Jim Craig žije s otcem Henrym v osamělém srubu v horách. Život je tu těžký, ale krásný. Jednoho dne klisna Bessie začne jevit zvláštní neklid: v okolí se pohybuje stádo divokých koní, vedené černým hřebcem. Když jednoho dne otec se synem kácí strom, aby vyrobili ohradu, objeví se hřebec znovu. Bessie se utrhne ze řetězu a utíká, padající strom zasáhne Henryho, který na místě umírá. Jim by rád zůstal v horách, je si jistý, že tam dokáže přežít i sám, ostatní horalé mu ale přikážou, aby sestoupil do údolí a místo mezi nimi si vybojoval, jako to kdysi udělal jeho otec... Jim nejdřív navštíví otcova velkého přítele Spura, jednonohého starce, který už léta hledá ve skalách zlato. V údolí se pak dává do služeb bohatého chovatele koní Harrisona. Ten má krásnou a hrdou dceru Jessicu, která je na svou dobu velmi volnomyšlenkářská, což se ovšem panovačnému otci nelíbí. Když se Jimovi podaří zkrotit vzácné hříbě, pochopí Jessica, že se jí odvážný mladý muž velmi líbí. Také Jim může na Jessice oči nechat. Zato Harrison zuří: svou dceru rozhodně nevychovával pro chudáka bez haléře... Harrison posílá Jima pro zbytek stáda, který se zatoulal, a mezitím zjistí, že chlapec jezdil na jeho vzácném hříběti. Chce Jima, až se vrátí, okamžitě vyhodit a dceru poslat do školy. Jessica proto uteče do hor. Tam ji ale překvapí bouře a dívka nakonec skončí na skále nad propastí, kde marně volá o pomoc. Harrison v údolí shromažďuje své muže, povětšinou opilé po návratu ze shánění dobytka, a vydávají se do hor Jessiku hledat. Stopy koně, na kterém jela a kterého nakonec objeví mrtvého, najde i Jim a ihned se vydává dívku hledat. Když ji najde polomrtvou, z posledních sil se držící na příkré skále, hodí jí provaz a vytáhne nahoru. Oba mladí lidé už dávno vědí, že se milují. Jim také ale ví, že Harrison se bude vždycky zdráhat mu svou dceru dát... Jim seznámí Jessiku se Spurem. Dívka se diví, že má starý muž u sebe fotografii její matky, která brzy zemřela. Když se všichni vrátí do údolí, Jessica se konečně dozví rodinné tajemství… (TV Prima)

kinghome

Na tenhle film jsem narazil náhodou a byl jsem donucen se na něj koukat... Já prostě tyhle filmy nemám rád. Příjdou mi, jakoby do rolí obsazovali nějaký retardy a příběh vymejšlel jeden z nich. K tomuhle filmu už se nikdy v životě nevrátím. Přišel mi vážně špatný. Jediné na co se dalo koukat byli ty koně a záběry na ně, které byli v některých okamžicích vážně nádherné. Ale zbytek stál za nic. ()

Spock

Austrálie konce 19. století a život v horách byl celkem tvrdý. Přesto i zde lidé najdou čas na lásku. Z chlapce se stává muž s odhodláním a pevnou vůli. Jako jasné plus vidím prostředí Austrálie, které divákovi nabídne něco jiného, než na co je obvykle zvyklý. To je také důvod, proč dávám tomuto snímku výsledné hodnocení. ()

Pecival

No jo, hrozně naivní slaďák, ale vlastně proč ne. Postavy jsou fajn, herci sympaťáci (navíc Kirk je pořád štramák :) a celkově hodně příjemná, pohodová atmosféra. Na koně sice ujetej nejsem, ale víceméně nemám moc co vytknout. I ženská pěkná. ()

LadyVader

Doby kdy jsem byla paf z koníčků jsou dávno pryč, dokonce asi i ta videokazeta která se mi ve videu protáčela opravdu často. Ale i po těch letech mně ten film přimrazil do křesla, je naprosto úžasně atmosferickej, doprovází ho skvělá hudba s nezapomenutelným ústřerním motivem. A scéna kdy Tom Burlinson sbíhá s koněm z toho srázu je prostě majestátní. No můj nejoblíbenější westernovej film. ()

miklaras

Viděno 6x v kině Květen, z toho 2x se slevou při představení pro důchodce za 5,-Kčs. Poté jsem chtěla odjet do Austrálie, ale nebylo mi maminkou dovoleno. Nekoupila mi ani divokého koně. Nicméně jsem jí odpustila a tohle je pro mě jeden ze srdečních filmů. Tedy pardon za subjektivní hodnocení až hanba. ()

