Zemřít mladí

• USA We Die Young

FIlm vypráví o Lucasovi (Elijah Rodriguez), 14letém členu washingtonské mafie, jehož šéfem je obávaný mafiánský boss Rincon (David Castaneda). Lucas má 10letého bratra Miguela, jenž se snaží dostat do Rinconova gangu i přes Lucasův jasný nesouhlas. V hlavním městě se také nachází Daniel (Jean Claude Van Damme), veterán, který při jedné z misí ztratil schopnost mluvit. Lucas je Rinconem pověřen, aby předal dodávku drog, jenže dochází ke komplikacím a Lucas, jeho mladší bratr a Daniel jsou vrženi do boje o přežití. (mikki089)

Acrobat

JCVD nemusí dokazovať určite nikomu, že vie kopať. Keby to nerobil v minulosti tak nepoviem. Veľa nenahovoril a herecky neukázal žiaden kumšt. Stačí mu mlčať ? Aj áno aj nie. Jeho postava je zbytočnou pre dej, ktorý autor sa nám snažil predstaviť v samotnom srdci USA. Ani na chvíľu však človek ten pocit nezíska, rovnako tak pochopenie pre marazmus týchto zbytočných gangov. Film môže ponúkať ako prvotina určitú atribúty zmilovania. Hudba je až desivo smutná, kamera trasie. Príbeh je ale vo svojej podstate veľmi jednoduchý a aj na tom malom mieste a čase sa vkradne pocit nudy. Ayer, Sollima, Martin, Soderbergh by tomu dali punc jedinečnosti, tu ostáva všetko v rovine prvotnej nevinnosti. Bojazlivosti. Ten film viac menej nič nevyrieši, skôr odflákne poslednú prestrelku, ku ktorej sa to mohlo všetko otočiť. Prajem deťom dobré zázemie a polícii odvahu k boji s tými nímandami s kopou atramentu na ksichte. Film v rovine silného domýšľania ale lepšia JCVD-ová tvorba. (videné 01.02.2020, AMC archív) ()

Psycho.R

Filmu Zemřít mladý jsem se celkem obával, věděl jsem, že půjde o prostředí pouličních gangů a většinou mě právě tato tematika nebaví. Nakonec jsem se podíval a byl jsem mile překvapen. Film trochu přiblížil praktiky jednoho z nejdrsnějších gangů světa MS13 a ne každá postava v něm byla zcela černobílá. Co se týče JCVD, jde o první film, který natočil po smrti jeho tuzemského dvorního dabéra - Jiřího Pomeje. Kdybych věděl, že o této ztrátě herec ví, měl bych pocit, že mu skládá poctu, neboť v celém filmu nepromluví (pouze s pomocí telefonního translátoru a v jednu chvíli vypustí asi dvě věty "netrénovanými hlasivkami"). Co mi ovšem chybělo, to byl nějaký ten boj, roznožka či něco podobného. Předchozí Lucas byl o něco lepší, ale i tak jsem se nenudil. ()

rublik05 odpad!

Kdyby se snímek nesnažil znít až tak vážně, mohla z toho být slušná parodie. Tohle však nemá s akčním filmem, natož tak dramatem nic společného. Pokud se mě někdo zeptá, jak si představuji ten nejhorší béčkový film, jednoznačně bych popsal tento snímek, protože něco tak strašného se jen tak nevidí. S označením drama bych byl opravdu opatrný, nechci zbytečně urážet opravdová dramata. Klady filmu? Prakticky jsem žádné nenašel. Zápory? Vše. Od jednoduchého a nudného příběhu, přes diletantskou práci s kamerou, až po mizerný střih, hrozné herecké výkony a totálně nelogickou dějovou linku. Jean-Claude Van Damme je jak karikatura sebe sama, vůbec zde nevyniká, jeho postava je naprosto zbytečná a o ničem. Zemřít mladí je jen totální snůška nelogičností a přehlídka vrcholného amatérismu. Takhle se kvalitní drama opravdu nedělá. 0/10. ()

horor2

PARÁDA! Další příjemné překvapení mix drama-akční thriller s Jeanem, který nemluví, ale každý mu rozumí :-) Pěkná hudba, z hlavního záporáka mrazí, příběh je poutavý. Jen tak dál. Van Damme je pořád sympaťák :-) Přeji mu to! ()

