Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

gogo76

"Predstav si, že mi niekto v noci z garáže ukradol frézu..." Akonáhle vidím v tv ponuke film s P. Newmanom, ktorý som nevidel, tak neváham. Vidím jeho meno a to mi úplne stačí, nečítam dej ani zvyšok obsadenia. Potom sa zákonite dostaví prekvapenie v postave B. Willisa a iných známych hercov v menších postavách, ktorých som tu nečakal. Film má dobre napísaný scenár, všetky postavičky vo filme dokonale fungujú, každý tu má svoje miesto. Mestečko žije a kraľuje mu Paul Newman. Film je rozhodne lepšou komédiou ako drámou, výborne som sa bavil, hlavne na neustálom podpichovaní medzi Newmanom a Willisom. Postáv a postavičiek je vo filme viac než dosť, ale je radosť sledovať ako sa dopĺňajú a nikto tu nie je naviac. Film 80%. Paul Newman 100%. ()

Lima

Paul Newman dokáže prodat každou repliku, protože on byl, je a bude navždy ten největší borec, ale jinak ten film si tak nějak nevzrušivě plyne, emoce kloužou tak lehce po povrchu, příběh by se dal odvyprávět na dva řádky, a kdybyste si náhodou během sledování museli odskočit na pár minut pryč, o nic zásadního byste nepřišli. Prostě klasickej Benton v pozdní éře. ()

pakobylka

Pohlazení po duši - takové ze života ... milé, neokázalé a upřímné, prohřáté jemným, laskavým, moudrým - a tím pádem i maličko posmutnělým humorem. Neboť Donald Sullivan nebyl blázen. Jen se snažil žít, jak uměl - a s tím, co měl ... aby si zachoval alespoň trochu chlapské hrdosti ... v ospalém městečku obývaném rázovitými postavičkami, kde se zdánlivě zastavil čas. P.S.: Bez výjimky bezchybné herecké výkony, přičemž kromě Paula Newmana mě neobyčejně potěšil kupříkladu i Bruce Willis. ()

nascendi

Dobre pozerateľný film s inteligentne napísaným scenárom, nevtieravou hudbou, zaujímavou atmosférou a štandardne skvelými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov. Cenné na filme je, že nie je čiernobiely, že postavy nie sú vyložene kladné, ani vyložene záporné a najmä to, že sú uveriteľné. Z filmu trvale dýcha atmosféra malého amerického mestečka s radosťami i strasťami jeho obyvateľov. Len neviem, prečo som mu nedal štyri hviezdičky. Ak na to prídem, tak to napravím. ()

Rocky62

Trochu praštěný film, sice skvělá plejáda herců a pár vtipných momentků je tu taky, tím ale veškeré klady končí, téměř celý film je o tom, jak Paul ukradne Bruceovi sněhovou odhazovačku, ten si jí vezme zpátky, pak mu jí Paul znovu ukradne a tak je to pořád dokola, zajímavé téma že? a celkově to na mě působilo tak, že se mi chce spát, ano tak je tento film poutavý.. ()

• Po filmu Nadine (1987) režisér Robert Benton poznamenal, že zoufale chce pracovat s Kim Basinger znovu, a tak ji nabídl roli Toby v tomto filmu. Ona ale měla tak nabitý program, že nabídku musela odmítnout. Robert poté podotkl, že jednoho dne najde způsob, jak s ní znovu spolupracovat. (Kritiq)
  • Protože byl Bruce Willis znám jako akční hvězda, nebyl původně zahrnut do reklamní kampaně filmu. (Kritiq)
  • Natáčení probíhalo v americkém New Yorku v lokalitách Beacon, Fishkill, Newburgh nebo Hudson. (Terva)