Nejsem blázen

Nobody's Fool

Nie som blázon

Drama / Komedie

USA, 1994, 110 min

Nenáročné rodinné drama s výborným Newmanem a zbytečně pomalým až únavným tempem příběhu, který navíc nenabízí nic co by diváka skutečně zaujalo.(29.11.2011)

Příjemný herecký projev Paula Newmana a Bruce Willise spolu s výborným scénářem činí z tohoto snímku hodně povedenou podívanou.(11.3.2003)

• WANDRWALL

Zaskočilo mě, že i Paul Newman zestárl? Asi. Hvězda stříbrného plátna je prostě taky jen člověk. Film je to řečeno hudební terminologií něco pro střední produ diváků. Malé město, blbnutí starouška, a pár žen, co ještě za něco stojí. A tak si zablbne, což vadí jiným, ale ne těm správným ženám. A už tu máme příběh, takový, co není třeba moc rozebírat, ale víckrát ho vidět taky pro mě netřeba. kde je ten FRAJER LUKE, ptám se. Zestárl, odpovídám si.(4.9.2010)

Komorní drama o stárnoucím člověku, jehož složitá osobnost zahýbe životy ostatních, o rodině, o problémech a uspořádání svých hodnot. Paul Newman v roli Donalda "Sullyho" Sullivana opět dokazuje, jak je (byl) výborným hercem a zdárně mu sekundují i jeho herečtí kolegové, z nichž nejzářivější je Bruce Willis. Veškeré emoce v tomto snímku jsou skvěle dávkovány, takže film nepůsobí jako laciná ždímačka citů. K působivosti některých scén dopomáhá výtečná hudba, která neunikne smyslům pozorného diváka.(9.11.2012)

Přiznám se, že jsem čekala víc. Jo, byl to milý pohodový film, vztah otce a syna, nebo ty krásné konverzace Jessicy Tandy, to ano, ale laškování mezi Sullym a Melanii? Ne že bych mu to nepřála a bylo to nemožné, ale ..... A ten opakovaný vtip s odklízečkou sněhu ..... Newmana mám hodně ráda, ale myslím, že jak z námětu, tak z obsazení se dalo vytěžit cosi jiskřivějšího.(25.8.2005)