Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

Bohemák

Hodně klidný a docela optimistický film o tom, že i stáří se dá vychutnávat. Naprosto nic nového, ale s Newmanem to má samozřejmě šmrnc. ()

Slimak

Pěkný film o jednom chlapovi, kterej neni jako většina ostatních. Jeho nevypočitatelnost a velmi složitá povaha postaví všechno na hlavu. Je to prostě takovej menší psychopat. ()

F.W.Colqhoun

You are man among men, Sully. Maloměsto lze zobrazit třemi základními způsoby - roztomile (Střihoruký Edward), strašidelně (třeba Twin Peaks) nebo realisticky. Druhé dva způsoby přinášejí většinou podobné výsledky, první má mívá hodně blízko k pohádce, fantasy, nebo muzikálu. V idylicky pojatém Nobody's Fool reprezentuje maloměsto komunita svérázných, různě deformovaných charakterů, mezi kterými sice nevládnou úplně harmonické vztahy, ale když jde o důležité věci, všichni táhnou za jeden provaz (pohádkový prvek). Paul Newman je stavební dělník, který krade sněžné frézy; nevybíravě a krutě ponižuje lidi ve svém okolí; balí zadané mladé nešťastné ženy, jejichž manželé jsou po infarktu; mlátí nejisté policisty, kteří mají problém s tím, že jezdí svým rezavým pickupem po chodníku a ignoruje i další předpisy; celý život sere na syna, protože manželství s jeho matkou byl omyl, a proto si neví rady ani s vnukem. V jádru je to roztomilý rošťák se srdcem na pravém místě, což se projevuje nepředvídatelně se vynořujícími se záchvaty dobroty a jemného psychologického vhledu, jenž se ve vztahu k blízkým obvykle neprojevuje. Bez tohoto svérázného občana by to v North Bathu prostě mohli zabalit. Sázka na jeho nezpochybnitelné modrooké charisma vyšlo z cca 50%, protože jeho hrdina Sully fakt JE kretén. Pozoruhodné jsou v tomto nesnadno stravitelném patosu, kolorovaném dost nečekaným kýčem Howarda Shorea, přesně dva momenty - když bez předchozího varování ukáže kozy protivně ukňouraná Melanie Griffith, které v životě sedla přesně jedna role - nesnesitelné Lolitiny matky (cca 0,34 vteřiny), a když ukáže kozy Drenda Spohnholtz (podstatně delší výhled). Je nicméně fajn koukat na film, který se odehrává ve skutečném sněhu. ()

RomanHyde

Příjemný, klidný snímek, který rozhodně neklouže po povrchu. Pohodovka o vztazích a morálce, která je výborně obsazena a odehrána. Herectví je civilní a přesné, nikdo nevyčnívá a ani nemusí. Není to jeden z těch filmů, který stojí na hereckých hvězdách, či herecké hvězdě která všechno musí unést na svých bedrech, jinač film upadne do podprůměru. Zde ne. Není to tento případ. Je výborně napsán, zrežírován i nasnímán. Za zmínku stojí taky výborná muzika. Mr. Howard Shore odvedl vynikající práci a vůbec se nemusel vykrádat. "Nejsem blázen" je takový malý velký film, na který jen tak nezapomenete, protože tam někde uvnitř ve vás zůstane. Vřele doporučuji shlédnout film s českým dabingem v čele s panem Munzarem. ()

arcticsky

Abych řekl pravdu - příběh mě nějak moc nenadchl. Nicméně minimálně lepší průměr bude každý film, ve kterém přejde před kamerou Bruce, neřkuli Paul....i Jessica Tandy. ()

Grafito

Film ve stylu Lasse Hallströma.. a že bych zrovna toho musel, to nemusím.. a nezachrání to ani střihnoun Newman.. ()

jane1106

70% za perfektního Newmana a jeho hlášky, myslím však, že by se to dalo natočit ještě o něco zajímavěji a hlavně bez režijních nedostatků, které mi místy dost vadily... ()

Rokle

Ironickej Newman, který ovlivňuje celé malé městečko a bez něhož si jeho obyvatelé nedokážou svůj život představit. Milé, vtipné, pohodové podívání na podzimní pošmourný večer. ()

helloween93

Příběh z maloměsta se všemi jeho figurkami, z nichž jedna bezesporu dominuje nad všemi ostatními, a to Paul Newman. Příjemný film o stárnutí a hledání zpřetrhaných pout s vlastní rodinou s podmanivou hudbou Howarda Shora. Viděno na AMC. ()

