Myšák Stuart Little

Stuart Little

Myšiak Stuart Little

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 1999, 84 min

Hezká pohádka pro malé i velké, která neurazí žádnou věkovou kategorii. Příjemný humor proplouvá celým filmem a skvělá práce techniků dává v mnoha scénách zapomenout, že Stuart je pouhý sled pixelů. Na čemž má podíl i Martin Dejdar v hlavní dabingové roli (leč kvalit Foxe, který Stuarta mluví v originálu, nedosahuje)...(4.5.2003)

Na moje prekvapenie sa to dalo zniesť a čo bolo lepšie že počítačovo animovaní myšiak Stuart bol tým naj čo sa tam mohlo vôbec pohybovať, zaujímavejší než skutočný herci naokolo. Dokonca aj filmového Garfielda prekonal vo stvárnení. Príbeh je už klasická šablóna o pohnevaní a nenávidení, hľadaní seba samého, ... až po veľký návrat do kruhu rodiny kde sa majú potom opäť všetci radi, vrátene myšky z mačkou. Aspoň že tu zažijem súboj mini plachetníc na čele s kormidelníkom Stuartom. ║Rozpočet $133miliónovTržby USA $140,035,367Tržby Celosvetovo $300,135,367║ film bol svojho času v roku 1999 slušný komerčný hit, aj keď svojou úvodnou tržbou 15milionovUSD nezačal moc dobre, postupne si načiel cestu k fanúšikom žánru a nakoniec bok po boku sa v USA po celý čas svojho pôsobenia kinami držal pri famóznej Zelenej míli(15.12.2007)

Pro děti fajn, pro dospělé poněkud infantilní podívaná. Myšáček je skutečně roztomilý:-). 55%(26.2.2009)

Až na toho Dejdara jako dabing, ačkoliv to je spíše vadou domácího trhu, než samotného filmu, tak dobrý :: ))(9.12.2005)

Videl som to niekedy v roku 2002 a všimol som si v jednej polohororovej scéne istý shyamalanov tradičný trademarkový strašiaci prvok, keďže je spoluautor scenára. V tej dobe som sa ešte aj celkom slušne pobavil a považoval to za slušnú, nikomu neškodiacu rodinnú zábavu. Na tom sa časom asi nič nezmenilo. Overovať si to ale nepotrebujem.(24.3.2013)

• - Když Littleovi poprvé navštíví sirotčinec, Stuart si čte knihu "Little Women". (D3VIL)

• - Scéna s klavírom Heart and Souls vyšla len pre ABC TV. Na slovenských či českých DVD nosičoch by sme ju hľadali márne. (dees45)

• - Dva detektivové se jmenují Allan a Sherman podle slavného komediálního zpěváka Allana Shermana. (D3VIL)