Zachraňte Willyho 2

Free Willy 2: The Adventure Home

Zachráňte Willyho 2

Rodinný / Dobrodružný / Drama

Francie / USA, 1995, 95 min

Ještě docela solidní pokračování, které opět vytlačí z diváka spoustu slz, ale to k této trilogii neodmyslitelně patří.(21.11.2009)

• Radyo

Pokračování, bez kterého už by se asi většina lidí obešla.(7.8.2002)

• kingik

Přiznám se, že je tu spousta dojemných momentů. které diváka osloví, ale v povrchní režii Dwight H.Little se tyto momenty stávají přímo nesnesitelnými. On není nejhorší režisér a umí pracovat s postavami v ději, ale opravdovou životnost se mu tentokrát nepodařilo vtisknout, i když výběr herců mohl být důslednější a scénář nebyl žádný zázrak. Pro dětského diváka to bude snesitelné, ale z mého hlediska se věci mají tak, že jsem viděl daleko lepší dětské filmy než je tenhle. Tenhle film totiž v ničem nevyniká, ale ta kosatka byla nádherná.(14.11.2009)

• tron

„Život je ťažký,“ tvrdí frajer Michael Madsen s pokrčeným čelom a to je aj jedna z mála vecí, ktoré tomuto rodinnému pokračovaniu pôvabného hitu z roku 1993 uveríte. Ťažko povedať, čo to do Lauren Shullerovej-Donnerovej vstúpilo, že na post režiséra obsadila režiséra HALLOWEENU 4 (1988) a seagalovky MUŽ SO ZNAKOM SMRTI (1990), ale nedopadlo to až tak zle, ako som sa bál. Je to však už skrátka dojenie polomŕtvej veľryby, nápad s kosatkou na druhý raz logicky už nefunguje tak dobre, ako na prvý, herci vyrástli/zostarli, z atmosféry sa okrem Michaela Jacksona vytratila ja hravosť originálu...(24.6.2007)

• sidzej

ajajaj amíci si skrátka nedajú povedať......museli takto zničiť povesť vynikajúcemu prvému dielu? Béčkar Dwight H. Little spackal všetko čo sa dalo a aj tie scény, ktoré mali nejaký potenciál rejža doslova pochoval svojou nudnou rutinnou réžiou. Tam kde Wincer preukázal ohromný cit pre detail a načasovanie (scéna v ktorej Jesse strieka sprejom do dverí a potom sa zľakne Willyho, keď Willy zachránil Jesseho v bazéne alebo 1. dotyk), adrenalínovu strihovú zručnosť (tréning), kde sympaticky navrátil rozkošnú "naivitu" 80.rokov (Randolphova hláška: aj tak som túto prácu nemal rád, presviedčanie cvičiteľky Ray aby pomohla zachrániť Willyho)a po vzore Spielberga sa vybral cestou úžasne krásneho a dojemného záveru (lúčenie, skok) nič z toho čím bola jednotka taká skvelá a výnimočná v tomto filme nečakajte. Dialógy slabé, príbeh priamočiary, herecké výkony priemerné (preč sú časy keď Richter predviedol jeden z najlepších detských hereckých výkonov vôbec) a dokonca ani hudba Basila Poledourisa zďaleka nie je taká pôsobivá ako v jeho predchodcovi. Najhoršia vec aká sa pokračovaniu úspešného filmu môže stať je, keď človek zistí že celý film je úplne zbytočný. Na druhej strane sú aj horšie pokračovania viď. Nekonečný príbeh 3. 45%(7.7.2007)