Lucas87

Důchodce Paul Newman a jeho pesimistické řeči spolu s gaunerem B. Willisem a to vše potrženo skvělou hudbou :) ()

Cruchot

Takový laskavý film. Pohlazení na duši. Výborně napsané postavy, především ta ústřední. Role ušitá přesně na míru Paulu Newmanovi. Sullyho si snad nelze neoblíbit a totéž se dá říct i o celém filmu. ()

BDMarty007

Milý a pohodový film, občas s příjemným humorem, občas trochu smutný, který ničím výrazným nepřekvapil, snad kromě momentu, kdy Melanie Griffith na vteřinku vytáhla svetřík. Jednak je opravdu na co koukat a celkově ta scéna (a následující vteřiny) byla zajímavá, příjemně to v tu chíli zajiskřilo. Zajímavá je celou dobu tenze mezi Donaldem (Paul Newman) a Carlem (Bruce Willis), kteří reprezentují rozdílný archetyp (a možná i generaci) amerického chlapa a jejich permanentní vzájemné batlování je kořením filmu. Pro mě to bylo příjemné, ač skoro na hranici trochu nudného, ale mému tátovi se to líbilo moc. ()

mira.l

Nějak nevím, kde to přišlo k tak relativně vysokému hodnocení. Byl to takový ten typ pomalu plynoucího filmu, odehrávající se někde v jakémsi malém městečku, zasypávaném sněhem, kde každý zná každého, a řeší se tu rodinné vztahy otce a syna - mimo jiné, kromě neustálého přetahování se o - a pokud vím, říká se tomu sněhová fréza. Odklízečka sněhu mi fakt připadal divnej název. Před časem jsem už takový podobný film z jakéhosi zasněženého amerického zapadákova viděl, jen jsem si za boha nemohl vzpomenout, jak se to jmenovalo. Dalo to chvíli hledání, než jsem našel, že šlo o "Nádherný holky." Asi proto, že mě to tenkrát vůbec ničím nezaujalo, stejně jako tohle. Prakticky bez děje, s pár docela podařenýma hláškama a přiznejme si, že bez Paula Newmana by to asi bylo na hranici koukatelnosti. B. Willis není zrovna mým vysněným hrdinou a Melanii Griffith taky moc nemusím, a navíc jsem nějak úplně nechápal, proč se jí Newman snaží balit, když by jí mohl dělat tátu. Celé to bylo takové lenivé, pomalé, kodrcavé jako ten orezlý polorozpadlý pick-up. Na víc než dvě to nedosáhne. ()

boombang

Tento film je dobrý, ale ne nezapomenutelný (i když Melanie G. má moc hezká prsa :-)). Jinak je v kladném slova smyslu skrznaskrz prošpikován humanizmem. Je vidět, že režisér má své hrdiny rád. Byl jsem ovšem asi trochu zklamán, protože Paul Newman zde nebyl zase tak velký magor, jak to sliboval název filmu. Zato měl charisma na rozdávání… Takového souseda bych tady chtěl mít… P. S.: Nesnáším Bruce Willise. Ale aspoň tenhle film nezkazil. ()

lobodlak

Náhodou jsem k tomuhle filmu dostal někdy kolem půlnoci, když jsem ještě před vypnutím projížděl kanály. Za tu náhodu dík. Nenápadný, ale krásný film. ()

V.N.

Plejáda skvělých herců a hereček jako např. Paul Newman, Pruitt Taylor Vince, Philip Seymour Hoffman a Jessica Tandy, výborná hudba a velmi dobrý scénář. Příběh nezodpovědného samorosta který je ale v podstatě dobrým člověkem, možná nechytne od začátku ale zaslouženě legendární Paul Newman, vtipně napsané dialogy, nevtíravá hudební složka filmu a skvěle vykreslené postavy, povyšují tento na něco víc než jen nadprůměrnou zábavu filmového typu. Nejsem blázen není film pro každého ale jeho kvality jsou nezpochybnitelné. 91% ()

kubilov

Filmy o starých gerontech mě nebaví. Možná je to tím, že je to přeci jenom hodně velký věkový rozdíl a taky proto, že jejich problémům prostě nerozumím, a abych se přiznal ani se je zatím pochopit nesnažím. Takže ani Paul Newman jako šedesátiletý "mladík", jehož oblíbenou kratochvílí je balení cizích žen či sraní místních policejních strážníků mě nijak extra nenadchl. Filmový divák však jistě ocení pěkně prohnilé role Bruce Willise a Philipa Seymour Hoffmana v začátcích svých kariér ()