mikki089

Film, jenž ukazuje na mexický kartel žijící v hlavním městě USA, ve Washingtonu DC. Hlavní roli ztvárnil Jean-Claude Van Damme, jenž byl bývalý voják, který při jedné z misí přišel kvůli bombě o schopnost mluvit. Navíc natož, že JCVD ztvárňuje hlavní roli, ve filmu se pořádně objeví až v druhé polovině. Roli šéfa drogového kartelu ztvárnil David Castañeda, který byl tím pravým ořechovým a dokázal nahnat i strach. Jediný problém vidím v herci jménem Elijah Rodriguez, který ztvárnil jednu z hlavních rolí, mladého chlapce Lucase. V některých scénách byl jeho herecký výkon opravdu slabý, ale natož, že je to jeho druhá role v kariéře, svoji roli ztvárnil dostatečně. Velký problém nacházím ale v tom, jak je film natočen. Převážná většina scén je natočena tak, že se záběry třebou a nejsou stabilní. Ze začátku to lze ignorovat, ale postupem času to opravdu začne překážet, protože se divák nemůže soustředit na emotivní scény, ale na to, jak se celý záběr otřásá jako by zrovna bylo zemětřesení. Natož, že dle JCVD byl rozpočet velmi nízký a místo 300 lidí na setu tam bylo "pouze" 30, tak se film velmi povedl a určitě stojí za zhlédnutí. ()

DonBraso

Opakování je matka moudrousti.Ta kamera se střihem je fakt příšerná.O to víc je zvláštní,že někdy je ta pasáž i díky hudbě skvělá až taková hudebně klipová,ale né tak na hraně.Chápu,že tím se zakraje absolutně akční vložka,která se točí na pětníku a díky zběsilému střihu to má být nášup,no samozřejmě není,ale...JVCD poslední dobou hraje tak nějak zlatý průměry a tohle je přesně ono.Vcelku zde nemá nic extra významného a film směřuje vlastně na dva kluky.Rincon je na svatbě,Lucas chce zdrhnout se svým bratrem,ale to vše se rychle provalí.Do toho policie a vše je opět vcelku rychle vysmaženo do palice.Kdyby to bylo v lepší péči,tak to může být doopravdy pěkný gangsta filmek o drogách.Ono to zrovna úplně tak dramatická sonda není.Na tohle je tu absolutně mrtvo a mělo by se brát zřetel.Na dodívačku dobrý,ale nechtějte fakt moc.Po řemeslné stránce je to díky aspektům až někdy nadlidský výkon pro oční pozadí,přesto atmošku by to mělo.55% ()

Mikecat

JCVD tu dostáva málo priestoru, dokonca ani nerozpáva ako vojnový veterán pracujúci v autodielni. hlavný hrdina je 12násť ročný Lucas, jazdiaci po mexickej štvrti na bicykli, vybera prachy a rozváža drogy. Napriek tomu dej nieje nudný, stále sa niečo deje aj keď celý dej sa odohráva v jednom dome a na jednej ulici. Hlavný boss Ricon pôsobí chladnokrvne napriek tomu, že neziape naokolo ako jeho poskok jester. "Jsi mäkký, lidi se te musí bát, srdce jak kámen." napätá gitaravá hudba je naprosto úžasná, Tetování 3 tečky víš, čo znamená? Tri místa kde se ocitneš: nemocnice, vězení, hrob. zaujímavú roľu tu odohrá aj mladý odfarbený tlustoprd s pištoľou, ktorý nevie na čej strane je ako zmätené decko. "rozbité nohy se časem zahojí, ale zrady hnisají a duše otráví" erotická scéna jedna, keď SPYDER znásilní Riconovu tetu v kuchyni bez obnažovania. ()

Grázl83

Příšerná kamera a slabší střih, pochválit musím hudbu, ta byla působivá. Za pitomej konec to více než 2* být nemůže. ()

McGuffin

Mít v úmyslu nechat své hrdiny Zemřít mladí, We Die Young, pak na svatbě. Hlava washingtonské mafie vdává sestru do normální rodiny, co si nějak nevšimla, že jejich nastávající zeť a švagr je gauner. Který si nějak nevšiml, že smluvené a pro jeho budoucí podnikání klíčové výpalné musí předat hlavě salvadorské mafie zrovna v den svatby. No a protože nepředá, je z toho hezká mezinárodní krvavá svatba. Na kterou, pokud jste nebyli mezi svatebčany ale mezi diváky, nemáte, jak si zjevně též režírující i stříhající scenárista Lior Geller přeje, jen tak zapomenout. Pokud byl titulek úkol, byl splněn. P.S. To je zpráva o kostře příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()