BlueNeon81

Po úspechu prvého filmu musel prísť film druhý. A lepší, pompéznejší (mysleli si tvorci). Vymenil sa čiernobiely materiál za farebný Eastmancolor, využilo sa nahrávanie nového albumu. Že polodokument už nebude fungovať? Nevadí, tak postavíme Chrobákov do abstraktných situácii a do toho im vložíme náboženských fanatikov z neznámej orientálnej krajiny, ktorí za každú cenu nemôžu prerušiť pravidelný rituál - obeta bohyni Kaili, teda toho, kto má obetný prsteň. Chudák Ringo, alias zberateľ prsteňov. Pretavenie členov Beatles do civilnejšej podoby mohlo dopadnúť aj lepšie. Ale aj horšie. Na tomto filme sa najviac prejavil slabší scenár a režisér Dick Lester to ťahal, ako sa dalo. Tentokrát problémoví Beatles, ktorí chodili pomedzi zábery tajne "dávať šluky", to režisérovi moc neuľahčovali, teda najmä náladový John Lennon. Ale napokon to teda nedopadlo zle, gagy sú skvelé, len ku koncu to začalo strácať dych. čisté 4* ()

miza

Pro nás to bylo jako vidět Beatles a zemřít. Jinak to tu nebylo možné.I když mám raději rock tak tento film nám alespoň umožnil vidět dnes již nemožné. ()

SMilan

Rozpačitý filmový zážitok. Prišlo mi to také uletené, až chaotické, postupne mi začínali doslova vadiť hrané pasáže a čakal som, kým príde ďalší song. Jedna hviezda navrch za fantastický bluray prepis, hudobné vložky boli kvalitne namasterované. ()

MrKrahujec

Tak tenhle film je, řekl bych, velmi klasickým příkladem toho, čemu se na přelomu 19. a 20. století říkalo "oživlá fotografie", přesněji důkazem toho, že tento pojem nevymizel ani o sedmdesát let později. 99% hodnoty tohoto filmu totiž spočívá v tom, že vidíme "nejlepší pop-skupinu všech dob" naživo a v barvě a ještě je slyšíme i zpívat. Bohužel (pro režiséra) je to ale taky všechno. Z filmařského hlediska je to totiž naprosto zoufalý propadák, scénaristicky i režijně silně připomínající takové perly, jako je Kanárská spojka, nebo dokonce některé Troškovy opusy, případně veleúspěšné Pozdravy z kožených kalhoty (pomineme-li tedy erotiku, ačkoliv i zde se Paul na vteřinu mihne zcela "bez"). Bohužel i ten (jinak snad příbuzný) Monty-Pythonův ztřeštěný humor ční dost vysoko nad tuto taškařici a totéž by snad šlo říci i o bláznivých komediích francouzské skupiny Les Charlots, která ve výsledku dokázala dělat přesně totéž přece jen o něco lépe. Tolik k ději. Hudba, písničky a "ikony" naživo naštěstí dokážou zachránit mnohé, ne-li vše. Výsledkem toho je i hodnocení. ()

Franki69

Fanouška Beatles hodně pobaví, ostatní může dokonale zprudit.  Film už hrozně zestárl a je to na něm vidět. Jeho realizace se ujal tým vedený režisérem filmové prvotiny slavné liverpoolské kapely - Perného dne. I někteří herci v dalších rolích jsou stejní. V současnosti se už na to prostě nedá koukat jako na film, ale jako na produkt doby, kdy beatlemánie naprosto ovládla Velkou Británii.  Je to prostě smršť nesourodých gagů, hříček, situací, dialogů a lokací, vystavěných na praštěné zápletce, nabízející „dějovou linku“.  Zajímavé zjištění pro mě po těch letech je, že Ringa a George kamera miluje, Lennona jen tak tak a Paul je prostě herecky fakt dřevo. Ale viděl jsem to rád, písničky si poslechnu klidně i po stopadesáté a budou se mi líbit. Takže hodnotím vysoko, dávám 70%, protože vím, na co jsem se konečně podíval. Ale nedoporučuju, pokud nemáte k hudbě Beatles vztah, film vám nic jiného než Beatles nenabídne. ()