Han22

Krásný dobrodružný film plný romantiky, honáků, úžasné australské přírody a hlavně koní. O ty tu jde především a scéna nahánění divokého stáda srovnatelná s lovem bizonů v Tanci s vlky. Jinak úžasný Kirk Douglas, u kterého mě vůbec nenapadlo, že hraje oba bratry a krásná slečna. EDIT 2024: Nadšení z koníčků mě už opustilo a některé scény balancují na (za) hranici kýče. Ale ty 4* si to zaslouží. Především za Douglase, který tu stvářnil oba tak naprosto rozdílné bratry, že to člověku opravdu nedojde. Dále je tu krásná kamera která vytváří nádherné scény, pěkná hudba, charaktery plné drsnosti i hrdosti, Je to rodinná sága (dva nesmiřitelní bratři), romantický film, zvířecí film. A sice tu chybí indiáni, banditi či kolty, ale jinak je to se všemi těmi kovboji, sruby, táboráky a koněmi i časovým zasazením v podstatě western. A jaký takový samozřejmě western roku 1982. ()

Prochy38

Tohle je jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal. Nádherná australská příroda, krásná hudba, skvostní koně a povedený romantický příběh. T. Burlinson jako ve všech svých rolích výborný. Škoda, že nebyla volena nějaká hezčí herečka. Jako S. Thornton není škaredá, ale ... Ještě jednou, jde o nádherný romantický příběh na pozadí nádherné přírody. Závěrečný "hon" vždy připraví nějaké to mrazení, zvláště při sestupu. 5* si to možná jako film nezaslouží, ale já nehodlám váhat. Moje dětství a pořád se mi to hrozně líbí. ()

conery1

Príjemné. Starý Kirk aký je škaredý, taký dobrý je to herec a krásna pointa: Iba odvážna mladosť môže poraziť " neotrasiteľnú " pozíciu starej generácie. ()

Mikino00

Australská pohádka se šťastným koncem, láskou ke koním zrovna neoplývám, tak to pro mě nebylo až tak zajímavé. V dvojroli ale naprosto exceluje Douglas, který tam všechny ty ochotníky přehrává neskutečným způsobem. ()

mira007

Australský romantický jednoduchý western, který má tři zapamatovatelné věci: 1) Kirk Douglas v dvojroli 2) úžasnou australskou přírodu 3) hlavně fantastickou scénu, kterou nikdy nevymažu z hlavy, kdy hlavní hrdina jede s koněm z brutálního srázu - ikdyž to bylo se střihem, tak to byl fantastický kaskadérský kousek, který pro mne tento film definuje, což si uvědomovali i tvůrci a dali záběr této scény i na plakát. ()

filipvrbik

Výborný western, hned je poznat, že to není americké, ale australské, aniž bych to věděl - a je to rozhodně plus, protože je to prostě trochu jiné... Zároveň mě uchvátili záběry běžících koňů a australské přírody. K tomu, aby to bylo dokonalé chybí snad jennějaký pořádný záporák, i když - Je vůbec potřeba? ... 80% (jen nevím jak udělali Kirkovi tu dřevěnou nohu, když nebylo CGI) ()

jilda

Vcelku pěkný film, řekl bych skoro povinnost pro fandy koní. Ale western to není, je to honácká love story z Austrálie s výbornou dvojrolí Kirka Douglase. ()

Velemír

Příjemně bezelstný (a v dětství můj oblíbený), ale z dnešního pohledu nepříjemně unylý, průhledný a povrchní snímek... ()

Gahan

Ja s hirnlegom súhlasím. Aj pre mňa ide o kultový film. Film, ktorý keď dávajú, aj napriek tomu, že ho poznám naspamäť, vždy si ho kuknem. A čumím na to prostredie s otvorenými ústami, akoby to bolo prvýkrát. Úchvatné prostredie, zaujímavý dej, veľmi príjemná hudba (soundtrack odporúčam). A páči sa mi pečať austrálskej produkcie otlačená do celého filmu. Najviac mi z filmu v pamäti rezonuje, keď *SPOILER* Jim sviští dole úbočím počas finálneho honu na čierneho žrebca ... to je skrátka sexy záber :-) (keď tak pozerám na plagát k filmu, až taký spoiler to nie je :-) ()

sadlokan

Když se objevil K.Douglas s tyčkou místo nohy a s nalepenou koudelí na bradě,tak sem koukal.Pak se objevil jako už normálně vypadající K.Douglas v jiný roli,tak sem si říkal-si blbej,tamto nebyl von,to si se splet.I kdepak,bratrská dvojrole a ten s tou koudelí byl víc kladnej.Uff.Jo,a tady někdo píše,že mohli obsadit přitažlivější herečku.Já tedy znam na role romantických hrdinek z minulosti Austrálie jenom tuhletu. ()