Odhodlaný teenager Din by se hrozně rád zase potkal s nejlepším kamarádem z dětství. A kouzelný drak, co umí plnit přání, mu ukáže, že možností má nepřeberné množství. (Netflix)

Sharpooter

Tento film je v podstatě Aladin, akorát v moderní podobě. Místo džina zde máme kouzelného draka, který však má úplně stejná pravidla jako džin z lampy. Příběh je tedy hrozně předvídatelný, ale tak například mě, se líbilo moderně přepracována tato vcelku známa a oblíbená pohádka jménem Aladin. Šlo vidět, ze tvůrci nechtěli platit za práva, a tak si to proste upravili podle sebe. Co mi trochu vadilo bylo prostředí. Prostě nebylo to něco z čeho bych si sedl na zadek (prostě dle mého se na Pixarovskou animaci a prostředí prostě nikdo nehrabe). Co se mi velmi líbilo byly některé vtipy/vtipné scény, které občas byly crinch, ale občas zase pobavily. Neměl jsem žádná očekávání, film pobavil, příjemně potěšil a drak byl hrozně roztomilý. Určitě to nepatří mezi nejlepší animáky od Netflixu, například rodině na baterky to nesahá ani po kotníky. 7/10 ()

Maximilianus

Milá kung-fu rozprávka, ktorá síce nie je nejako prevratne originálna, ale dokáže zabaviť na dostatočnej úrovni a k niektorým veciam pristupuje trochu odlišne. 7,2/10. ()

Likan7

Čínský Aladin se vším všudy. Jedná se skoro o doslovnou předělávku, ale ono to vlastně ani nevadí. Kouzelný drak je totiž pohodový animák pro děti, u kterýho se budou bavit i dospělý. Animace není bůh ví jaká, ale atmosféra a postavy jsou dobrý a milý. Od začátku jsou karty jasně rozdaný, takže po 20 minutách víte jak to skončí, ale i tak si tuhle oddychovku užijete, a občas se i zasmějete (geniální štěk s telenovelou v tv). ()

dkas

V podstatě kopie Aladdina, jen čínská verze a zasazená do současnosti. Na druhou stranu to přináší některé vtipné situace (brambůrky, sledování telenovely), takže taková celkem pohodová oddychovka... ()

sisin.k.a

V srdci jsem stále malá snící holčička, která by chtěla trochu té magie zažít. Proto se mi graficky pěkný rodinný film líbil. Příběh je ve stylu moderního Aladina. Ale předalo to to moudro života, které by si měl uvědomovat denně každý z nás. A to je asi to hlavní. ()

Grondal

Na prvý pohľad čínska vykrádačka Aladdin-a (a nezaujíma ma, či to vychádza z čínskeho folklóru, alebo nie), ale vkusná vykrádačka. Infantilita sa drží na rozumnej úrovni a hlavne nikdy neprekročí hranicu, kedy by mohla dospelého diváka vyslovene otravovať (na rozdiel od takej Ray-e) a zároveň hlavná myšlienka filmu, že peniaze nie sú všetko, je odprezentovaná jasne, bez zbytočných zákrut, ktoré by sa sem vôbec nehodili. Z obrázkov sa mi animácia zdala byť až príliš jednoduchá, ale v pohybe mi to vôbec neprekážalo, rovnako ako čínske prostredie, pretože to tu nehrá prakticky žiadnu rolu a rovnako by film mohol fungovať ak by bol zasadený hocikde (keby sa teda našla nejaká náhrada za kung fu, ktoré nemôže chýbať v žiadnom filme, ktorý sa o Čínu aspoň obtrie). V skratke, ak máte chuť na nejaký pohodový animák, kľudne dajte tomuto filmu šancu, len od neho nečakajte smršť originality, s týmto doň tvorcovia určite nešli. ()

Ereniss

Já se vždycky díky mým klukům dostanu k takovým báječným věcem, na který bych jinak normálně nekoukla. Tohle mě tak pohladilo na duši, krásně se na to dívalo. Bylo to tak milý, kouzelný, vtipný. Opravdu po dlouhé době animák, co mě chytil za srdce. Doufám, že budu stejného názoru i po asi stém přehrání, neboť mi to doma docela solidně hrozí. ()

Víteček

Takhle to dopadne, když si na Ali Expressu objednáte Aladdina a přijde vám místo toho Wish Dragon, který nemá v těle ani jednu originální kůstku a kostra, kterou ukradené kosti tvoří, ani není příliš pěkná a lákavá. ()

NiksCZ

Sony mě poslední dobou příjemně překvapuje. Nejdříve "Spider-Man: Into the Spider-Verse" a celkem nedávno taky překvapilo "The Mitchells vs. the Machines". Budu upřímný, čekal jsem průměrnou blbinu, která nenadchne, ale ani neurazí. No, dostal jsem mnohem víc. Dostal jsem kombinaci výborného humoru, skvělé chemie mezi postavami, příjemného soundtracku, hezky stylizované animace, ze které jde přesto cítit nižší budget, a kvalitního příběhu, který sice není nic extra originálního, ale to skoro vůbec nevadí. Jako jediný větší problém beru zvláštní tempo a storytelling. Přišlo mi, jakoby tvůrci zbytečně zdržovali, což je celkem nepěkné, když vezmu v potaz, že je zbytek zpracován vesměs velice kvalitně. Jinak se však jedná o vysoce kvalitní film, který se doopravdy povedl. (Mimochodem, vřele doporučuju koukat na film s mandarínským, anebo s kantonským dabingem. Prohloubí to váš zážitek) 8/10  ()

stanyko

Davno som nevidel taky vydareny animak. Pekny pribeh s dorazom na dobro (to sa uz v rozpravkach len tak dnes nevidi), animacie na urovni, vtipy fungovali. A co si cenim najviac je, ze nesli cestou trapneho a vtieraveho humoru. Spolupraca s Cinanmi zjavne bola prinosom. ()

kolly13

Líbivě vyrobený remix džina na asijský způsob, poevropštěnými postavami a sympaťákem. A o tom jsou pohádky. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()