poster

Pod zemí

 • USA

  As Above, So Below

 • Slovensko

  Pod zemou

 • Slovensko

  Smrtiace katakomby

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2014, 89 min

Kamera:

Léo Hinstin

Scénografie:

Louise Marzaroli

Kostýmy:

Annie Bloom
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  *****

  Nejprve mě obstoupila aura příšerného skepticismu jako u každého filmu natočeného stylem FF - Found Footage. Tam je jedno, co se děje, jelikož mě zvolená technika nutí pouze sledovat, jak realisticky to působí jako opravdu "nalezené záběry". A když pak mám hodnotit děj, tak ani nevím, o co vlastně šlo. Většinou o nějaký lidi, co jsou hooodně v prdeli a tak se vlastně nemohu splést v takovém odhadu. Ovšem zde musím dodat, že jsem to přestal vnímat relativně brzy a nechal se jednoduše pohltit dějem. Dějem, u kterého jsem nejdřív myslel, že se bude jednat o klišé (partička někam vleze a tam se na ně vrhnou podzemní obludy). Jak jsem se ale zmýlil. Tenhle survajvlový horor/slasher/duchařina má v sobě navíc prvky fantastiky a já byl velmi mile překvapen, jak svižné minimalistické dílko jsem po dlouhé době zase viděl. A Perdita byla taky fajn.(8.2.2015)

 • Kothy
  ****

  Docela dobrý found footage horor. Čekal jsem blbost, ale nakonec mě to celkem bavilo. I když ten nápad je ujetý. Ze začátku je to nic moc. Rozjede se to až v pařížském podzemí. Tam se vydá skupina 6-ti lidí najít bájný Kámen mudrců. Jsou vedeni odvážnou Scarlett, která je vzdělaná hledačka pokladů. Katakomby umí být opravdu zrádné. Časem se začnou dít opravdu divné věci Některé postavy i umřou. Nakonec jim nezbude nic jiného, než jít čím dál hlouběji. Ale konec už je hodně ujetý. Zrzavá představitelka hlavní role je vážně k nakousnutí. :) "Jako nahoře, tak dole."(16.1.2015)

 • genetique
  ***

  Je zrejmé, že Dowdle má už niečo v tomto žánri za sebou a servíruje nám poctivý horror s dobrou atmosférou, ktorému však chýba efekt prekvapenia a lepší scenár. Snaha sa o niečo nové sa ale cení, rovnako ako oceňujem dobrú prácu s kamerou a niektoré podarené ľakačky - meniť spodné prádlo však musieť nebudete. 60%.(18.1.2015)

 • Faustka
  *****

  Jsem utahaná, že sotva vleču končetiny (revizi provedu později). Špínu mám zalezlou ve všech otvorech - i těch skrytých (zalezl tam snadno, potvorák). Páchnu jako dlouho přehlížená žumpa v horkém (nebývá to pravidlo, jak víte) létě. Jsem promočená na kost - zjišťuju, že né, všechny jsou moje. A je mi zima. Vážně svinská zima! A mám nehováznou výmu. Ep čík!! Konečník jsem zatím nekontrolovala. Sakra .. tohle natuty vodstůňu. Ale jinak jsem si ty nejtemnější hloubky Paříže užila.(22.10.2015)

 • Superpero
  ****

  Dost naivní horor, který se mi ale stejně líbil. Hrdinka tam řeší archaické rébusy, jako by se nechumelilo a celé to pátrání působí hrozně lacině. Vadila mi řada nesmyslů a nejvíc mě nasralo to hořící auto. Na druhou stranu se musí nechat, že to má atmosféru a forma strašení je starosvětsky surreálná, kombinovaná s klaustrofobií nejvyššího stupně. Být tam s nima, tak se poseru a začnu mlátit hlavou do zdi, abych co nejdřív umřel. O to víc jsem obdivoval sympaticky odhodlanou hlavní hrdinku, která fakt neztrácí hlavu. Nejvíc mě nadchly scény s tajemnou okatou dívkou. Úplně z nich vyzařovalo, že je zde cosi shnilého, do čeho není radno rýpat. 70%(20.1.2015)

 • - Herec Ben Feldman v skutočnom živote trpí klaustrofóbiou, preto musel častejšie využívať prestávky pri natáčaní. (Stefan Deryck)

 • - Film nebol vopred premietaný kritikom. (Stefan Deryck)

 • - Režisér John Erick Dowdle a scenárista Drew Dowdle se při castingu na roli Scarlett pohádali, protože měl každý z nich vytipovanou "dokonalou Scarlett". Po chvíli zjistili, že myslí oba tu stejnou osobu a to Perditu Weeks, která nakonec Scarlett skutečně ztvárnila. (Zdroj: film o filmu) (tejna)