Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

moviefilm

Pomaly plynúci, ale celkom milý filmček, ktorý by však bez prítomnosti Paula Newmana nebol ani zďaleka tak uznávaný, ako je... ()

sir-dave

Rodinná americká devadesátka. Klasické předměstí, staré fordy, spousta sněhu, a nuda, spousta nudných chvilek. Clint Eastwood tyhle staré důchodce umí zahrát líp. Nečetl jsem si obsah a ani v polovině filmu jsem vlastně nevěděl pointu. ()

lennyd

Donalda Sullivana (Paul Newman) má každý rád. Teda skoro každý. A ten kdo ho nemá rád, tak ten ho upřímně nenávidí. Jeho neotřelý přístup k životu, zákonům i lidským vztahům jedněm imponuje, a těm ostatní leze na nervy. Nyní jej ale čeká zásadní zkouška, při které jde všechna sranda stranou - po mnoha letech může svému synovi vynahradit to, že se mu, jako dítěti, nevěnoval tak jak by bylo záhodno... Když jsem film viděl před několika lety, hrozně se mi líbil - skvělý Paul Newman, skvělý Bruce Willis a výborné špičkování mezi nimi. Dneska jsem film viděl znovu, a už mi tak vtipný nepřipadal - sice stále Paul Newman a Bruce Willis skvělí, ale vtipy už mi přišly až příliš prvoplánovité, navíc film nemá žádný hlubší děj, a spousta minizápletek (sněžný skůtr, vyhraný los) jsou ve filmu jen tak mimochodem. Ale to neznamená že by se na film nějak špatně dívalo, to zase ne - jen ten příběh mi tam trochu chyběl. A k výše zmíněným jménům bych nyní přidal ještě jedno - Phillip Seymour Hoffman v roli arogantního policisty byl moc fajn.. ()

Pavlínka9

Za mě zajímavý pohled na život v 90tkách na malém městě, kde všichni všechno vědí a všichni všechno znají. Skvělý Newman, kterého považuji věkem v herectvím lepším a lepším...Jednoduchá oddechovka, která podle mě plno američanům přišla jak když se dívají na vlastní město :) ()

JohnSmith

I když byl Newman pan herec a v tomto případě se opravdu snažil, byl jedinou světluškou na celém snímku, který není kdovíjak zajímavý. ()

ganz

příjemný film který neurazí, místy mi přišel naprosto šílený, ale asi i v tom bylo jeho kouzlo. A Howard Shore je prostě záruka té nejlepší muziky, jak znova ukázal v tomto filmu. a herecké obsazení je další povedenou přísadou tohoto filmu, Paul Newman prosě umí, stejně jako Bruce... 80% ()

Autogram

Život bežných ľudí v malom meste s ich bezvýznamnými problémami, žiadne veľké idey ani skutky, aj do takého filmu sa pustil Paul Newman. Navyše vo svojom seniorskom veku oblbuje ženy o generáciu mladšie. A tiež blbne trochu viac ako by sa patrilo, a nielen so snežnou frézou, čo by skôr pristalo frajerovi Lukovi alebo až puberťákovi. Keď aj také veselé môže byť starnutie v USA, tak už sa len presťahovať. Ale ako film trochu rozpačité. ()

manonfire

Newmanův děda s manýry mladíka a Willisův další chlápek nad věcí, který má dědu stejně tak očividně rád, že by mu odpustil cokoliv. Navíc Melanie Griffith udělá Newmanovi a nejen jemu radost tak mile a prostě zvednutím svého svetru, že to je více lidské nežli erotické, přestože erotický podtón tam díky ní vždycky bude. Je zde velmi milá, a to je slovo, které mám u žen nejraději. Film je ale jinak postaven na Newmanovi, který si dojemně dokazuje svou stále nekončící samčí integritu, která v moment rozhodnutí v počáteku road movie s Melanií upřímně vyměkne, ale její existenci tak úplně nepopírá..80% ()

Sdoom

Nikdy není pozdě na to, aby se člověk změnil. Paul Newman v jedné ze svých nejlepších rolí v neobyčejném snímku o obyčejných lidech v jednom obyčejném malém městečku. ()

pearl_jam

moc příjemnej lidskej film se spoustou různých postaviček (nezapomenutelnej je phillip seymour hoffman jako polda :-)) s výborným newmanem v hlavní roli... ()

PALINO

Na prvý pohľad obyčajný, ale veľmi milý a príjemný film z malého amerického mestečka, ktorý povyšuje predovšetkým herecká prítomnosť stále vynikajúceho PAULA NEWMANA. Film sa rozbieha trošku pomalšie, ale čím viac sa blížime k jeho záveru, tým viac som nadobúdal pocit, že sledujem dobrý a pekný film. A ak si ho pozriete počas vianočných sviatkov, prihoďte si ešte jednu hviezdičku. ()

velkyvezir

Harry a syn II, tak asi lze tento film charakterizovat s tím, že tento film má opravdu dobré obsazení. Newman hraje svérázného dědka opravdu dobře, ten frajer tvrďák mu sedne. ()

SkyLukey

Příklad toho, jak jde poměrně zajímavě natočit příběh o ničem. Bez Paula Newmana by byl Nejsem blázen podprůměrným filmem vážně o ničem, který by stejně nikdo nevydal. ()

Billie777

Nenápadné úsměvné drama s výborným hereckým obsazením a skvělou zasněženou atmosférou malého amerického městečka. Příjemná, pohodová podívaná. ()

Kovaja

Newman v roli svérázného obyvatele jednoho malého městečka pro kterého není nic svaté a vše dělá tak jak uzná za vhodné.Prostě rebel!Newman i přes vyšší věk dokazuje své mistrovství a jeho ůsměv je stále nezapomenutelný. ()