Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

nascendi

Dobre pozerateľný film s inteligentne napísaným scenárom, nevtieravou hudbou, zaujímavou atmosférou a štandardne skvelými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov. Cenné na filme je, že nie je čiernobiely, že postavy nie sú vyložene kladné, ani vyložene záporné a najmä to, že sú uveriteľné. Z filmu trvale dýcha atmosféra malého amerického mestečka s radosťami i strasťami jeho obyvateľov. Len neviem, prečo som mu nedal štyri hviezdičky. Ak na to prídem, tak to napravím. ()

mira.l

Nějak nevím, kde to přišlo k tak relativně vysokému hodnocení. Byl to takový ten typ pomalu plynoucího filmu, odehrávající se někde v jakémsi malém městečku, zasypávaném sněhem, kde každý zná každého, a řeší se tu rodinné vztahy otce a syna - mimo jiné, kromě neustálého přetahování se o - a pokud vím, říká se tomu sněhová fréza. Odklízečka sněhu mi fakt připadal divnej název. Před časem jsem už takový podobný film z jakéhosi zasněženého amerického zapadákova viděl, jen jsem si za boha nemohl vzpomenout, jak se to jmenovalo. Dalo to chvíli hledání, než jsem našel, že šlo o "Nádherný holky." Asi proto, že mě to tenkrát vůbec ničím nezaujalo, stejně jako tohle. Prakticky bez děje, s pár docela podařenýma hláškama a přiznejme si, že bez Paula Newmana by to asi bylo na hranici koukatelnosti. B. Willis není zrovna mým vysněným hrdinou a Melanii Griffith taky moc nemusím, a navíc jsem nějak úplně nechápal, proč se jí Newman snaží balit, když by jí mohl dělat tátu. Celé to bylo takové lenivé, pomalé, kodrcavé jako ten orezlý polorozpadlý pick-up. Na víc než dvě to nedosáhne. ()

Rocky62

Trochu praštěný film, sice skvělá plejáda herců a pár vtipných momentků je tu taky, tím ale veškeré klady končí, téměř celý film je o tom, jak Paul ukradne Bruceovi sněhovou odhazovačku, ten si jí vezme zpátky, pak mu jí Paul znovu ukradne a tak je to pořád dokola, zajímavé téma že? a celkově to na mě působilo tak, že se mi chce spát, ano tak je tento film poutavý.. ()

Davies182

Paul Newman byl v roli samotářského mrzouta vážně neuvěřitelný. Takhle jsem se hodně dlouho pořádně neponořil do nějaké postavy a hltal každý její dialog. Hoffman v roli policisty velmi mile překvapil, no a Bruce Willis dokázal, že umí zahrát pořádnou svini. Mezi ním a Newmanem to tak jiskřilo, až mi málem shořel obývák. ()

slunicko2

Na některé filmy potřebujete mít věk. 1) Asi málokterý teenager dokáže ocenit hlubokou lidskost snímku. Holt na některé věci potřebujete životní zkušenosti. 2) Lidé v North Bath jsou hodní, i když občas dělají nehodné věci. Lehce úsměvné, lehce dojímavé a vlastně i dost chytré. Pěkně napsané dialogy. 3) Sexy symbol zestárl a transformoval se do starého dědka. Ale frajerem je 69letý Paul Newman pořád. 4) Výstižný koment: mrksik*****. ()

• Natáčení probíhalo v americkém New Yorku v lokalitách Beacon, Fishkill, Newburgh nebo Hudson. (Terva)
  • Paul Newman vo filme nosí šiltovku, na ktorej je nápis "The Iron Horse Bar". V tomto bare sa natáčala časť scén. (Cracker)
  • Film venovaný Jassice Tandy (zomrela 11. 9. 1994). Film sa mal premiéru v USA 23. 12. 1994. (ČSFD)