Nejsem blázen

Nobody's Fool

Nie som blázon

Drama / Komedie

USA, 1994, 110 min

Pohodová, príjemná komédia so starnúcim, no zato ešte stále charizmatickým P. Newmanom a ďalšou silnou hereckou zostavou. O tom, že i veľké tiene minulosti ako i rôzne každodenné problémy sa dajú riešiť s humorom a nadhľadom. Treba len vydržať a raz sa určite všetko obráti k lepšiemu. Pozitívne. 70/100(8.5.2016)

::::::::::::::::::::::: Jeden z nejlepších filmů s Paulem Newmanem ! Moc krásný film o stáří s vtipným Paulem .... ::::::::::::::::::::::::(17.12.2008)

Přiznám se, že jsem čekala víc. Jo, byl to milý pohodový film, vztah otce a syna, nebo ty krásné konverzace Jessicy Tandy, to ano, ale laškování mezi Sullym a Melanii? Ne že bych mu to nepřála a bylo to nemožné, ale ..... A ten opakovaný vtip s odklízečkou sněhu ..... Newmana mám hodně ráda, ale myslím, že jak z námětu, tak z obsazení se dalo vytěžit cosi jiskřivějšího.(25.8.2005)

"Důchodcovské" drama o otci-dědovi, který se snaží napravit to, co v minulosti zanedbal. Čili nic nového pod sluncem. Nebýt Paula Newmana, jenž září jako za starých časů a výborně pointuje většinu vtipů. 60% Zajímavé komentáře: PALINO, ]V[()Rt(10.8.2005)

"Predstav si, že mi niekto v noci z garáže ukradol frézu..." Akonáhle vidím v tv ponuke film s P. Newmanom, ktorý som nevidel, tak neváham. Vidím jeho meno a to mi úplne stačí, nečítam dej ani zvyšok obsadenia. Potom sa zákonite dostaví prekvapenie v postave B. Willisa a iných známych hercov v menších postavách, ktorých som tu nečakal. Film má dobre napísaný scenár, všetky postavičky vo filme dokonale fungujú, každý tu má svoje miesto. Mestečko žije a kraľuje mu Paul Newman. Film je rozhodne lepšou komédiou ako drámou, výborne som sa bavil, hlavne na neustálom podpichovaní medzi Newmanom a Willisom. Postáv a postavičiek je vo filme viac než dosť, ale je radosť sledovať ako sa dopĺňajú a nikto tu nie je naviac. Film 80%. Paul Newman 100%.(2.10.2016)

• - Film venovaný Jassice Tandy (zomrela 11. 9. 1994). Film sa mal premiéru v USA 23. 12. 1994. (hudy78)

• - Paul Newman vo filme nosí šiltovku, na ktorej je nápis "The Iron Horse Bar". V tomto bare sa natáčala časť scén. (Cracker)

• - Natáčení probíhalo v americkém New Yorku v lokalitách Beacon, Fishkill, Newburgh nebo Hudson. (Terva)