Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický příběh o skupině žen, které projdou strastiplnou cestou až se dostanou do japonského tábora jako válečné zajatkyně. V táboře, kde je s ženami velice tvrdě zacházeno se objevuje mnoho žen různých národností a kultur. I přes toto hrubé zacházení se ženy vzchopí a udělají si vlastní vokální orchestr. Předlohou tohoto příběhu je skutečná událost. (Plik)

(více)

Recenze (24)

mira.l 

všechny recenze uživatele

Cestu do ráje jsem si stáhnul spíš jenom proto, abych si doplnil "vzdělání" z období ranějších rolí Cate Blanchett. Jinak tenhle žánr moc nemusím. Příběh je to působivý, o to působivější, že je natočený podle skutečných událostí, i když mi tam přišlo pár detailů lehce nepravděpodobných nebo až komických. Herecké výkony velmi slušné, nicméně mě to neuchvátilo až natolik, abych nad tím zůstal sedět v němém úžasu. Za film jako takový a zpracování bych dal asi velmi poctivé tři a z úcty a respektu před těmy, které si to peklo zajateckého tábora na Sumatře prožily, ať už ho přežily nebo ne, je ta čtvrtá hvězdička. Víckrát to ale vidět nemusím už jenom proto, že stažený soubor byl v kvalitě, která byla na samé hranici koukatelnosti a v některých případech rozpoznatelnosti jednotlivých obličejů. ____Jo, a jinak je to můj šestistý ohodnocený film:). ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Pohodový film zo zajateckého prostredia, niečo na spôsob filmu Most cez rieku Kwai, aj keď nie až tak pôsobivý. Čo je aj najväčšia výtka tejto vojnovej drámy. Polovicu času tvorí tvorenie speveckých árií, ktoré asi skôr oslovia ženské publikum. Čo podtrhuje aj to, že celý film je nesený v akomsi sentimentálnom duchu. Dramatické scény akoby tvorilo iba pár spomienok preživších žien. Dojímavý je až záver s titulkovým dorozprávaním príbehu. Celkom dobré herecké výkony; v jednej z hlavných rolí aj mladá Blanchettová, myslím, že tak mladú som ju ešte nevidel. ()

Reklama

haack 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že jsem nečekal, že mě tenhle film natolik osloví, ale nutno uznat, že je velmi povedený. Líbí se mi jedna věc a to je ta, že film nehraje zbytečně na city víc, než je nutné. Celkově je příběh pojatý se skromností a pokorou, která není americkým filmům vlastní, což ale asi vysvětluje fakt, že se jedná spíše o film australský… Herecké výkony jsou podle mě velmi dobré a poměrně uvěřitelné. Některé situace možná přejděné až s příliš velkým klidem a nadhledem, ale to je jen malá výtka. Možná by se dalo vyčíst, že chybí hollywoodská tečka, ale to se mi na tom možná líbí nejvíce. Film si na nic nehraje. Je dobrý bez toho, že by se muselo tlačit na pilu. 7/10 ()

Petrus1 

všechny recenze uživatele

Působivý film. Válečné zajatkyně, přežívající v tvrdých podmínkách v japonském táboře, které musí snášet nejen hrubé zacházení od svých věznitelů, ale nakonec bojovat o přežití kvůli nedostatku jídla a o samotnou důstojnost a víru přežít. O to se alespoň trochu snaží založením vokálního orchestru. Myslím, že by dnešní ženy měly tento film vidět, aby si uvědomily, že byly a jsou na světě horší věci než neoholené nohy, odložená návštěva kadeřníka, nenalakované nehty a starost o to, který zákusek si dát, který má méně kalorií... Snímek, ač končí happyendem, mě nerozbrečel, protože to ani moc veselý konec není - spousta žen věznění nepřežije. Nejdrsnější na celém filmu je ovšem samotný fakt, že je natočen podle skutečných událostí... ()

sona123 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý pohled na válku z pohledu žen zajatých Japonci na Sumatře. A není to jen o tom, jak si tu utvoří pěvecký sbor, jak se píše v obsahu. Míhá se tu řada známých hereček, jimž dominuje skvělá Glenn Closeová, která tu nemá svoji typickou roli megery, ale ztvárňuje postavu silné, přesto velmi citlivé ženy. Pravda, rysy má hrubší, takže místy bych ji zaměnila za W. Dafoe, což není pravda příliš lichotící. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Malajsii, Singapuru a Austrálii (Sydney, Far North Queensland). (griph)
  • Ve filmu je zmíněn český hudební skladatel Antonín Dvořák. Následně ženy v táboře zpívají jeho symfonii „Novosvětskou“. (griph)

Reklama

Reklama