Epizody(8)

Maeve odjela do Ameriky, školu Moordale zavřeli a Otis si musí najít svoje místo na progresivní Cavendish College. Tam ale nebude zdaleka jediný sexuální terapeut. (Netflix)

MatyRock

Čtvrtá a zároveň závěrečná série neměla na růžích ustláno, tvůrci se museli potýkat s odchody několika herců (upřímně nevím kdo odešel z vlastní vůle a naopak) a relativně náhlým změnám ve scénáři spojené s koncem seriálu již touto sérii. Vlastně to perfektně reflektuje některé zásadní nedostatky, které zde byly. Až příliš dějových linek a jejich nevyváženost. Tvůrci předkládají zajímavá témata, ale neumí je příběhově opodstatnit, až to někdy působí nuceně. Změna ústředního prostředí, tedy školy, která, a pevně doufám v tvůrčí záměr, předkládá utopickou představu dokonale diverzifikovaného místa, v základech selhává. Neházel bych to na samoúčelnou agitaci či propagaci LGBTQ komunit, přeci jen zastoupení těchto skupin bylo i v předešlých sériích. Problém je v hutnosti a kadenci, která je nadmíru vyšší než dříve. Nové postavy nefungují, tak dobře, absence několika starších mrzí. Obzvlášť u některých z těch starších se přešlapuje na místě, a když už se rozhýbou, tvůrci to vezmou hopem. Tím trpí nejvíce hlavní dvojice, Otis a Meave, jejichž představitelé jsou již standardně bezchybní. Jejich vztah se vyvíjí někdy až moc nahodile, urychleně a scénáristicky průhledně. Na druhou stranu, obzvlášť v druhé polovině série, jde stále cítit DNA celé show, hudba je také pořád skvělá a postavy dostanou poměrně uspokojivý konec. Ne všechny dějové linky jsou patřičně uzavřeny, některé vedou úplně do prázdná, ale v rámci možností jsem spokojen. 7,5/10 Mrzí mě to, tvůrci měli na lepší závěr. ()

CheryLka

Finální série ubrala na legraci a humoru a dodala vážnější tón dnešní doby, i když ne na všech frontách (problémy LGBT+ vs. Isaac, život Maeve). Sexuální problémy a lásky zástupců snad všech možných orientací řešil seriál velmi vtipně od první série, tady se ještě víc přitvrdilo a humor v podstatě zmizel. Chápu, že poukázání na některé problémy lidí můžou společnost nakopnout k řešení a aktivitě, ale jak to vyjádřil Isaac, ta pokrytecká moderní škola má peníze na hovadiny a jemu, klukovi na vozíčku, nejsou schopni opravit a rekonstruovat výtah nebo mu zajistit přístup do pater...Toto je z mého pohledu asi největší poselství finálu seriálu, který býval pohodový a brutálně vtipný. Doba se mění a lidi zajímají věci, které bychom ještě před pár lety považovali za absurdní či hloupé, ale přes stromy nevidíme les. ()

FawayitanaXX

No nevím...4. a také poslední řada je za mne asi zklamání. Chybí tomu prostě to, díky čemu jste se chtěl dívat na Sex education. Kuráž, stará přátelství, sexuální poradna, celkově prostě ty grády co to mělo to nemá. Už jak odjela Maeve do USA jsem nějak tušil, že seriál už u mě nebude míti tu hodnotu. Pouto Otise s Maeve se sice po příjezdu Maeve do UK navrátí, víc dramaticky, tak nějak víc smutně krásně. Což je rozhodně + , ale v prvních řadách to bylo takové krásné, naivní a mně se to líbilo více. Což je jen takový detail s porovnáním, že se hlavní postavy dostají na jinou školu kde je více LGBTQ+ lidí, než těch heterosexuální, jak to tak obyčejně bývá. Či-li, nová přátelství, ale ty už nejsou prostě ona, protože víme, že brzy skončí, takže to je za mne určitě velká škoda, to nezachování předešlých vztahů a předešlých postav. Nove prostředí do poslední řady? Eh, no nějak mi to nesedlo. Eric s Adamem dostávají méně prostoru, rozhodně - . Postrádá tato řada také tu neochvějnost nestydatost a celkově tu neotesanost, prostě už ty kvality nejsou na 5 hvězd, dávám s prihmourenym okem 3, za ten konec. Jinak kdyby nebyli předchozí 3 řady, tak průměrný, nudný Netflix sejroš... ()

