Nejsem blázen

Nobody's Fool

Nie som blázon

Drama / Komedie

USA, 1994, 110 min

Moc příjemný "vztahový" film se starým Paulem Newmanem, který pěkně klouže na hraně mezi humorem a vážnem. Závěrečná katarze smíření a zasněžená atmosféra severu USA jsou dalšími plus.(28.11.2002)

Komorní drama o stárnoucím člověku, jehož složitá osobnost zahýbe životy ostatních, o rodině, o problémech a uspořádání svých hodnot. Paul Newman v roli Donalda "Sullyho" Sullivana opět dokazuje, jak je (byl) výborným hercem a zdárně mu sekundují i jeho herečtí kolegové, z nichž nejzářivější je Bruce Willis. Veškeré emoce v tomto snímku jsou skvěle dávkovány, takže film nepůsobí jako laciná ždímačka citů. K působivosti některých scén dopomáhá výtečná hudba, která neunikne smyslům pozorného diváka.(9.11.2012)

Pro mne velice příjemné překvapení. Moc se mi líbil Sullyho humor. Btw. kdo přišel na to označení drama???(10.4.2010)

Pohodová, príjemná komédia so starnúcim, no zato ešte stále charizmatickým P. Newmanom a ďalšou silnou hereckou zostavou. O tom, že i veľké tiene minulosti ako i rôzne každodenné problémy sa dajú riešiť s humorom a nadhľadom. Treba len vydržať a raz sa určite všetko obráti k lepšiemu. Pozitívne. 70/100(8.5.2016)

::::::::::::::::::::::: Jeden z nejlepších filmů s Paulem Newmanem ! Moc krásný film o stáří s vtipným Paulem .... ::::::::::::::::::::::::(17.12.2008)

• - Bruce Willis strávil natáčením pouze 22 dní. (MeanWhile)

• - Natáčení probíhalo v americkém New Yorku v lokalitách Beacon, Fishkill, Newburgh nebo Hudson. (Terva)

• - Film venovaný Jassice Tandy (zomrela 11. 9. 1994). Film sa mal premiéru v USA 23. 12. 1994. (hudy78)