Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

route60

Nejsem blázen Roberta Bentona je takový můj miláček na který nedám dopustit, Paul Newman jako vzpurný Sally je neodolatelný a ostatní mu zdárně sekundují ve větších či menších rolích jako třeba tupý policajt v podáni Philipa Seymoura Hoffmana, zklamaná Melanie Griffith nebo Bruce Willis jako mísni podnikatel, scény s navzájem si kradenou sněhovou frézou jsou parádni a příjemná hudba Howarda Shorea jen podtrhuje celou atmosféru filmu, poslední film skvělé Jessici Tandy, jedná se sice malý film o obyčejných starostech člověka a lidí na malém městě, který ale o to více potěší každého diváka. ()

pcarogers

Naprosto výborný filmeček plný skvělých figurek, kterým vévodí ne moc příjemný, ale přesto kouzelný Newman. Poetické situace jedna za druhou až k laskavému konci. Pro mě klasika. ()

MartinReno

Úžasné prekvapenie.Na film o ktorom som ani nemal potuchy to bola emotívna pecka.Paul Newman zatienil aj vo svojom veku šviháka Willisa,a to už je čo povedať.Hudba,dej,humor...všetko presne akurát. ()

VLADEK

Dnes viděno cca po třetí a hodnocení nemám důvod měnit. Naopak za to, že stále u TV sedím by si zasloužil plný počet. Jeden z mála filmů, kde mě Melanie Griffith neirituje. ()

tomino28

Příjemná podívaná, co se drží v zajetých a osvědčených příběhových kolejích. Paul Newman vyčnívá a posunuje snímek ještě o kousek výše. Zkrátka pohodový film, který se mimo jiné hodí například na klidné zimní večery. ()

Kozlowski8

Donald Sullivan je svérázný šedesátník, který je ve svém okolí brán jako blázen a podivín. Odešla mu žena, děti s ním neudržují zrovna vřelý vztah, s vnoučaty to moc neumí... Má ale i několik spřízněných duší, které si s ním rozumí a mají ho rádi... Atmosféra malého ospalého městečka a vztahů mezi jeho obyvateli je úžasně navozena. Donald je sice svůj, ale není blázen. Je to férový a upřímný chlap, který nedá dopustit na ty, které má rád. A má dobré srdce. I v tom jeho neustálém "boji" s šéfem stavební firmy, s nímž se opakovaně soudí a neustále si "půjčuje" jeho sněhovou frézu, je cítit spíše jakési hašteření a klukovina, než nějaká nenávist a zlo. Pěkný, upřímný, moudrý a vtipný příběh o obyčejných lidech - bez zbytečného sentimentu, s hvězdným obsazením a kvalitními hereckými výkony a s příjemnou hudbou. 80%. ()

Spike86

Tyhle filmy "o životě" já moc nemusím. Připadá mi to nemastné neslané, bez pořádného děje. Zavánělo to nudou, ale každopádně to bylo o trochu lepší než jiný film s Newmanem, co jsem viděl nedávno. ()

P@\/EL

Vydařené drama o muži, který žije poněkud podivinským způsobem na pozadí jednoho malého městečka plného svérázných postav. Děj se nese v poklidném, nenáročném tempu bez velkých zvratů v ději, přesto dokáže na diváka zapůsobit. Vyzdvihnout je třeba vynikající herecký výkon Paula Newmana, který roli samotářského chlapa hraje opravdu přesvědčivě. Osobně se mi hodně líbilo soupeření mezi Sullym a Carlem, nejvíce potom přetahování o sněžný pluh. ()

J. K. Lister

Celkem pohodový film z prostřední maloměsta, kde lišky dávají dobrou noc. Ospalá díra, kde i něco málo znamená mnoho a přineslo trochu vzruchu do všedního dne. ()

nydahl

Jednoznacne souhlasim s "MeanWhile" a jasne davam 5 hvezd.Naprosto skvele vypraveny pribeh zmeny pomerne stereotypniho aktivniho duchodu v zivot s jednou malou motivaci proc zitra zase vstat z postele.Film nabizi spoustu velmi prijemnych bon motu ("s tim ze si byl v base nema stesti co delat") + dobrych vtipu (kleopatro ta freza na snih byla preci super). Herecke vykony absolutne super vzhledem k tomu ze pribeh je skoro az komorni a nedava prostor k zavratnym a nezapomenutelnym vykonum.Ostatne i Willis ve vedlejsi roli "sekunduje" bez jakehokoliv tlaceni se na svetlo a dodava pouze zadany rozmer - coz ve vysledku vychazi naprosto dokonale. Jinak tento film osobne povazuji za jeden ze tri nejvice nedocenenych filmu Hollywoodu poslednich 20ti let. 5 hvezd davam jenom velmi malo ale tady je to jak z praku ()

sk.Martin

Velmi milý snímek, který se točí kolem výborného Paula Newmana, odehrávající se v jednom malém městečku, pln neskutečně příjemých i vtipných momentů :) A ta hudba ... ()

Bragi66

Malá poklidná komedie v malém poklidném městě, kterou se prokulhává velký Paul Newman až ke šťastnému konci. ()

Chicharron

Takový "sluníčkový" film z městečka, kde se všichni znají, mají se rádi a jsou kamarádi... Jedinou více méně zápornou postavu tady překvapivě hraje Bruce Willis v době, kdy měl ještě vlasy. Film jinak docela o ničem, neřekl bych, že je to drama a na komedii je tam taky málo fórů. Jednou to stačí a víckrát to už vidět nechcete... ()

lazyfucker

mam rad tyhle malomestske zasnezene filmy, sousedskou kamaradskost loajalni hospodske a loajalni stamgasty, zivotem zkusene herce / hrdiny, obcas vtipek, logicka kazdodenni vyusteni, zdravou davku sentimentu i vtipu, mam rad pohled Paula Newmana, mam rad slecnu Daisy a stare OHV osmivalce a holky co poznaji spravneho chlapa a jistou davku priznane nedokonalosti. Za tohle vsechno a absolutni trefu v utahany podzimni vecer 80% a velky dik! ()

desa

nadhera, pod louhe dobe jsem videl meho nejoblibenejsiho herce. Tento film mi nejak uniknul. davam vic jak 100%. ()

pupidup

Takovy ten krasny, klidný a moudry film o zivota zrani.... na nedelni odpoledne.. a Paul Newman...jooo,to byl pan herec! Vesmes to tady ale vsichni. ()