Thomas Crown je milionář, který na to, aby ve svém životě zahnal nudu, krade a před ničím se nezastaví. Vzrušení do zkornatěných tepen nelítostného finančního magnáta nedokáží vlít ani milionářské zábavy jako golf, či plachtění po oceánu. Jeho slabostí je však umění, především impresionističtí malíři a ženy. Ještě více než umění však miluje hry a proto, když se na scéně objeví půvabná a chladnokrevně cílevědomá vyšetřovatelka pojišťovny Catherine Banningová, která podezřívá Crowna z krádeže Monetova obrazu z Newyorského muzea, Crown zvětří šanci a tato krasavice se konečně stává solidním soupeřem jeho intelektu. A tak oba hrdinové začnou hrát hru a prohrává ten, který poruší její pravidla... (oficiální text distributora)

Bigwave

Oddychovka s hvězdným obsazením v čele. Pierce Brosnan, zde září co by znuděný milionář, hledající vzrušení v podobě krádeže svého oblíbeného obrazu . Námět by se zdál nudný, film se však nevleče a je velmi slibně konstruován do příjemné podívané, která si absolutně na nic nehraje. Vřele doporučuji na poklidný večer, při kterém nechcete nad filmem přemýšlet, ale zároveň se v něm nechcete ztrácet. ()

xxlch

Jako oddechovka je todle přesně ten správný druh filmíku.Má to spád,solidní zápletku,perfektní ukázku impresionistů a má to překvapivý závěr.Když přidáte dobré obsazení a působivou hudbu,vyjde vám dost koukatelný filmík. ()

Chudák

Podle mě na tyhle role je Pierce jako dělaný (stejně jako 007), ixkrát jsem viděl tento snímek...není to nic převratného, ale pro mě je to pecka:) ()

huzgi

Milý film, který potěší a udělá radost. Neaspiruje na umění, ale svou funkci plní více než dokonale. ()

jolly.rose

'Aféra Thomase Crowna' - svižný, záživný, oddechový film, který ráda kdykoliv zkouknu. Hrdina má neuvěřitelné charisma a oproti předešlému zpracování (Případ Thomase Crowna) se Steve McQueennem, který má samozřejmě také své charizma, je vidět, že se kinematografie posunula opravdu o hodně dál. Připadalo mi rovněž úžasné propojení Fay Dunaway, která hrála hl. hrdinku v 'Případu', že ji byla umožněna role psycholožky v 'Aféře'. (mimochodem stále krásná¨) ()

Hawaj

Neskonale jsem se bavil. Skvělý Brosnan, skvělá René Russo, inteligentní scénář, zábavná rafinovanost, výtečně použitá muzika. Zábavný filmový zážitek s dobře odměřenými ingrediencemi. Ješte mi chybi zkouknout původní originál. Skvělá kamera Tom Priestly Jr. ()

Jehan

Nebudu se, s dovolením, zabývat věrnosti předloze (nicméně propojení v podobě F. Dunaway oceňuji). Tento film je prostě apartní a ideální na páteční večer. Na oba protagonisty je pěkný pohled, film šlape a i otrlý jedinec doufá, že láska nakonec zvítězí. Brosnan má za úkol zahrát sobeckého, sebestředného, odporně bohatého, arogantního, leč velmi chytrého a šarmantního znuděného magnáta, kterému se fandí. Což zvládl bravurně. Russo měla sehrát zaťatou bezcitnou lovkyni, která si pomáhá uhrančivým sex-appealem. Z mého naivního pohledu to zvládla taky. Není arci typem pro každého, ale pokud tu někdo remcá nad jejím věkem a typologií, (ne)chtěl bych věru vědět, jaké sexbomby (a jak) tyto jedince obšťastňují v pátek večer, kdy nastává ideální doba pro tento film. Ostatní aktéři de facto jen statují. Ve scénáři nemá smysl se šťourat (jak vlastně šlohli ten DRUHÝ obraz?). V kterém slovutném muzeu by vás nechali chodit s kufrem? Ovšem sledovat v pátek večer striktně realistické filmy je masochismus. ()

PlayEasy

Velmi dobrá krimi-komedie s šarmantním džentlemanem Piercem Brosnanem a poměrně hezkou vyšetřující v podání Rene Russo, kterou jsme si oblíbili (film), pro svůj styl humoru, pro totálního pohodáře Thomase Crowna a pro jeho opravdu hezkou atmosféru, která nám opravdu velmi zpříjemnila večer. A Pierce si ten šarm přivezl určitě od agneta 007:). Fakt příjemný film, doporučujeme, když chcete komedii, která není z těch přeslazených. A skvělá pocta Faye Dunaway, která hrála v původní verzi roli Catherine Banningové se Stevem, který už, ale bohužel nežil, škoda mohli se tu setkat oba dva. 75% ()

helrohir

Nuž, tak na základe všeobecných informácií o tomto filme som očakával niečo úplne iné, než čoho som bol v konečnom dôsledku svedkom. Pôvodne som totiž dúfal v dej plný napínavého vyšetrovania, nečakaných zvratov a kvalitného vyvrcholenia, lenže fakt, že film nakoniec skĺzol do vôd priemernej romantiky bol dosť veľkým sklamaním. Mimo svižného úvodu a záveru totiž nie ja na tomto filme nič zaujímavé. Snáď ešte dvojica Brosnan a Russo, ktorým to na obrazovke spolu svedčí. Od McTiernana som ale rozhodne čakal niečo zaujímavejšie. 50%. ()

marek29

Zajímavé dílo o impresionistických dílech 😇 víckrát ale asi ne. Rene Russo umí zaujmout a to nejen nahoře bez. I když nejen z účesu na tebe dýchnou devadesátky v NYC 🗽 jak vix ()

Marg

Velmi příjemné překvapení. Brosnanovi role gentlamanů fakt padnou, k tomu si přidejte napínavý námět a zajímavé dějové zvraty a výsledkem bude nadprůměrná podívaná. ()

gotham

No tak Pierce si odskočil od Bonda a natočil film, kde se jako Bond chová, mluví,hýbe a dýchá, ale nejmenuje se tak. Celkem tuctová, ale neškodná zábava. 50% ()

IZFNP

Slabšie 3, tož ma to nijak viac nebavilo, ako oddychovke tomu však nie je čo vytknúť a Pierce Brosnan je ako Thomas Crown celkom podarená postava. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Aféra Warner Bros.

Aféra Warner Bros.

29.01.2007

V počátku minulého týdne byly zveřejněny oscarové nominace a už se všude možně spekuluje o potenciálních vítězích v těch hlavních kategoriích (film, režie, scénář, herec a herečka v hlavní roli).… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)