Jim Craig žije s otcem Henrym v osamělém srubu v horách. Život je tu těžký, ale krásný. Jednoho dne klisna Bessie začne jevit zvláštní neklid: v okolí se pohybuje stádo divokých koní, vedené černým hřebcem. Když jednoho dne otec se synem kácí strom, aby vyrobili ohradu, objeví se hřebec znovu. Bessie se utrhne ze řetězu a utíká, padající strom zasáhne Henryho, který na místě umírá. Jim by rád zůstal v horách, je si jistý, že tam dokáže přežít i sám, ostatní horalé mu ale přikážou, aby sestoupil do údolí a místo mezi nimi si vybojoval, jako to kdysi udělal jeho otec... Jim nejdřív navštíví otcova velkého přítele Spura, jednonohého starce, který už léta hledá ve skalách zlato. V údolí se pak dává do služeb bohatého chovatele koní Harrisona. Ten má krásnou a hrdou dceru Jessicu, která je na svou dobu velmi volnomyšlenkářská, což se ovšem panovačnému otci nelíbí. Když se Jimovi podaří zkrotit vzácné hříbě, pochopí Jessica, že se jí odvážný mladý muž velmi líbí. Také Jim může na Jessice oči nechat. Zato Harrison zuří: svou dceru rozhodně nevychovával pro chudáka bez haléře... Harrison posílá Jima pro zbytek stáda, který se zatoulal, a mezitím zjistí, že chlapec jezdil na jeho vzácném hříběti. Chce Jima, až se vrátí, okamžitě vyhodit a dceru poslat do školy. Jessica proto uteče do hor. Tam ji ale překvapí bouře a dívka nakonec skončí na skále nad propastí, kde marně volá o pomoc. Harrison v údolí shromažďuje své muže, povětšinou opilé po návratu ze shánění dobytka, a vydávají se do hor Jessiku hledat. Stopy koně, na kterém jela a kterého nakonec objeví mrtvého, najde i Jim a ihned se vydává dívku hledat. Když ji najde polomrtvou, z posledních sil se držící na příkré skále, hodí jí provaz a vytáhne nahoru. Oba mladí lidé už dávno vědí, že se milují. Jim také ale ví, že Harrison se bude vždycky zdráhat mu svou dceru dát... Jim seznámí Jessiku se Spurem. Dívka se diví, že má starý muž u sebe fotografii její matky, která brzy zemřela. Když se všichni vrátí do údolí, Jessica se konečně dozví rodinné tajemství… (TV Prima)

waska

Sympatický western s vynikajícím Kirkem Douglasem v nezapomenutelné dvojroli a mladým Tomem Burlinsonem. Od začátku je sice jasné, že se v něm nedočkáme nečekaných obratů nebo koltových soubojů, ale díky nádherné krajině kolem sněžně řeky a skvělým hercům je to jeden z westernů, které mám opravdu od srdce rád. ()

bearmeedek

Při všech těch krásných obrázcích by si film zasloužil víc hloubky a vážnosti. Prostě je natočený dost limonádovým způsobem. Až ten závěr se stádem koní je zajímavější. Ale nadprůměr si asi zaslouží. ()

Bigfuckman

Krásná hudba co doprovazí tento líbivý film z drsného prostředí.(hard country makes hard men). Jemná romantika zde není na škodu. Láska ke koním je tady velmi znát. Finální hon na divoké koňské stádo byl majsterštykový. Kirk Douglas se své dvojrole chopil perfektně. ()

Lina

Romantika pro milovníky koní v nádherném provedení. Český dabing (ta starší verze) je snad ještě lepší než hlasy původních herců. ()

miza

Romantika a drsní chlapi se k sobě moc asi nehodí.V tomto filmu je ukázano,že to jde k sobě a dá se na to i docela dívat. ()

blekekeke

Během školních let jsem viděl několikrát a vždy bylo na co koukat / hlavně na nádherné přírodní kulisy filmu ... ()

ariari

dobre vystihnhuté scenérie a pohodová westernovka, uričte lepšie pozerateľnejšie ako súčasne vlaky do Youmy a podobné krvavé akciovky, z ktorých čaro westernu už vyprchalo pod tlakom naplnenia producentových vízií zárobku postaveného na predpísanom počte krvavých, morbídnych a erotických scén. toto by sa našťastie hľadalo márne v dobre natočenom westerne, tenje o vnímaní ako takom, nie o šablónach. ()

Atron

Kirk Douglas v roli bratra mi připomínal Lotranda:-), tam byl nicméně fakt dobrej. Ale jinak spíš limonáda. Jednou stačilo. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený romantický príbeh lásky chlapca z hôr a dcéry bohatého austrálskeho statkára zabalený do prostredia dobytka a divých koní. Skvelý Kirk Douglas v dvojroli rozhádaných bratov. 70% Pre milovníkov koni 10% naviac. ()

fík

Australské filmy, když se povedou mají v sobě (alespoň pro mě) dojem úžasného prostoru. To naprosto platí pro tento film zaplněný samorostlými charaktery a nádhernou australsou přírodou, která je podtržena výraznou kamerou a velmi příjemnou hudbou. ()