Pro partičku středoškoláků z malého amerického městečka je klíčem k úspěšnému víkendu přemluvení libovolného dospělého, aby jim koupil alkohol. Osamělá paní Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomhle směru přímo darem z nebes. Nejen že teenagerům bez mrknutí oka koupí bednu alkoholu, ale navíc jim nabídne sklepní prostory ve svém odlehlém domě, aby si ho tam mohli vypít a trochu přitom zablbli. „Máma“ Sue Ann má jen pár drobných podmínek. Aspoň jeden z účastníků musí zůstat střízlivý, aby ostatní bezpečně odvezl domů. V jejím domě se nesmí klít a nikdo nesmí chodit nahoru, do obytných prostor domu, což jsou všechno celkem rozumná pravidla. A tak se místní děcka scházejí u mámy čím dál častěji, jenž e do pařící pohody se pomalu začínají vkrádat temnější tóny, když se z nadstandardní pohostinnosti paní domu postupně stane zvláštní druh posedlosti a jistota, že jednou přijde den, kdy za to bude něco chtít. Z dokonalého snu všech teenagerů se záhy vyklube noční můra a nejlepší místo ve městě se promění v nejhorší místo na Zemi. Ona vám to přece říkala, děcka. Nahoru jste neměly chodit. (Cinemart)

silentname

Istým spôsobom je pre mňa "Ma" trošku sklamanie. Problém je, že filmu veľmi dlho trvá vybudovať nejakú reálnu atmosféru. Človek je zaháknutý a je zvedavý kam to pôjde, no nie som si istý, že niektoré rozhodnutia a momentky hlavne v závere akosi vyplynú tak, ako by tvorcovia čakali. Mám pocit, že na jednu postavu úplne zabudli (a tým myslím, že sme úplne zabudli, že skončila ovalená žehličkou a na zemi). Dobrá správa pre film je, že Octavia Spencer to dala na sto percent. A myslím si, že je aj najväčším plusom pre tento film. Diana Silvers je okey, no nemám pocit, že by filmu nejako výrazne niečo pridávala. Pôsobí ako nevýrazné dievča, ktoré sa zrazu dostane do tímu obľúbených a to je dokopy všetko. A potom sú tu aj prekvapivé a reálne trošku zbytočné momentky. Nerozumiem prečo tu musíme mať scénky s chýbajúcimi šperkami. Podľa mňa to nepridalo nič. Rovnako mám pocit, že je tu jedna smrť, ktorú sme reálne vôbec nepotrebovali, lebo s tou postavou sme dokopy ani nestrávili moc času a nepotrebovali sme si ju pripomenúť. Okrem toho tu dosť zavádzal aj marketing. Pre tých čo videli trailer asi čakali iný vývoj pre tento film. Ako celok je to okey, no nemyslím si, že story tomu dokázala nejako výrazne pomôcť k tomu, aby sa film stal nejako vysoko zaujímavým. Počas konca som už dokopy nerozumel čo sa deje a úplne som sa strácal. Nemôžem povedať, že by to bol zlý film, no nie je dostatočne zaujímavý na to, aby som ho nejako vyššie bol schopný oceniť. Ak si ho chcete pozrieť, myslím si, že za jedno pozretie nič nedáte, no nevidím nejaký reálny dôvod na to, aby ste mu venovali čas. Je to v najlepšom prípade okey. Hodnotenie: C ()

Havaj8

Viděno hned 30.5, ale nebyl moc čas hodnotit. Aneb jak tě mindrák z dětství může narušit na celej život. Chápu, že to asi nebylo nic příjemnýho, ale mstít se na nevinnejch dětech těch provinilejch rodičů. Děcka si chtěly jenom zachlastat jednou za tejden a frajerka by je tam chtěla mít každej den pomalu. Jak se to ale začalo zvrhávat, tak to postupně dávalo i smysl. Jakoby nic děsivýho, ani krvavýho, takovej horor pro teenagery, s nádechem originality. I nahoře v baráku jsem doufal, že bude větší tajemství. Dost se divím, že to viděly jenom 2 stovky lidí tady. ()

misterz

Veľmi nezáživný príbeh o jednej ublýženej a hlavne pošahanej. Obsahová stránka bola tak blbá, že vlastne otravovala po celý čas. Na žáner horor tiež rýchlo zabudnite, skôr ide iba o taký uťahaný thriller. Ale aj to len posledných 30 minút. Našťastie technická stránka nebola zlá. Na hranici odpadu. 30/100 ()

Sabrewulf odpad!