De Large

Ako beatlesák som sa narodil, ako beatlesák žijem a taký aj zomriem a som na to hrdý. Práve preto asi nedokážem byť objektívny, ale budem sa snažiť. Film Help patrí medzi moje obľúbené pre prirodzenosť hrania "nehercov", ale ja kvôli tým nezmyslom, ktoré pripomínajú Monty Pythona, ale filmu dávajú nezameniteľnú atmosféru. No a hudba? Kailiiiiiiiiiiii :o) ()

panic25

v pořadí druhý film mapující život na cestách nejslavnější skupiny všech dob, skvělá hudba dělá z filmu dobrou zábavu, jinak příběh je nic moc ale o tom tenhle film není ()

filiperros

Jakožto oddaný fanoušek Beatles a hlavně Ringa, který tu má hlavní roli, odmítám komentovat kvality samotného filmového zpracování. Ale vzhledem k tomu, že jsem ten film opakovaně viděl až do konce a odpočinkovou formou si ho vždycky užil, nic mi dojem z něj nekazí. A mimochodem, jak se tu někde píše, Beatles nikdy neprohlásili, že jsou víc než bůh, nýbrž že jsou slavnější než byl ve své době Ježíš. A měli rozhodně pravdu, Ježíš se celosvětově začal proslavovat až asi 200 let po jeho smrti. ()

Sevprince

ono je to samo o sobě výborná komedie....ale navíc...v hlavních rolích John, Paul, Ringo a George? Co ještě chtít? Sekání trávy protézou rulezzzz :) ()

squire

No jo, Beatles. Co víc? Není možno dát než plný počet bodů, i když ten film není zas až tak skvělý. Ale --- prostě --- Beatles!!! ()

zain

chvílemi velice vtipné, chvílemi však dost utahané... celkově nádherně ujeté! a samozřejmě skvělá hudba! ()

bouchy02

Ujetá, barevná a lahodná legrace, která je mi blízká i pro podobnost s Monty Pythony - prostě britský humor. Někdy se sice děj vleče a lepí, ale začátek je hodně svižný. ()

jendelin888

The Beatles mám hodně rád. V tomto snímku jsou, stejně jako ve všech jejich filmech, úžasné písně, ale jenom na nich se film postavit nedá. Humor je vybroušenější, než v předchozím Perném dni, ale celkový děj je zdlouhavý. Občas máte chuť scény přetáčet, abyste se posunuli k poslechu hudby. ()

balstar007

Velmi pěkná hudební komedie. Pual McCartney, John Lennon, George Harrison a Ringo Starr, jsou nejen výborní hudebníci a zpěváci, ale i výborní komici. Velmi dobrá zápletka z prstenem. Plno anglického humoru. Který já prostě miluju. Prostě celkově super výborná komedie. Jako druhý film The Beatles velmi pěkné. Tři hvězdičky za výbornou hudbu The Beatles, a ty poslední dvě hvězdičky za skvěle komicky zahranou práci. 80%. ()

MayB2

Jako malá jsem to žrala, s odstupem doby je to slabší. Spíš než naprostá ujetost filmu škodí, že hoši nebyli žádní velcí herci, nejlíp si vedl asi George. Písničky z filmu se řadí k mým nejoblíbenějším od Beatles a některé hlody a scénky jsou prostě nezapomenutelné. ()

Chillik

Pokud máte rádi Beatles, jakékoli nedostatky přejdete bez mrknutí oka a budete se válet smíchy od začátku do konce. Jestliže ovšem mezi oddané broučí fanatiky nepatříte, může nastat problém. Srovnání s Monty Pythony se nabízí, ale Help! by z něj nevyšlo zrovna se ctí; v šílenosti si s nimi sice nezadá, na jazyk a humor vám však postačí poloviční sada mozkových buněk. Na film se podívejte v případě, že hledáte nenáročný způsob odreagování, oddech od konvencí a samozřejmě především hudební zážitek. Na film se nedívejte, pokud si potrpíte zejména na nosný děj, neradi sledujete zesměšňování jakéhokoli náboženství nebo si zakládáte na vytříbenosti svého smyslu pro humor. ()

j1r1

Přiznávám, moje hodnocení je hodnocením diváka posledního představení tohohle filmu před "koncem monopolu v Československu". A to tenkrát znamenalo absolutní konec (o domácích videorekordérech v té době ještě nikdo ani neslyšel). Je to prostě uvolněná hudební komedie, u jejíhož vzniku se kalkulovalo s tím, že Broukům projde (skoro) všechno, jenom je nutné ty písničky něčím trochu poslepovat dohromady. V jiných žánrech vznikly v roce 1965 i lepší filmy. Z pohledu dnešního diváka...by mohly obstát aspoň ty písničky, i když ty nejhodnotnější věci Brouci vytvořili až v následujících třech letech. ()