Dannyss

Počtvrté a naposledy! Máme tu konec velmi úspěšného seriálu, který si držel pěknou dějovou linku až do začátku této série. Bohužel, ač to říkám nerad, je právě tato poslední část ta, která se prostě nevyvedla, a to převážně ve scénáři. Po stránce humoru to byla vždycky originální paráda, avšak zde jsou to ždímané suché vtípky a je to spíše na škodu. Prostředí a nové postavy mi zde nepřišly ty správné, které by rozpohybovaly další dějové osudy hlavních i vedlejších postav. Zdlouhavé, zbytečně tlačící na pilu a neoriginálně zakončená poslední řada u mě vyvolává smíšené pocity. Naštěstí to nesklouzlo do nevyvedeného díla, má to stále svoje klady, které si to drží už od začátku první série, jako je atmosféra a bravurní herecké výkony. Čekal jsem víc, mělo to jistě na lepší zpracování, každopádně stále to bude jeden z nejlepších počinů od Netflixu. 7,4/10. ()

Harper66

Bohužel s každou další sérii se ze seriálu stávala čím dál víc jenom propaganda divno lidí ala lgbt+- autobus kreatur. 1 a 2 druhá ještě šla, ve 3 tam začali tahat přešitý lidi.. queer nebo jak se tomu říká a 4. řada to totálně pohřbila v podobě transek, kde musí člověk sledovat chlupatou opici které leze panděro z dámských hader. Díky seriálu by si člověk mohl myslet, že je Británie africká kolonie a 80% lidí jsou gayové, lesby nebo ještě horší zvěrstva. Zachraňuje to alespoň původní hlavní postavy Otis  (jeho občas vtipný scény) a Maeve, Ruby kteří v tomhle cirkusu koexistují a vypadají, jako by tam snad ani neměli co dělat. A dokonce i Adam, který už není na zabití a jeho kdysi nudný otec pobaví.  Finále je bohužel neuspokojivý, když ani po 4 řadách se Otis s Maeve nedají dohromady. ()

Nataraja

Bohužel čtvrtá řada je jak z úplně jiného vesmíru. Předchozí tři řady byly naprosto parádní ukázka toho, jak se bavit o sexu, o čem a jak přemýšlí generace mladých lidí, o systému, který jim často nedovoluje se projevit, ale tohle je čistá propaganda a snaha narvat veškerá témata tohoto světa do jedné školy. Ztrácí to uvěřitelnost a tím i kredibilitu. Všechny postavy teď bohužel vyznívají nejen ploše, ale jako karikatury sebe sama... Scény i situace jsou vytvářený na sílu, jen aby vytvořily nějaký dramaturgický oblouk, který zrovna hodí. Škoda, přeškoda... ()

betyvlckova

Musím říct, že jsem se závěrem tohohle seriálu nadmíru spokojený. Nejedná se o nějaký skvost, ale myslím, že seriál zvládá zabavit a zároveň trochu edukativně pomoc teenegarům se nebát o tomhle tématu bavit. Začátek této série byl vcelku slabý. Některé zábavné charaktery byly vyměněny za vcelku bezbarvé a nudné náhrady, čím dál se ale dostáváš v příběhu tím je to lepší. Konec mě trochu zaskočil, ale v dobrém. 8,5/10 ()

jirikzaboj

Oproti předchozí sérii výrazný sešup kvality dolů. Scenáristicky nezvládnuté osudy postav, chabý projev kvality a zbytečný rozpis postav nových, které jsou velice monotónní. Nakonec je přece jen správně, že seriál již končí. Ne, že by neměl kam směřovat. Ale tvůrci se rozhodli všechny hezky rozpracované myšlenky a linky poslat touhle sérii naprosto do pryč a točit se v nekonečném kruhu od začátku až do konce. Nakonec je tam pár hezkých vykoupení a to především Adamovo linka s otcem, tu pokládám za zdaleka nejsilnější. ()

Johnysko

Tohle jsem dokoukal uz fakt jen z donuceni a 3* tu musim dat. Stare a oblibene postavy jsou naprosto mimo hru a na scenu v nove skole nastupuje doslova Freak Show v podobne totalni LGBT zvere co by se neztratila ani v cirkusu. Jako trans(nebo co to vlastne bylo, clovek se v tom uz ztraci) typek Roman co ma chlupatej pupek, je potetovanej a beha tam v ruzovym mini svetru s 10cm nehtama je fakt uz extrem. Na silu se tam tlaci tohle trapny tema a pokud ve 3 serii uz to nebylo na hranici tak tady uz je to za ni. V podstate ted kazdej ve meste ma nejaky problem, fobii, uchylku, aby se delo drama. Skola ve ktere nevidime zadnou autoritu a dva ucitele, z toho jeden je supl :D :D cmon. Nastesti to trochu zachranuje stara parta a musim rict, ze velmi me bavila linka Adama i kdyz tu moc prostoru nema. Konec za me hodne emotivni a musim rict, ze bych nikdy nerekl ze me ve 33 letech bude bavit tenhle teen serial ktere se casem prehoupl do dost drama a emotivni jizdy. Posledni serie ale o nicem. Zakonceni hodne volne a vlastne ma asi vyslat nejakou message. ()