Mazací hlava

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1977, 90 min

Frederick Elmes

David Lynch

"Trčíš mi ze snu jako růže snová, lynchovina, lynchovina, lynchovina." [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](24.3.2007)

• Divočák

Lynchova prvotina a hned pěkná kupa hnusu. Hnisem, slizem, krví, nádory a podobným humusem se tady teda rozdohně nešetřilo. Lynch se nejspíš řídil heslem - "Dokut se u toho divákům nebude chtít zaglvat, tak to nebude mít ten správný šmak!" - a dává nám to jasně pocítit. Zásadně bych to zakázal budoucím matkám a vám všem ostatním doporučuju rovnou přeskočit k Lynchovu úžásnému "Slonímu muži".(6.4.2007)

• Faye

U spousty filmů Davida Lynche nemám vlastně ponětí o čem jsou. Přesto jeho šílené hlavolamy zbožňuju! Ale " Mazací hlavu" ... tu jsem "jenom" nepochopila.(13.10.2004)

3* za to, jak je film kompozičně krásně nasnímaný, ozvučený, a svým způsobem zpracovaný. Snově-bizardními myšlenkovými pochody páně Lynche si ovšem potřebu vygumovat hlavu určitě necítím. Čímž ovšem netvrdím, že by to nebylo možné :-)(24.1.2011)

• Houdini

NFR 2004(29.12.2004)