Epizody(8)

Komediálny seriál o rodine, ktorá sa nedobrovoľne dáva dokopy a kvôli vidine lepších zajtrajškov je ochotná lavírovať aj na hrane zákona. Dedko po svojej smrti zanechá celej rodine videosprávu, v ktorej prezradí pravdu o peniazoch, ktoré spolu s bratom vyhrali za komunizmu v Rakúsku. Vtedy ich kvôli režimu nemohli míňať, a tak ich zakopali. Bohužiaľ tam, kde ich zakopali, časom vyrástla väznica. Dedko s bratom sa preto k peniazom nikdy nedostali. Navyše, kvôli nim sa rozhádala celá rodina. Dedko dáva šancu celému svojmu pokrvnému príbuzenstvu, aby získali svoje dedičstvo späť. A tak sa chtiac-nechtiac dávajú dokopy členovia rodiny, ktorí si často nevedia prísť ani na meno, a pokúšajú sa spoločne dostať k dedičstvu zakopanému pod väznicou. Rozhodnú sa kúpiť starú Autoškolu neďaleko väznice, všetci sa tam nasťahujú a tu sa začína ich strastiplná honba za pokladom. Predtým, ako nájdu cestu k peniazom, však musia nájsť cestu jeden k druhému. Musia sa naučiť žiť pod jednou strechou, čo sa ukazuje byť náročnejšie ako sa na prvý pohľad zdalo... (TV Markíza)

Recenze uživatele tron k tomuto seriálu (3)

Tunel (2019) (E01)

Je vidno, že Markíza by rada nahradila predsa len už troška presluhujúcu Hornú Dolnú a tak vsadila na podobný koncept - plno známych hercov hrajúcich trafené postavy, bizarné zápletky, svojské prostredie, absurdný typ humoru a v neposlednom rade slávne pesničky. Nejako im to ale nefunguje, niektorí herci sú vyložene mimo a do komediálneho projektu sa vôbec nehodia. ()

Letom Svetom (2019) (E02)

Nie, zatiaľ to nefunguje, no ako fanúšik bizarného humoru by som ešte úplne flintu do žita nehádzal. Čo nechápem sú tri veci. Prvá: zaznie slávna pesnička, ktorá to nakopne... a po pár sekundách skončí. Akože nevravím, že tam má hrať 20 minút, ale ustrihnúť ju v najlepšom čo-to vypovedá o (ne)profesionalite tvorcov (a o tom, že nechcú dať divákovi to, čo divák chce). Druhá: niektoré postavy sa smejú vtipom, čo by podľa mňa v komédii byť nemalo; postavy by mali zachovať vážnu tvár, vtedy pointa vtipu vynikne najlepšie. Tretia: kasting je na niektorých miestach výslovne strašný (Daniela Švecová, Karol Čálik, Peter Kadlečík). Čo ma naopak prekvapivo dosť baví sú absurdné, úžasne samoúčelné akčné vsuvky 73-ročného Emila Horvátha. Palce hore aj za Jána Koleníka (ktorého inak ako herca nemusím) a Dominiku Morávkovú-Zeleníkovú. ()

Zločin je tímový šport (2019) (E03)

"Krásne medaile." - "Tie sú za zabíjanie." Ja neviem, ale podľa mňa to začína chytať tempo. Pesničky trvajú dlhšie, herci sú si vo svojich rolách istejší (neviem, či sa natáčalo chronologicky, ale vyzerá to tak), Emil Horváth a Dominika Morávková-Zeleníková sú brutálne úderná dvojka, dokonca aj doteraz slabší herci začínajú vykazovať lepší stupeň zábavnosti a lepšie hrajú. ()