Na Coruscantu podstupují bývalí imperiálové probační program Nové republiky. (Disney+)

Veskoslav

Spousta lidí bude doslova "brečet", že tam není Mando 58685163 minut z 42. Ale toto bylo dost podstatné. Nejenom to ukázalo, co se dělo s důstojníky atd. Impéria, ale také nám to poodhalilo další střípek. Chápu, že mnozí ani netuší, která bije ohledně těchto postav. Ale to už je bohužel jejich smutný problém, že nedávají pozor a tečou jedině tehdy, když tam chodí malý yoda. A ne, většina to fakt nesleduje kvůli nim, většina to sleduje, protože je to kvalitně napsaný a zahraný seriál, který je vysoce nadprůměrný nejenom v rámci SW. ()

drackula

Nezvykle dlhá epizóda v sebe skrýva minimum Mandaloriana a skôr samostatný príbeh ex-imperiálnych vojakov a ich zmeny/ne-zmeny. Tento odklon po kvalitatívnej stránke vôbec nebol zlý, ale trochu ma vyrušil.  Ako už býva zvykom, počítam, že aj na prvý pohľad vata tejto epizódy má v širších súvislostiach význam. Čo sa týka Manda a Bo-Katan sa to vyvíja naozaj zaujímavým smerom. This is the way! 80% Disney plus ()

jim_clark65 odpad!

Oficiálne to už mohli rovno premenovať na "Book of Boba Fett: Season 2", pretože, čo sa týka logiky, efektov, a konštrukcie príbehu = to naďalej pokračuje v podobnom štýle, aký bol načrtnutý vo Fettovi. Aby ste v seriály o Mandovi sledovali 3/4 príbehu zo seriálu "Coruscant" je už ozaj asi vtip, ani v tom nebol nejaký poriadny prestrih s nadväzovaním, to isté ani konci. Tajne som dúfal, že týmto "odbočením" vysvetlia, prečo bola Bo-Katan napadnutá stíhačkami Impéria a jej útočisko zbombardované ale zdá sa, že scenáristom stačilo len mávnuť rukou a povedať: "však to boli nejakí pozostalci po Impériu, nejakí "warlordi" ale aj tak to nedáva zmysel. Prečo by ničili jej útočisko? keď by mali radšej zistiť viac o jej klane a práve nejaké dôležité informácie sa mohli nachádzať v danom útočisku - podobne to urobilo Impérium v 5tej časti pôvodnej trilógie, keď na začiatku filmu nezničili danú základňu ale snažili sa nájsť informácie, ktoré by im pomohli dostať Rebelov a celý odboj. Vyzeralo to dosť smiešne, keď sa tie stíhačky zjavili z ničoho nič a poskytli nám takú strohú akciu, ktorá nemala žiadne napätie len pôsobila, ako výplň a také účelové vodítko pre Bo-Katan, ktorá sa tým pádom uchýlila k tomu, že sa pridala do klanu k Mandovi, pretože aj ona sa po jeho záchrane "očistila" a môže sa znova považovať za Mandalorianku. Čo je zase divné, pre vstup do daného klanu sa stačí okúpať v nejakej mláke a potom len prisahať, že si daný jedinec nesňal helmu z hlavy? celé toto "Mandalorianstvo" hapruje už v základoch. Stále čakám na nejaké zlepšenie na úroveň predchádzajúcej série ale zatiaľ to naozaj vyzerá tak, akoby vedome/nevedome pokračovali na úrovni Fetta alebo miestami až Kenobiho, čo nie je nič chválitebného. Hlavná linka príbehu (ktorá sa v seriály o Mandovi = netýkala vôbec Manda) nám má asi naznačiť, že aj v programe na indoktrináciu predošlých ľudí, ktorí robili pre Impérium = sa nachádzajú ľudia, ktorí stále svojím spôsobom "uctievajú staré časy" a tým pádom sú stále prívržencami Impéria, a taktiež aj to, že Moff Gideon utiekol a nikto nevie, kde sa nachádza = čo je akoby zloduch uložený do budúcna. Gideon pôvodne ani nemal prežiť jeho haváriu, ale už vtedy sa v Mandovi vyskytovali také blbosti, ako to, že prežil a tvorcovia si ho nechali, ako zálohu do budúcna aby ho mohli znova vytiahnuť, ako hlavného záporáka niekedy neskôr = k čomu v podstate s veľkou pravdepodobnosťou smerujeme a defacto sa stále točíme v kruhu, podobne ako s dejovou linkou ohľadom "Alzáka", ktorý mal ísť s Lukom a byť cvičený na Jedia ale nakoniec sa kvôli marketingu a nadväzovaniu príbehu na sequely museli vydať touto cestou a znova spojiť "Alzáka" s Mandom. Suma sumárum, toto bola ďalšia "filler" epizóda, ktorá doslova ani nebola "filler" ale kompletne mimo hlavného príbehu, keby aspoň vytvorili nejakú nadväznosť na začiatku alebo ešte lepšie = na konci epizódy, ale väčšinu časti sledujeme úplne inú dejovú linku, ktorá sa v podstate (zatiaľ) absolútne netýka hlavnej postavy, dúfam, že sa to vysvetlí, lebo inak je to ten istý hlúpy nápad, ako bol vo Fettovi, ktorý pôsobil vo vlastnom seriály, ako vedľajšia postava. () (méně) (více)

Hellierer

Rozmohl se nám takový nešvar, že v seriálových Star Wars jsou nejlepší epizody ty, které nesledují hlavní linii, případně působí, že vlastně vypadly z úplně jiného seriálu. Přesně tento případ je i třetí epizoda třetí série, která dává nahlédnout do tajů Nové republiky a dělá to přesně tím intimním a zemitým stylem, kterým mne dostal Andor. V seriálu to působí trochu jako pěst na oko, ale samo o sobě to bavilo hrozně moc. Už se vykašlete na to neustálé podkuřování fanboyům a jděte touto cestou. Protože this is the way! ()

filmfanouch

Režie 19. epizody seriálu Mandalorian se chopil Lee Isaac Chung, držitel dvou nominací na Oscara za režii a scénář svého částečně autobiografického dramatu Minari. Chung bude mít po menších dramatech brzy větší zkušenost s velkolepou produkcí, kdy by se měl chopit hraného remakeu anime Your Name. i pokračování původního Twisteru s názvem Twisters, ještě před nimi se ovšem mohl vydat do světa předaleké galaxie. A jeho epizoda zvládá vyvolat silný dojem. Jen možná úplně nepotěší ty, kteří primárně chtějí co největší možnou várku Dina Djarina a Grogua. Ti jsou sice součástí úvodu a závěru, mezi úvodem a závěrem se ovšem Mandalorian vydává zcela krapet jiným směrem. Směrem, který připomene třeba nedávný seriál ze světa Star Wars s názvem Andor.  Planeta Coruscant se (mimo speciální edici původní trilogie Star Wars) chronologicky v 19. epizodě Mandaloriana poprvé objevuje po pádu Impéria, kdy je tato metropole a nejspíš nejvíce ikonická planeta z prequelové trilogie představena ve své známé kráse. A hned je odhaleno i něco o fungování Nové republiky. Probační program, který nabízí zajímavý vhled do někoho, kdo se odvrací od své původní ideologie a snaží se žít pod Novou republikou. V čele epizody je tak většinu času známá postava doktora Penna Pershinga v podání Omida Abtahiho, která nikdy nepůsobila kdovíjak nadšeně z práce pro Impérium, 19. epizoda poté jeho spíše čisté úmysly ještě více zvýrazňuje. Bohužel ani pod novým režimem ovšem není Pershingovi dopřán ten ideální klid. Při vzpomínání na zmíněného Andora má 19. epizoda téměř až špionážní nádech, kdy dochází ke snaze se k něčemu dostat, přítomnosti postav, kterým nejde úplně věřit a částečně šetrnému budování. 19. epizoda pochopitelně nutně nezodpoví všechny otázky, minimálně ovšem naznačuje směr, kterým se děj vydá, větší spiknutí a fakt, že je nadále dost možná Grogu ve velkém nebezpečí. V nebezpečí se ostatně Grogu objeví už na samotném počátku epizody, kdy se nejdříve navazuje na setkání s jedním zdánlivě vyhynulým tvorem, hned poté dojde na setkání se známými bombadéry TIE a další skvělé letecké bitevní sekvenci, která nadále ukazuje, že jsou produkční hodnoty seriálu pořád na vysoké úrovni. A pak dochází i k dalšímu prozkoumávání frakce Děti hlídky a ukázkám, že při snaze o potencionální znovuobnovení Mandaloru bude nejdřív potřeba sjednotit lid. Povede to celé k menší občanské válce a boji o moc? Minimálně u jedné postavy se vyskytuje nevyhnutelné dilema. A i proto 3. série Mandaloriana do příštích týdnů skrývá velký potenciál.... ()