Co je nového, kotě?

• Česko What's Up, Tiger Lily? (více)

Netradiční špionážní parodie vznikla předabováním o rok staršího japonského filmu. Woody Allen vytvořil unikátní dílo plné vtipných hlášek. Děj se totiž na rozdíl od skutečných špionážních filmů točí kolem ukradeného receptu na vaječný salát a tudíž bude o zábavu postaráno. (Elrond88)

swamp

Tento první Allenův film/nefilm je zpracován sice naprosto atypickým způsobem, ovšem i přesto je prošpikován klasickým allenovským humorem. Nedosahuje sice kvalit jeho mnoha pozdějších snímků, ale pokud jste jeho příznivcem, jistě se vám What's up, tiger Lily? bude líbit. A jistě po jeho zhlédnutí budete mít chuť na vaječný salát. :) "'Woody, since the story is a bit difficult to follow, would you mind giving the audience and myself a brief rundown on what's gone on so far?' 'No.'" ()

Exkvizitor

Vladaři země, která zatím nebyla zařazena na glóbus je ukraden recept na výtečný vaječný salát, a to padouchem Wongem. O cenný materiál má však zájem i jeho protivník Wing a dále muž zákona, roztomilý rošťák a miláček žen, agent Phil Moscowitz. - Nejen že tahle "cosi-jako-parodie-na-bondovky-s-Japonci" absolutně nazapadá do tvorby Woodyho Allena, ale já jsem nikde nic podobného neviděl - jde o absolutní hříčku. Zejména dabéři (jejichž jména jsou v titulcích shrnuta do lakonikcého označení "Parta nýmandů") si museli užít. - "Hele hoši, nechcete koupit knihu Mohamedových proslovů? - Ne díky, máme předplatné." ()

Vančura

Strašná šílenost, která už dnes může zajímat snad jen blázny jako já, kteří si chtějí odškrtnout, že viděli všech 50 Allenových filmů (tímto splněno). Nudilo mě to tak moc, až jsem musel přehodnotit svůj dosavadní názor, že nejnudnější Allenův film je Zelig - ne, je to tento. Jediný slušný vtip přijde až v závěrečných titulcích, v nichž se postupně svléká pohledná americká modelka (ono celkově je v tom filmu více hezkých holek, což je asi jeho jediné plus) a vedle ní běží text "If you have been reading this instead of looking at the girl, then see your psychiatrist, or go to a good eye doctor". Ok, každý nějak začínal, ale upřímně - takovou amatérskou a bizarní nevtipnou sračku bych nebral ani jako studentský film. ()

viperblade

Dá se jako debut považovat něco, co jste jen předabovali? Očividně ano, tedy alespoň co se týče Woodyho Allena. Mě tento film vcelku bavil, i když to z počátku vypadá všelijak. Film má dost pomalý rozjezd, opravdu skvělý prostředek (jakoby až tady tvůrcům došlo, že můžou říct prakticky jakoukoliv blbost, tak toho využili) a slabší konec. Nicméně na jednorázové pobavení a hlavně začátek Woodyho kariéry, to vcelku ušlo. Myslím, že podruhé zrovna tohle vidět nemusím, nicméně pro zaryté "allenovce" je tohle povinnost. 50 %. P. S. A pokud tento film opravdu někoho pobavil, doporučuju mu opravdu geniální pořad Whose Line Is It Anyway? - improvizaci, jejíž jedna hra spočívá právě v tom, že protagonisté vymýšlejí na místě věty do starších filmů. ()

B!shop

Moc teda nechapu, proc je vsude tohle uvadeno jako prvni Woodyho film, vzit nejakou scenu a predabovat ji umi kazdej debil a youtube je toho plny, tady je akorat misto sceny predabovanej celej film. A nutno rict, ze v originale ten film musel bejt asi pekna kravina a ani to predabovani mu nijak nepomaha. Je sice fakt, ze vetsinou se aspon mluveni strefilo do otvirani pusy a dej dava celkem smysl i kdyz dialogy zapletku uplne zmenily, na druhou stranu, vetsina dialogu je fakt trapna a najit tady neco k zasmani je tezkej problem. Jediny, co je vtipny, jsou Woodyho vystupy, je tu s nim kratkej rozhovor na zacatku filmu, pak ma po jedny hlasce veprostred a na konci filmu a jednou tu predvede nejakou stinohru. Ale neni to, ze by hral ve filmu, film se vzdy zastavi a je zaber nekam do kancelare. Tohle se spis nez jako Allenovo film da brat jako zajimavej experiment. ()

• Woody Allen a skupina přátel natočili pouze 60 minut dialogů. Zbylých 19 minut bylo natočeno za použití herce napodobujícího Allena a přidáním záznamu kapely The Lovin' Spoonful. Tyto úpravy byly provedeny bez Allenova vědomí. (roorybacky)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN