Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

darkrobyk

Zdánlivě nekonečný lán vysoké trávy si nezadá s kukuřičným polem, oblíbeným to místem S. Kinga. Jak jednou vkročíte do zeleného labyrintu, není lehké najít cestu zpět, protože jen to, co je mrtvé, se v něm nepřemisťuje. Chátrající kostel střežící mysteriózní místo by měl být prvním varováním. To, co se ukrývá v trávě, je však z dob dávno pohanských, ne-li ještě starších. Osud obětí, které se nechaly vlákat do zelené pasti se zdá zpečetěný. Nevadí mi časové smyčky, ani nekonečné bloudění zoufalců se smrtí v patách. Poetické záběry na vlnící se trávu mi připomněly ani ne tak kukuřici, jako japonský snímek Onibaba (1964). Film mi přišel napínavý od začátku až dokonce a rychle utekl. Chápu, že ten, kdo se neopájí obrazy trávy a nebaví ho sledovat ztracené nešťastníky, bude Ve vysoké trávě otrávený. Já jsem spokojen. Spíše pro okrajové publikum. ()

Toren

5,5/10. První hodina s parádní atmosférou a super nápadem funguje na výbornou. Sem tam se objeví šikovná kamera a solidní dílčí zvraty. Pak se to ale zvrhne v přehlídku bizáru, překombinovaných motivů a hloupých rozhodnutí. A nejhorší je, že vám přijde, že ono rozřešení nechápou i samotní tvůrci. Škoda. ()

Cappuccino

Nevedel som si predstaviť, ako môže vyzerať horor, ktorý je v podstate celý o tom, že sa ľudia stratili vo veľkej tráve. Spočiatku to na moje prekvapenie fungovalo, ale postupom času som si uvedomil, že tvorcovia nemajú do detailov premyslenú mytológiu, a tak na záver nezostalo nič iné, než celkom atmosferický mišmaš. ()

Malarkey

Nějak si říkám, že jestli Netflix chce doslova prorazit, tak je to v hororu. Předloha od Stephena Kinga, režisér patřící do seznamu těch Američanů, kterým horor v současnosti patří, v hlavní roli pár neokoukaných jmen a navíc Patrick Wilson. Musím říct, že ta tráva by atmosféru měla. Škoda ale, že je to tak šílená kravina. ()

EvilPhoEniX

Režisér Kostky společně s Netflixem a Kingem natočili mindfuck, který jsem teda vůbec nepobíral. Zpočátku to ještě jde. Vysoká tráva, ztracení lidé a šance rozvíjet zajímavou mytologii s neznámými pravidly, ovšem tvůrci do toho začínají plést složité time loopy, ve kterých se divák ztratí ještě více než samotní lidé v trávě. Film se snaží tvářit chytře, ale je to spíš dějový guláš bez jakéhokoliv smyslu a opravdu nesnáším když postava umře a záhy tam je znova a tak stále dokola. Na lekačky a Gore zde také nedojde, takže opravdu nezajímavá a velice nudná záležitost minimálně pro mne. 40% ()

• Natáčelo se od 24. července do 12. září 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)
  • Píseň, kterou ve filmu několikrát zpívá Ross (Patrick Wilson) a která také hraje v závěrečných titulcích, nese název „Midnight Special“ a je od skupiny Creedence Clearwater Revival. (Matared)
  • Velká část byla natočena v Kanadě a pole se nachází poblíž bowlingové dráhy, kterou můžeme ve filmu vidět. Kostel byl postavený pouze pro film. (Kudly4)