Osmá třída

• USA Eighth Grade (více)

Přežije introvertka poslední týden katastrofální osmé třídy před odchodem na střední školu? ... Kayla (Elsie Fisherová) je teenagerka, která se potýká s úzkostí, ale snaží se získat společenské uznání svých vrstevníků a první lásku během posledního týdne osmé třídy. Aby se vyrovnala sama se sebou, publikuje videoblogy jako samozvaná poskytovatelka motivačních rad, ačkoli většinu času tráví posedlostí sociálními sítěmi. To frustruje Kaylina jinak podporujícího otce (Josh Hamilton), kterému se odcizuje, přestože si jako její jediný rodič přeje být přítomen v jejím životě... Hořká komedie Osmá třída byla pro Bo Burnhama celovečerním debutem. Scénář začal psát v roce 2014, chtěl jím reflektovat vlastní úzkostné stavy a záchvaty paniky během své kariéry komika. Rozhodl se zprostředkovat své zkušenosti prostřednictvím postavy školačky Kayly a chtěl také prozkoumat, jak se její generace vyrovnává s duševními nemocemi, jak vyrůstá za přítomnosti sociálních médií, jak se orientuje v sexualitě, jaký má vztah ke svým rodičům a jak přijímá sama sebe. Burnham se snažil o realističnost a obsadil skutečné žáky osmých tříd – včetně hlavní herečky Fisherové –, kteří se rovněž podíleli na scénáři i režii. (Česká televize)

rigby

Film určený asi jen pro podobně soucítící holky ve stejném věku, nebo možná i jejich rodiče, pokud ten nával pubertality vydrží. Já to nevydržel. Absolutně nic mi to neříkalo, i když netvrdím že je to úplně špatné. Jako sonda do života dnešní mládeže to obstojí, pokud na to máte nervy. ()

JenomDominik

Kayla mi byla od začátku tak nesympatická, že být to má dcera, asi bych ji přetáhl lopatou po hlavě. Celé je to ale hezky uvěřitelné a pravé, bohužel ale až moc obyčejné... klasický příběh holky ze základky, která je ve škole nevýrazná a tak si chudinka nenašla za 8 let na základce žádnou kámošku. No a to může být ještě ráda, že nikdo ve škole neviděl její videa, nejspíš by z ní potom měli ještě větší prdel. Je vlastně svým způsobem zvláštní, že ačkoliv se mi skoro nic nelíbilo na hlavní postavě, o které celý film je, tak mi film jako takový vůbec nepřijde špatný. Jen si myslím, že podobný příběh by mohlo odvyprávět tisíce holek z vlastní zkušenosti. Chtělo to něco víc, něco trochu neobvyklého, čím by se příběh lišil od úplně obyčejné holky, která se najde skoro na každé škole i ve skutečnosti. Ale to je jen můj skromný bezvýznamný názor, takže ehm ,,díky, že jste přečetli tenhle komentář, doufám, že některým z vás pomůže. Nezapomeňte dát like a sub. GUCCI" ()

BrusVejn

Čakal som niečo ako The Edge of Seventeen, ale dočkal som sa len docela mdlého filmu o introvertnom dievčati, kde sa nič nedeje a nemá žiadnu pointu. Zo začiatku sa mi to veľmi páčilo, ale potom to skĺzlo do vyššie popísaného priemeru. Jednoducho by sa to dalo zhrnúť do 3 slov: Fajn ale nuda. ()

petbet1

Súdiac podľa vysokých hodnotení tu aj na metacritic, kde toto ziskalo 90/100 bodov mám dojem, že som videl uplne íný film ako všetci ostatní. Film je prezentovaný ako komédia, ale neni tam jediný moment, ktorý by vám aspoň letmo nadvihol kútiky úst. Ako tu už niekde nižšie bolo písané jedná sa o sondu do duše násťročného dievčaťa, presnejšie dievčaťa, ktoré sa celý film spáva ako zdutá krava a byť jej rodičom tak jej dávate pravidelne zaucho nech sa trochu spamätá. Pokiaľ váhate či mať deti, tento film bude pre vás skvelou antikoncepciou. Jadna hviezdička z rešpektu pred režisérom a scenáristom, ktorý má len 28 rokov. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Svieži film, ktorý hoci je označený ako komédia, mne sa javil ako seriózna sonda do mysle dospievajúcej Kayly. Je jasné, že mladším divákom bude správanie hlavnej hrdinky smiešne, pretože tá nie je zrovna kráľovnou triedy, je neustále nervózna a plná obáv z toho, že sa ocitá po prvý krát v rôznych situáciách hlavne súvisiacich s chlapcami. Neustále je na telefóne alebo notebooku, obklopená sociálnymi sieťami ale hlavne má starostlivého otca. Napriek tomu, že nejde o hollywoodsku produkciu, tak sa celkom dobre vyrovnala s atmosférou a výborne pracuje so zvukom v obraze. Ani herci nie sú hviezdy, ale Elsie Fisher akoby svoju rolu ani nehrala, ale ňou proste bola. Veď v čase natáčania mala zhruba rovnaký vek ako jej postava. 70% ()

