poster

Mazací hlava

 • USA

  Eraserhead

 • slovenský

  Mazacia hlava

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1977, 90 min

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch

Hudba:

David Lynch

Producenti:

David Lynch

Střih:

David Lynch

Scénografie:

David Lynch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud

  Na plátna kin přichází ten největší blázen na režisérské židli - David Lynch. V mnohém svoji prvotinu nepřekonal - v nevysvětlitelnosti, úchylnosti a šílenosti. Zatímco u ostatních Lynchovek víte alespoň chvilku o co jde, zde ani náhodou. Zábavné chvilky se střídají s těmi nudnějšími a zážitek je hodný deliria. Vážně, pokud chce mít pocit jako ve vožralství a chcete ušetřit, sežeňte si "Mazací hlavu". O tomto filmu nemohu říci, jestli se mi líbil, či nelíbil. To nelze. To se vymiká všemu. X%.(24.10.2008)

 • T2

  Rozpočet $100,000Tržby USA $7,000,000Tržby Celosvetovo $-(23.5.2009)

 • Matty
  ****

  Půlnoční můra o strachu z toho, že se ráno probudíme.(2.11.2011)

 • B!shop
  ***

  Film jsem si pustil s tim, ze jsem cekal nejvetsi uchylarnu vsech dob a naprostej vyplach mozku, jak tu hodne lidi pise, ale to se nejak nedostavilo. Film je divnej a spoustu veci jsem nepochopil, to je fakt, ale celkove nemuzu rict, ze by me film nak odrovnal. Navic tu neni ta perfektni psycho atmosfera jako u ostatnich Lynchovo filmu, takze tohle krapet nudi. Ale samozrejme se tu najdou hodne pusobivy, nechutny a strasidelny sceny podporeny skvele zvladnutejma trikama, takze to na par mistech zapusobit dovede. Jinak ve filmu se toho moc nenamluvi a odehrava se na minimalnim prostoru s minimem hercu, coz prispiva k celkove divny atmosfere, ale tentokrat me to proste tak nevtahlo, takze jen 3*(13.10.2007)

 • xxmartinxx
  ***

  Nemám v podstatě nic proti tomu, že to naprosto nejde pochopit... To je holt Lynch. Dokonce se myslím, že s prostřihem by šlo o špičkový atmosférický kraťas, kterému bych neváhal dát plný počet. 90 minut tohle sledovat je ale hrozná nuda a je mi jedno, jakého uměleckého ignoranta to ze mě dělá.(16.5.2010)

 • Jack Nance

 • - Davidu Lynchovu se podařilo vypůjčit si chybějící peníze od přátel a příbuzných. Přispěli mu dokonce i rodiče. (Tomket)

 • - Časopis Premiere označil film jako jeden z 25 nejvíc nebezpečných filmů. (don corleone)

 • - Charles Bukowski viděl film v začínající kabelové televizi a vyjádřil se slovy: "Máme kabelovou televizi a první film, který jsem viděl, byla Mazací hlava. Řekl jsem: ‚Co to je?‘ Nemohl jsem pochopit, co to je, ale bylo to tak silné. Kabelová televize nám otevřela nový svět. Budeme sedět před takovými věcmi po staletí a čekat, co bude příště? A když se začalo s Mazací hlavou, budeme sedět a klikat spínačem. Dál nic." (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace