Reklama

Reklama

Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (754)

castor 

všechny recenze uživatele

Poprvé to byl mrakodrap, podruhé letiště, potřetí celý New York. A to je možná to, co někoho tak úplně nepotěší, ač je tu samozřejmě větší prostor pro destruktivní exploze. Ale postupně. John McClane nezažívá zrovna nejšťastnější období. Opustila ho manželka, v práci ho suspendovali, takže jeho největší přítelkyní je momentálně lahev něčeho ostřejšího. Bylo to tak pro něho další ráno, podobné těm předchozím. Vyspával z kocoviny, když ho jeho oddělení nutně potřebovalo. Z McClanea je záhy nejdůležitější polda ve městě, jedině s ním chce totiž rozehrát svou hru psychopatický terorista. Začne to rasistickou tabulí uprostřed černošské čtvrti, skončí nespočtem explozí a hádanek. McClane na to není sám (jako sólista se mi ovšem líbil víc), už na začátku získá do tandemu sarkastického černocha, který nechtěl sledovat lynč bláznivého bílého poldy. Půjde tady o čas, o tuny zlata a o scénář, který je místy výborný, v závěru mu ale zoufale dochází dech. Svérázný polda Bruce Willise znovu spojil síly s Johnem McTiernanem, zajistili spolu dostatek vizuálních atrakcí (jen škoda mizerné vody v tunelu), vtipných hlášek ústředního dua, řadu nápadů, které trojku přibližují k předchozím dvěma luxusním dílům. Škoda zbytečné překombinovanosti a nevěrohodnosti (kratičká chvíle přemýšlení, ááá, už to mám) v druhé půlce, škoda podivně hrajícího Jeremyho Ironse, který vypadal spíš jak nervní homosexuál (Alan Rickman je prostě jen jeden). Tak trochu rutina, tak trochu slabší hlášky (i když některé stojí za to: Agent: „Nestalo se u vás v poslední době něco neobvyklého?" – John: „No, když o tom mluvíte, všiml jsem si takovýho pálení mezi prsty u nohou.“, „Hej, debile, chci vědět jenom jedno. Nemáš aspirin?“, Walter: „Johne, vyzvedneme tě za patnáct minut. – John: „Žádnej spěch, za čtyři budu mrtvej!“), pořád ale velmi solidní akční jízda. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Die Hard po třetí. Pod režijní taktovkou dnes již legendárního prvního dílu Johna McTiernana vznikl sic akcí nabušený a adrenalinem napumpovaný filmeček, ovšem celková působivost zůstala za branami divákova vědomí. K hlavním devizám celého filmu tak patří kupy a kupy hlášek, jenž jsou servírovány nikoliv lžičkami, ale přímo lopatami, skvělá sehranost obou hlavních postav, tj. drsňáka McClanea (Bruce Willis) a kšeftaře bojujícího za rovnoprávnost Samuela L. Jacksona. No a v poslední řadě taky slušný scénář a kvalitní, ovšem proti předchůdcům trochu zaostávající, protivník v postavě Jeremyho Ironse. Ovšem tohle je asi tak všechno. Děj obsahuje přespříliš takzvanejch blbejch náhod, leckdy si vizuál moc nerozumí s reálem a i když Bruce krvácí jak postřílený stádo volů, sám celý film nemůže dotáhnout do víc než kvalitního konce. A to hrabání se v rodinných vztazích v návaznosti na jedničku taky není ten nejlepší tah. McTiernan tak splnil to co se od něj očekávalo, natočil akční film, ale už mu zapomněl vtisknout taky vlastní kouzlo. Vážně, nebejt to tak zmatený, dám klidně 4 hvězdičky, ale se stávající podobou to vidím na definitále 3. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Podľa mňa rovnako atraktívna ako dvojka, ak nie viac! Výhodou je hlavne prostredie a samotný obrovský a pár menších dejových zvratov. Veľmi premyslené hádanky, ktoré musí Willis spolu s L.Jacksonom (potešil a priniesol osvieženie) vyriešiť, čo mi pripomína Indianu Jonesa v meste. Trošku mierne naivné, ale inak veľmi solídny nárez! 90%. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Hodně silné 4*. Je hrozně fajn, jak se tahle trilogie (původně) vyvíjela. Jednička je osmdesátkově ryzí akce "jeden proti všem" se starosvětskými praktikami, vyboostovaná novým, nedobrovolným hrdinou a unikátním uzavřeným prostorem. Dvojka stojí taktéž výhradně na McClaneovi a zábavně kombinuje "přežitou" akci s devadesátkovým žánrovým experimentováním a silným technickým zázemím. Třetí díl je pak ještě více odlehčeným buddy akčňákem, kde je Willis pořád tím "ňoumou" z osmdesátek a Jackson ztělesňuje toho ukecaného hláškujícího negra, jehož dobře známe z Posledního skauta nebo i z Pulp Fiction. A dohromady jim to klape náramně a příběh tvoří nonstop zábavnou akční jízdu (zaujme hlavně naprostá absence expozice a představování nových postav), jejíž nevýhodou je pouze to, že ke konci už nestrhne tolik jako zpočátku (uprchnutí z vybuchující lodi už je béčko jak vyšité a úplný závěr postrádá nápad a kreativitu). Tempo se však skvěle daří udržovat postupným rozdělováním akce mezi více skupinek postav a tentokrát i rychlou obměnou zásadních lokací. Co do vtipnosti bez debat nejlepší díl, coby potomek ryzích akčních tradic za prvními dvěma lehce zaostává. 85% ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Michael Kamen: 1. Summer In The City - The Lovin' Spoonful ,2. Goodbye Bonwits ,3. Got It Covered - Fu-Schnickens ,4. John And Zeus ,5. In Front Of The Kids - Extra Prolific ,6. Papaya King ,7. Take A-nother Train ,8. The Iron Foundry ,9. Waltz Of The Bankers ,10. Gold Vault ,11. Surfing In The Aquaduct ,12. Brahms: Symphony No.1 ,13. Beethoven: Symphony No.9 , ()

Galerie (59)

Zajímavosti (71)

  • Pracovní název filmu byl Die Hard: New York. (Karlos80)
  • Ve filmu padnou zmínky o Donaldu Trumpovi a Hillary Clinton, kteří se o 21 let později proti sobě postavili jako prezidentští kandidáti v amerických prezidentských volbách 2016. (L_O_U_S)

Související novinky

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (více)

Reklama

Reklama