V prvé řadě si řekněme na rovinu, že toto nemá s hororem absolutně nic společného. Už mě serou ty zavádějící označení, kdy retardovaní distributoři nerozeznají jablko od cibule. Vlkodlaci, upíři, zombie, duchové, démoni a jakákoliv jiná strašidla- TO je horor. Vraždící lidi spadají do thrilleru.  Už toho mám fakt PLNÉ ZUBY. V čem je tlustá černoška tak moc jiná než 7even nebo Mlčení jehňátek, že to je označováno hororem? A jak může být tlustá černoška řazená na stejnou úroveň jako upíři a jiná havěť? Proč potom není hororem všechno, kde se vraždí, třeba i kriminálky? Proč z toho prostě neudělat ještě větší NELOGICKÝ bordel, než už je? Tvl kdyby byl soud, kde by proti mně stála obžaloba, která by zastávala názor, že tlustá černoška spadá pod horor, tak bych i Perryho Masona tak umlátil argumenty, že by se jeho mozek rozprskl po celé soudní síni. A to by byl thriller. Ve výsledku to škodí samotným filmům, protože když tlustá černoška dělá ve sklepě párty pro teenagery, tak bych si mohl nadějně myslet, že je ve skutečnosti nějaký tlustý černošský démon, který požírá lidi a cítil se pak strašně zklamaný a podvedený, ale jelikož jsem už vycvičený retardovanýma distributorama, tak jsem přesně věděl, že tlustá černoška zůstane jen tlustou černoškou. Subžánry jako slasher v tom taky dělají zbytečný bordel, přitom by stačilo odebrat slasheru to, že spadá pod horor a udělat z něj pouze subžánr jako takový, takže Vřískot by byl slasher thrilleru a Pátek 13. slasher hororu. Jak jednoduché!! To k žánru. Teď k filmu. Odmyslím, že snad neexistuje nic horšího, než ožírající se děcka. Ale dál. Kdy už konečně ta hovna na podrážce, říkající si režiséři, pochopí, že film NENÍ fabrika? Proč nám cpou to STEJNÉ pořád dokola a dokola a do zblbnutí? Film není pekárna. V pekárně se pečou rohlíky a vy chcete, aby ty rohlíky byly pořád stejné, ale film není jídlo, proboha! Divák nechce stejné filmy, nechce stejné postupy!! Záporačka drží ve svém domě oběti, na zvonek zazvoní policajt, kterému některé věci nesedí a ve dveřích se začne záporačky vyptávat. Oběti buď udělají nějaký rámus, nebo rovnou zavolají o pomoc, policajt zbystří, ale je ihned zabit záporačkou. Kolikrát jsme tohle už viděli, kurva?!!! To je nějaká forma úchylky? Nedovedu si představit, že bych točil film a cpal tam dějové postupy, které už jsem viděl v dalších 50ti filmech. Mě by naprosto bavilo, vymýšlet to schválně JINAK, než by divák čekal. Toto se prostě nedá okecat složenkama, které musí režisér zaplatit, protože - znovu opakuji - film není pekárna, je to forma umění a i když musíte vydělat nějaké peníze, aby jste mohli točit další film, neopravňuje vás to k tomu, aby jste lidem cpali takto extrémní neoriginalitu, takže jestli chcete dělat stejnou věc 100x stejně, pak se postavte k pásu ve fabrice a nezasírejte zbytečně filmový pás, do prdele už! Jako fakt brutálně mi toto hovno hnulo žlučí. Mít ty břídily po ruce, tak je umlátím tyčí a pak by z toho mohl být fajnový thriller. Vlastně já bych si pak ve vězení kreslil tlustou černošku, takže by to byl jasný horor. S příměsí muzikálového komiksu. () (méně) (více)

JohnMiller

Herečku Octaviu Spencer mám celkom rád. Hoci filmy v ktorých doteraz hrala neboli po väčšine práve moja šálka (neplatí pre všetky filmy), jej odohraný part ma vždy bavil. Takže som tomuto horroru, kde si zahrala hlavnú úlohu, som nemohol odolať. Už ako tradične film sleduje partiu mladých ľudí, ktorý sa chcú zabávať. S nealkom to však nefunguje, takže poprosia silnejšiu dámu v strednom veku, nech im kúpi "pitie". Tej sa nápad sprvu nepozdáva, no nakoniec sa jej mladí tak zapáčia, že si ich zavolá k sebe domov a v pivnici ich nechá žúrovať každý víkend. Tieto žúrky začnú byť tak časté, že už aj stredoškolákom začnú prerastať cez hlavu. Pani Sue Ann si však vyžaduje ich pozornosť čím si lieči komplex zo strednej kedy nebola obľúbená. Ide o vynikajúci námet pre skvelý psychologický horror. no po 20 minútach divák zistí, že ide o klasický horror ktorý sa nesnaží prekvapiť a tak zahníva vo svojej prostorekosti. Na jedno pozretie však zabaví. S partiou kamarátov ešte viac. ()

• Celý film se natáčel ve městě Natchez (Mississippi, USA). Natáčelo se od února do března 2018. (Grimaldi)
  • Role Sue Ann (Octavia Spencer) byla původně napsána pro herečku bílé pleti. (ČSFD)
  • Film byl natočen už v únoru 2018, vyšel však až v květnu 2019. (Polgedney)