Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

2sistem

Pro mě má Nekonečný příběh jen jeden díl. Druhý příběh je nudný a zdaleka se nevyrovnal jedničce. Opravdu zklamání. ()

zurivymlok odpad!

Pamatuji, jak má dětská hlava, která tehdy netušila nic o tom, že pokračování slavných příběhu točí banda neumělů pro peníze, naprosto nechápala, co to má být a jakou to má souvislost s předchozím dílem. Upřímně jsem ten film nenáviděl. ()

Smartynko

Práve som to začal pozerať a zatiaľ môžem povedať len toto. Herecké obsadenie je príšerné. Nesympatický modrooký blonďák, ktorý sa vôbec nepodobá na otca. :D Nevadí. Po dopozeraní komentár trocha upravujem a musím povedať, že príbeh sa mi páči viac ako v jednotke. Okrem tej nepochopiteľnej naivity Bastiena, ktorý nechal tú zlú fuchtlu aby ho pripravila o spomienky tam nie je nič čo by som vyslovene vytkol. Porovnateľné s prvým dielom. Teda keď prehliadnem tú zmenu hercov, ktorá nedáva zmysel. Z hnedookého bruneta na modrookého blonďáka to musel Bastien podstúpiť pekný retuš. :D ()

vassil

Možná bych dal i dvě hvězdičky, kdyby neexistovala jednička. Ale tak jako psali mnozí, velké zklamání v porovnání s prvním dílem... ()

Camel91

Nemyslím si že by dvojka byla tak špatná jaké má zde hodnocení o proti jedničce ikdyž horší rozhodně je, pořád má pěkné kulisy, spoustu postav, dvojku kazí herci... i když Bastien tam to je dobrý herec a je mi sympatičtější než ten z jedničky. Škoda že nahradili Atreje to mi vadilo, v jedničce to byla má nejoblíbenější postava a byl velmi sympatický tento Mongol mi nesedl, hlavně jsem nikdy nepochopil jak válečníka a lovce bizonů zmlátí, vlastně dokonce zabije obyčejný Bastien, který se nakonec musel postavit svému strachu, to je mylím dobrý cíl... Co se mi hodně líbilo bylo že knihu tentokrát čte táta a soucítí se synem, to se mi hodně líbilo, dále to že Oring plnil přání bylo fajn. Jako o proti jedničce horší ale i tak v rámci rodinné fantazy pohádky dobrý ()

Wlashack

Oproti prvnímu dílu je to odpad, oproti třetímu stále vcelu dobře shlédnutelné, ale v paměti neutkví. Za dvě a to jsem hodně mírný. ()

Aaron_Hill

Tak tohle se pravda moc nepovedlo. Po úžasném epickém a fantasy svete z prvního filmu jako by se slehla zem. Cely film působí hodně lacině a nepřirozeně. Kdyby to byla jen jakási americká televizní variace na NeverEnding Story, vzal bych to, ale jako plnohodnotné pokračování v žádném případě. Ve filmu prakticky nejsou téměř žádné exteriéry, mám z toho dojem, že občas přitáhli do studia trochu křoví a tim to haslo. O nesympatických představitelých hlavních hrdinů ani nemluvě. Jedna hvězda za Falca, druhá za nostalgii (přeci jen v dětství sem to žral :). ()

bocy odpad!

Pokým Nekonečný príbeh I. bol super filmom na ktorý sa len tak nezabúda, pokračovanie ma viac ako sklamalo. ()

MATO13a31 odpad!

Jak to říct co nejkulantněji…urazil bych George Millerovi prsty za to jak dokázal sprznit jeden z úchvatných fantasy příběhů. Zato by se snad mělo zavírat. Druhé pokračování by snad měl někdo cenzůrovat – a to nejsem zrovna zastáncem cenzůry. Prostě už ten divně vypadající Falko, ty nevěrohodné obludy na klepetech…šílenství!! Cena sprzněnosti v balíčku s tajemstvím. ()

Avventurato

Efekty a projev herců bych ještě nějak překousl (i když se do toho za takových podmínek asi pouštět neměli). Ale příběh jakoby ani nenavazuje, dojem kazí i naprosto jiní a nepodobní herci. Dějová linka je poslepovaná, depresivní, nedávající smysl. Ale něco malinko v tom je. Ráno tak v sobotu u snídaně bych to sjel, to mám ještě dobrou náladu. ()

vojtazz

A já vám teda nevím. Jako malej sem to hltal oboje a vzhledem k zdejšímu podhodnocení si asi teda přidám. Jako atmosféra jedničky je nepřekonatelná, ale že by to poslali úplně do kytek si teda nemyslím. Škoda o dost méně s sympatických představitelů hlavních hrdinů. ()

Pukancek

Okrem klasickeho Nekonecneho pribehu si velmi vyrazne pamatam aj tuto druhu cast. V hlave sa mi stale vybavil len obraz ako zmoknuty Bastien stoji vo dverách. Odvtedy ako som to 1.x videla sa mi to podarilo vidiet lewn nedavno a velmi som sa tomu potesila :)) Nekonecny pribeh je pre mna symbol mojho detstva rovnako ako Popoluska. Mozem si to pozriet X-krat ale vzdy to pre mna bude nezabudnutelny zazitok :) ()

JARDAHONDA

Nekonečný příběh 2. chtěl navázat na skvěle udělaný 1 díl. To se, ale nepovedlo-přeplácané postavičkama, nudné a bez nápadu :( ()

Vevy odpad!

Opravdu jsem chtěla dát aspoň jednu hvězdičku - aspoň z nostalgie a lásky k prvnímu dílu, ale fakt to nešlo - omlouvám se. Jediné co zbývá říct, je - proč???? ()