Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(3) / Epizody(19)

Obsahy(1)

Sitcom se odehrává v 90. letech v severoirském městě Derry během konfliktu v Severním Irsku. Erin (Saoirse-Monica Jackson), její sestřenice Orla (Louisa Harland) a jejich přátelé Clare (Nicola Coughlan), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) a James (Dylan Llewellyn) navštěvují katolickou střední školu pro dívky, kde zažívají problémy dospívání. (marky.04)

(více)

Recenze (29)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Děvčata to se vším tím křeněním a pitvořením trochu přehánějí, ale nelze jim upřít, že pobavit i tnout do živého umějí. Je to sice nevyrovnané kvalitou jednotlivých epizod i kvalitou humorů a gagů, ovšem když už je to vtipné, tak je to opravdu vtipné. Jenže zároveň je hlavní hrdinka otravná, nejedna postava slouží čistě jako odrážecí stěna pro nadužívání jednoho a toho samého vtipu stále dokola (děda, taťka, ten-co-rozhodně-není-gay... vlastně veškeré mužské charaktery). Naopak nejedna vtipná a nosná postava je zbytečně upozaděna (v čele se sestrou řídící). Největší chybou pak je, že to častěji nezabrousí na pomezí míšení pubertální bezstarostné komedie a vážnosti. Prostředí, situace i dobové zasazení k tomu vyloženě vybízí. Povede se to sotva párkrát (nejlépe pak v závěru první série); jde však bez výjimky o nejlepší momenty seriálu. A druhá série v tomto trendu, naštěstí, pokračuje a je tedy o řád lepší/vyrovnanější. | S1: 3/5 | S2: 4/5 | S3: 3/5 | ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Kolísavá kvalita, což je poměrně škoda, jelikož jinak seriál představuje poměrně svěží vánek v komediálním žánru a něčím mi připomínají Michaelu Coel a její Chewing Gum. Dobré gagy, dobré postavy, ale scenáristka s nimi neumí dostatečně dobře pracovat, aby se neocitala za hranou trapnosti. Druhá série představuje poněkud zlepšení a více refined humor, ovšem stále nevyužívá plný potenciál tématu. S1 - 50% / S2 - 60 % ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Na první pohled klasický sitcom - rozhodně v tom taky vidím kus Inbetweeners - školáci/školačky, školní problémy, školní mluva - i když tady to v některých epizodách bylo hnané do velkého absurdna a pro mě nerealistických situací. Nebo alespoň z pohledu mé kultury. Zejména ale několikageneračními problémy a závěrečnou scénou připomínající aktuální historické dění v tom vidím drobnou paralelu s našimi Pelíšky, které taky sledovaly dospívání ve zvláštním období dějin a taky končily nepříliš optimisticky (když beru v potaz 1. sérii, seriál jako takový naopak končí bonusovým dílem o Good Friday Agreement poměrně optimisticky). Druhá a třetí série byly více toho samého, o něco méně absurdně vtipná, ale vždy zahřeje u srdce (humor až do konce vždy jistí Sister Michael). Seriál jsem si užil, i když nejsem ani děvče, ani z Derry, protože being a Derry Girl... well, it's a f***ing state of mind. K tomu si pak jako plus lze přičíst soundtrack, kde je to jeden hit za druhým, až si člověk říká, kolik stály licence. P. S. Mezi Parks & Recreation, Rick & Morty a tímto mám dojem, jako kdyby kdysi dávno nějaký Gary/Jerry/Gerry naštval lidi natolik, že se stále mstí na postavách s tímto jménem. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série Naprosto unikátní záležitost co se týče stylu a docela mi dalo chvíli si tak nějak na všechno zvyknout. Na druhou stranu jsem se od toho nemohla odtrhnout a pořád hltala ten šílený irský přízvuk a přeafektované excesy všech těch postav. Děj se odehrává na pozadí severo-irských nepokojů a tím pádem se sem tam mihne nějaká ta negativní emoce. Byl to sice opravdu těžký oříšek, když jsem ještě neměla k dispozici české titulky, ale fakt je to hodně ojedinělý a originální komediální seriál. Každopádně vzhledem k dějové linii si ještě nechávám pár hvězdiček rezervu k druhé sérii. 2. série Kde první série trochu pokulhávala, druhá z toho ždíme maximum, vytáčí humor na plné obrátky a postavy jsou ještě neuvěřitelnější než dřív. Řezala jsem se smíchy téměř celou řadu a stoprocentně je i vybroušenější v dialozích. Doufám, že se s těmito irskými Scream Queens ještě nějaký ten rok budu potkávat. 3. série se kvalitou lišila díl od dílu, protože mi přišlo, že dějově už to nemá šanci mít nějakou konzistenci, takže se rozlétáváme do všech stran. Díl ve vlaku byl ale třeba fakt super a ten předposlední dost překvapil svou depresivní notou. Ve finále jsem spíš smutná, že Derry Girls končí, ale finále bylo fakt dojemné a úctyhodné a třetí řada obecně mířila na celou škálu divákových emocí a měla jsem jí zfouknutou za chvíli. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalita seriálu Derry Girls měla na rozdíl od mnoha jiných záležitostí vzestupnou tendenci. Zatímco první série měla ještě své rozpačité momenty, ta druhá už byla pevná v kramflecích, no, a třetí řada už mou spokojenost téměř nenarušila. Za opravdu zvláštní považuji fakt, že byly všechny tři mé nejoblíbenější postavy vlastně figurami vedlejšími a udržely se v mé přízni od úvodních epizod až do úplného závěru. Ústřední pětice byla sice velmi dobře složená, ale na sestru Michael, Garryho a Joea u mě prostě neměla. Ti tři nasadili laťku příliš vysoko a ani jednou ji neshodili. Tento seriál perfektně kombinoval skvělý humor se setsakra vážným tématem a já jsem si to užil. / Poučení: Politika, náboženství, válka. Dokážeš z těchto výrazů sestavit rovnici? ()

Galerie (22)

Zajímavosti (11)

  • Ačkoliv je Nicola Coughlan (Clare) Irka, pochází z Galway, nikoliv z Derry. V seriálu ovšem mluví s Derry přízvukem. V jednom z rozhovorů se svěřila, že jej ovládla díky přízvuku Nadine Coyle a hlavně díky jejímu skandálu v Irish PopStars (2001), kdy na sebe nechtěně před kamerou prozradila, že lhala o svém věku, aby se do show dostala. (klara.leb)
  • Tvůrkyně seriálu Lisa McGee je sama rodačkou z Londonderry a do příběhů hlavních hrdinek promítla sama některé ze svých zážitků. (Ganka)
  • Krvavá neděle, na kterou tato epizoda odkazuje, je masakr v Londonderry, při kterém 30. ledna 1972 při protestním pochodu zemřelo 14 osob, z nichž bylo 7 nezletilých. (Ganka)

Reklama

Reklama