Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

Sagara

Pokračovania môjho mileho fantasy pre mňa v podstate neexistujú. Sú to maximálne hovadiny, a tá jedna hviezda je tu iba za neboheého Johnatana Brandisa... aj to je len taka pol hviezda. ()

rsimonyi

Druhý Nekonečný příběh už se tak moc nepovedl. Nic moc Bastien, ale absolutně nevýrazný Atrej. Potěší alespoň některé postavy z prvního dílu Kamenožrout, Falko a také snaha o stejné výtvarné zpracování filmu. Slabým článkem je tu také nevýrazná hudba. Dá se ta to pořád ještě koukat jako na odpočinkovou pohádku pro děti, ale kouzlo prvního filmu je bohužel pryč. Tři hvězdičky dávám ve srovnání s třetím dílem, na který je odpad ! málo. ()

IsaacNewton

Něco mezi 1 a 2 hvězdami, ve filmu totiž zářilo hvězd jen málo, třeba takový Falco, ten se zkazit nedá, či zářící Auryn. Mělo to alespoň slušnou myšlenku, ale jinak, vzhledem k tomu, že jsem četla knížku, dávám hvězdu jen 1, děj žádný, nebo jen naprosto hloupý, kvalita Nekonečného příběhu naprosto vymizela, u sledování filmu mi bylo spíš smutno, když jsem zavzpomínala na starou Fantázii, na staré herce, na Nikdy Nekončící Nezapomenutelný Příběh... ()

Lilloos

Druhý nekonečný příběh jsem jako malá znala snad ještě lépe než jedničku, dnes mě ale příliš nepotěšil. Přeobsazení ústřední dvojice se povedlo, zato dětská císařovna měla zůstat původní. Kulisy jsou stejně kýčovitě nesympatické jako v první části a příběh nenabízí nic nového. Jsem ale celkem zvědavá na remake, pokud tedy vznikne. ()

sirien

Again - vlastně nevim jak moc si to ten film zaslouží. Ale matně si pamatuju že už tehdy kdysi dávno na mě působil nějak divně a zbytečně. ()

stepankoby1

Změna stylu vyprávění z náznakové fantasy na jednoznačnou a doslovnou pohádku je asi to nejhorší, co scénáristy mohlo napadnout. Nejen že je tohle pokračování slabší, ono kompletně zabíjí smysl a poselství jedničky, aby ho mohlo nahradit "dvěma světy" ve stylu Arabely. K tomu přičtěte příšerný scénář přepisující osobnosti starých známých (Bastian a jeho otec jsou na tom nejhůř), hnusné speciální efekty, a protože někomu zjevně došla fantazie, dojde nakonec i na kopírování záběrů z jedničky. Stručně řečeno nesnesitelná tragédie, kterou máte každou vteřinu chuť vypnout. Od odpadu zachraňuje jen místy dobrá hudba a pár dobrých nápadů (vzpomínky a přání mohly být za jiných okolností i docela vydařené). ()

Rami

Nevím, jak hodnotit - je to tak ujeté pokračování, že prostě musím dát 2 hvězdičky (38%), i když to víc jak na 1 není. Atreye hraje neuvěřitelné poleno a lacinost ze všeho přímo čiší. Plus vidím v určité snaze o psychologii a střet fantazie s realitou. ()

SkyCaptain

Teď jsem to sjel po cca. dvanácti letech a náhodou se mi to moc líbilo. Nechápu zdejší hodnocení. Na jedničku to sice nemá, ale příběh dává celkem smysl, hlavní hrdina hraje dobře a hlavně vizuální stránka je pěkně vybroušená. Podle mě super film! ()

MickeyStuma

Úspěch snímku vždy láká natočit pokračování, což se týkalo i vynikajícího Nekonečného příběhu. Jenže to dopadlo nadmíru tragicky. Vznikla vzorová ukázka, jak nemá vypadat návaznost a touha vytřískat s námětu další peníze. Levnost a naivita z výsledku doslova září a budí úsměv. Jednoduchý příběh už tak neokouzluje a tytam jsou dramatické, či citové momenty, u kterých jsme tak tajili dech. Vzniklo zcela zbytečné dílo, které ničí představy o říši fantazie a roztomilost jejích obyvatel. ()

Philipus

Tohle pokračování jsem viděl jednou a stačilo to.. přišlo mi to spíš jako předělená jednička - k horšímu, a hlavní hrdina mi připomínal spíš děvče než kluka. Nemám co dodat. ()

Sosak

Rapidní pokles dolů v oblasti kvality. Pěkné nápady ztrácí na vyýznamu, když jsou opakovány, místy dokonce i przněny (třeba ten Kamenožroutův fracek). Třetím dílem se ale zjistilo, že může být hůř...mnohem hůř... ()

Psycho.R

Myslím, že druhý díl je hanoben neprávem. Po přečtení knihy musím říct, že si tvůrci vzali, co se dalo z její druhé půlky, aby to mohlo navázat na první film. Neboť styl vyprávění se v polovině knihy dost změní a na papíře to funguje, leč v kině by to vypadalo jako úplně jiný příběh. Takže díky za to. A pro doplnění - první a druhý film se musí brát jako celek, stejně jako v knize. ()

Ceberus

Udělal bych dvě záměny - Bastiena a jeho otce z dvojky bych přehodil do jedničky, jejich výkon byl totiž v porovnání s předchůdci mnohem lepší a živější. Ostatní - zvlášť královna a Atreyu mě naopak zklamali, protože v jedničce byl u nich výběr perfektní. Na celé trilogii je také vidět postupný "vývoj" s původním diváctvem - jako by se tvůrci pokusili udělat "méně dětskou" verzi jednoduchým přidáním akčních scén. Jenže takhle to bohužel nemůže fungovat - akční scény se bezdůvodně vynořují jen proto, aby byly. Nutno však podotknout, že je to stále ještě relativně koukatelná pohádka. ()