Martinko991

Pre mňa zaujímavé odbočenie od Hollywoodskej klasiky, človek si pri nej zaspomína na školské začiatky a docela sa vcíti do kože hlavnej hrdinky. Tým to však pre mňa celé končí a myslím, že druhý krát o túto "komédiu" nebudem stá, COOL ! ()

Noimosyniii

Úplné mi to nesedlo. Přišlo mi, že první, za mě nejvydařenější třetina filmu byla někde jinde, než zbytek filmu. Bavilo mě pozorovat Keylu překonávat svoje psychický hranice, pokoušet se sbalit svýho crushe a tak dále... Jenže - po nějaký tý třetince filmu od tohohle režisér úplně odešel. Najednou na scénu přišli středoškoláci, díky kterejm se úplně zapomnělo na předešlou část filmu. Jako kdyby se začalo odznova. Takhle uběhla slušná část filmu, a když už se blížilo ke konci, opět jsme se vrátili k příběhu ze začátku... (Nemluvím o tom, že kdybych měla Keylu za dceru, tak bych jí asi musela urazit hlavu.) Osmá třída nebyla špatná, ale jistý věci jsem na ní nepochopila a nějak je nedokážu vstřebat. ()

cist

Nenápadný, ale přesvědčivý (až na klasicky americký konec s pučením a proslovy) film, autentické herectví i dialogy. ()

anevanu

Bože co napsat .Každopádně velmi zvláštní film .Ještě ani nevím jak hodnotit .Komedie ?Rozhodně ne .Pokud chtěl být Bo Burnhan vtipný .Tak to se opravdu nepovedlo.Co se povedlo ,bylo zachytit a donutit nás vzpomenout na to ,jaké to bylo na základní a střední .Pokud bych k tomuto filmu měla vymyslet název a zařadit ho .Tak by to asi bylo Real TV.Nemá vybranou hrdinku ,tak aby to byla opravdu hezká holka ,ze které udělá nehezkou .Ona vážně hezká není,ale při tom má své osobité kouzlo .Přesně tak to v pubertě bývá .Prvních 20 minut jsem přemýšlela jestli to nevypnout a jsem ráda ,že jsem to neudělala?Ještě stále nevím .Pro 28 letého muže , není těžké vzpomenout si na střední .Na to jak děti jsou věčně na sluchátkách mobilech videich a komunikačních technologiiích na internetu .Jaký je tento film ,jednoduchá odpověď ,je rozhodně jiný ,než na které jsme zvyklý .Nechci film bez důvodu vychválit ani zatratit .Za mě tři hvězdy ,něco se povedlo a něco vůbec ne . ()

DyingAngel

Pripomienka toho, prečo som tak moc neznášala základku. Kayla by si zaslúžila jedno veľké objatie a minimálne super cool ochranársku a starostlivú staršiu sestru. Mládež dokáže byť neskutočne tupá a tu je veľmi veľa dôkazového materiálu. ()

Iloveporn odpad!

Zas chtěl někdo dělat indie a neměl na to. - Jak o autorovi říká sám úvodní text, když ho rozklinete: "chtěl jím reflektovat vlastní úzkostné stavy a záchvaty paniky". Jinými slovy, popletl si psychoterapii a filmování. V Bohnicích taky dělají chovanci umění, včetně malování a divadla. Asi s lepším výsledkem. Autor ve filmu dělá filmařský nesmysly. Třeba při předávání cen filmuje učitele přes hlavy diváků, takže subjektivní kamera, ale pak by měl ukázat ten subjekt, jak se snaží přes ty vepředu vidět. Nebo rezignovaně sedí. Nám autor ukazuje holku, kterou to nezajímá, podle výrazu nejspíš prožívá v ten moment na střídačku nudu a děsný dramata. Tak na co kurva subjektivní kamera. Pak nám autor nakousne příběh masturbace při hodině. Nic divnýho s tím jak jsou mladá těla prosáklá hormonama, ale ono se to dál neřeší nijak. Učitelé ho netrestaj ani nechválej, holka to neprobírá s žádnou kamarádkou, neprobírá to s žádným kamarádem, nemluví o tom doma. Pak si tam rozdaj krabice, který si sami udělali o 2 roky dřív, hrdinka se tím probírá... najde tam nějakou hračku, kouká na to dlouze, vypadá to, že jí to něco připomíná, ale co, to už nám autor neřekne. Ve škole dělaj takovýhle pseudocool věci, místo aby fakany postavili do latě, nalili do nich něco matiky, dějepisu a fyziky, než je zas pošlou rodičům zpátky. Doma nějaké povinnosti a pak volno v podobě kamarádů, webu, kroužků, koníčků atd. - Tady nic. Vidíme, jak tuctová holka furt něco děsně prožívá a nevíme co. - Jestli je už začátek taovejhle, nemá cenu na to koukat. - Ať si jde Burnham na skutečnou terapii, místo hraní si na na filmaře. ()

mart93

Dávám 5. Skvělej a ještě jednou skvělej hereckej výkon Elsie Fisher.. Celý to díky ní bylo autenticky a o tom tenhle film byl.. Upřímně jsem se nasmá a bylo mi potěšením ho shlídnout. ()

KoprQ

Dobrý film, už ho v životě nechci vidět. Vrací zpátky do těch trapných zážitků mladistvých let lépe než většina takto laděných snímků. V momentech mi cringe doslova prostupoval obrazovkou. ()