraznejšiu pointu alebo dovetok; ()

Fr

VZDEJ SE VEŠKERÝCH NADĚJÍ, TY, KTERÝ SEM VSTOUPÍŠ … /// Jeskynní found footage polodokument o hledání kamene mudrců. Holčičí Indiana Jones či Robert Langdon (nebo voba) udivuje znalostma, její kámoš dedukcí, a kdyby tvůrci dali do kupy aspoň 10% jejich schopností, mohlo bejt úvodních šedesát minut stejně zajímavejch jako závěrečnejch třicet. Nedali (tvůrci do kupy). A tak sledujeme Motýla (přezdívka), jak se svým osvědčeným týmem, ne z dobrý vůle, ale s vidinou bohatství, doprovází Scarlett do podzemí. Minikamery maj i na prdeli, takže můžem?.. Nějakej dement řeší, že tam jsou krysy, jinej neproleze dírou a postupně jsou všichni na něco nasraný (jako já). Je to hodně o zvuku (a ruční kameře – překvapivě). Taky alchymii, mytologii a hádankách. Ale velkej vodvaz to tu první hodinu fakt není. Pak se to zlepšuje, páč se začíná umírat a taky (což je důležitý!) strašit. Dobrodruzi maj vyvalený voči, tisknou se k sobě čelovkama a i já mám vobčas pěknou husinu, páč se jim povedlo vylekat někoho jinýho než sebe. Takže výslednej dojem není tak špatnej, jak to dlouho vypadalo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kde potkat mrtvýho fotra (bráchu, ségru…). 2.) Dostal jsem kameru a víkend v Paříži a stará furt mudruje něco vo nějakým šutrovi 3.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Vančura

Za mě bezvýhradné nadšení, ten film mě zcela dostal a umíral jsem u toho strachy (a nechápal jsem, jak to vlastně mohli natočit). Už režisérův předchozí film Ďábel se mi strašně líbil, ale to, s čím přišel zde, absolutně nemá chybu. Fantastická atmosféra, neuvěřitelně zlověstné výjevy, a dokonalé zvukové a speciální efekty. Lepší found footage jsem asi neviděl, už jenom ten plakát je dokonalý. Obrovský hororový zážitek, který mi naservíroval netušenou porci čiré filmové hrůzy a blaha současně; John Erick Dowdle je můj nový velký oblíbenec. ()

• Herec Ben Feldman v skutočnom živote trpí klaustrofóbiou, preto musel častejšie využívať prestávky pri natáčaní. (BoredKid)
  • Natáčení probíhalo v pařížských katakombách a v kostele svatého Eustacha. Jedná se o první film, u něhož francouzská vláda svolila z natáčením v katakombách. (Terva)
  • Nápis nad vstupem do pekla, v angličtině: „Abandon all hope ye who enter here,“ je do češtiny ve filmu přeložen jako: „Mnou vchází se do města věčné strasti.“ Nejde tak o přesný překlad, oba úryvky však pocházejí ze stejné části „Božské komedie“ od  italského básníka Dante Alighieriho. (gamemaCZ)