The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

stration

První hodina filmu je téměř dokonalá - temné sídlo, prapodivní obyvatelé, panenka, ke které se všichni chovají jako k živému chlapci, dobře vybraní herci, napětí a perfektní atmosféra. Pak ale dojde k "překvapivému" odhalení, které sice samo o sobě špatné není, ale od tohoto okamžiku se všichni začnou chovat jako idioti, jedna nelogičnost střídá druhou až k samotnému závěru, který je odfláknutý a při hlubším zamyšlení i neaprosto blbý. Obrovská škoda a rozladěnost. Třičtvrtě filmu je totiž geniální. ()

Helo

Po The Forest další horor, ke kterýmu mě přivedla v podstatě jen Medvědovo hudba, která tentokrát naštěstí nebyla tím jediným dobrým na tomhle filmu. Povědomou, ale přesto příjemně nepříjemnou atmosféru naladí už úvodní piánová skladba. Jako tradičně netradiční ne-duchařina (nebo jak to k čertu nazvat) to pak až do konce funguje víc než dobře a celá pointa, ač mě z počátku odhalení zklamala a nedávala moc smysl, tak při docvaknutí asi o minutu později potěšila o to víc. Docela jsem si tím, po tom Forestu spravil chuť, proto i možná to lehký (ale opravdu jen lehký - tak o čtvrt hvězdy) nadhodnocení. ()

PogoJoe

Výborně natočený horor, které moc nemusím, ale tenhle se mi líbil, a to hlavně kvůli atmosféře, skvělému obsazení v čele se sympatickou Lauren Cohan, dobrému scénáři, dialogům, prostředí, režii, hudbě - zkrátka vše tu sedělo. ()

AlistairMir

Brahms aspiruje na titul nejděsivější loutky historie. Nemusí být znetvořenej jako Chucky ani zlověstný jako Annabelle, jemu stačí, že vypadá, že se každou vteřinu pohne, hýbne očima nebo udělá nějakou kolosální prasárnu. Během filmu jsem v kině začal podléhat haluškám, že se mu dle nálady mění výraz a upřímně jsem se divil proč Gréta dávno nezdrhla. Každopádně si za hodně trampot mohla sama, vždyť stačilo mu zahrát na klavír, chvilku číst a dát hudlana na dobrou noc. Brahms si ale umí vydupat pozornost a chůvičku naučit, aby se o něj hezky starala. No a když vše vypadá ideálně tak se stane něco, co našeho Brahmse skutečně naštve. A kdo není úplně pitomej ví, že není dobrý nápad štvát Brahmse... ()

TheDon

Brahms, odkud já to jméno jen znám? Aha ! Johan Sebastian Brahms, wiener schnitzel, kterej napsal Malou noční hudbu ! Trošku přezrálí rodičové pojmenujou hodně creepy panenku, nebo panáčka, jménem, který mu vůbec nesedí. Líbil by se mi třeba Rupert, nebo Chrudoš. Ale na to se dá zvyknout. I na ten house of pain se dá zvyknout. Vlastně ani amtoška nebyla úplně špatná, jen mi to celý připomíná Housebound . V podstatě nýmlich to stejný rozhřešení. Enyvej bez problémů koukatelný a nenudící. 60% P.s.:Spoiler jako kráva : to si jako sám zašil ty propíchnutý játra? WTF? ()

Havaj8

Tak jsme se konečně dočkali hororu v kině, kterej měl hlavu a patu. A atmosféru minimálně první polovinu neskutečně krutou. To co se tam dělo, bylo mě šitý na míru. Ne zbytečně přeplácaný, ideálně mysteriozní. A spousta otázek, co se tam děje a kdo v tom má prsty. Nejde nezmínit Lauren Cohan alias Maggie z TWD, která působila v tomhle žánru nesmírně profesionálně a sexy. Asi 2 nebo 3 exkluzivní lekačky na úrovni. A prostě nikdo nemohl říct, že věděl jak to dopadne. Protože i když to bylo lehčí zklamání, tak rozhodně překvapivý. Ale ve výsledku mi to prostě do sebe zapadlo, což se nedá říct o každým hororu. Takže chválím scénáristy za skvělou myšlenku a Annabelle to absolutně strčilo do kapsy. Protože tahle panenka, to bylo teprv něco creepy. I když už to nebude mít stejnej efekt, rád se na to podívam znova. ()

peiton

Ach,a zasa tie bábiky....Pred časom som si sľúbila,že ma už len tak ľahko nenachytajú,ved povedzme si na rovinu,čo môže skúseného fajnšmekra hororu prekvapiť..Už asi nič,však?Omyl vážení!Ako som si len mohla naivne myslieť,že by obyčajná panna mohla ožiť,premiestňovať sa z miesta na miesto,schovávať veci,vystrašiť a pomotať tým hlavu odvážnej a bystrej hrdinky.Ja viem v podobne ladených snímkoch o vraždiacich bábikách sa to stáva.Bohužiaľ,lenže toto je prípad iný.Vdakabohu! A tak som narazila na túto veľmi príjemnú hororovú novinku a som tomu rada,pretože po dlhej dobe som mala opäť zimomriavky až za ušami.Atmosférická a veľká mystery záležitosť.Nenechajte sa nachytať aj Vy,pretože nikdy neviete aké tajomstvá môžu skrývať staré strašidelné domy. ()

M.i.k.e

ve finále celkem slušná "duchařina".Úplně horor to sice není a finální zvrat se svým způsobem dal očekávat,ale minimálně napomohl tomu,že se mi výsledek nakonec docela líbil.Oproti třeba Lesu Sebevrahů je Chlapec úplně jiná liga...60% ()

Hennes

Nic převratného v žánru hororu, ale na druhou stranu je to zase celkem slušně zpracovaná klasika sahající až do gotického hororu. Interiéry byly super, postavy jsou sympatické a nechovají se jak magoři (jak někdy bývá zvykem). Vystupňovaný závěr napomáhá tomu, že se jedná o jeden z těch povedených hororů posledních let. ()

bourec

Bell a jeho filmy,to je jeden velkej průměr.První hodina nesmělýho strašení a napětí,hororovejch scén se nedočkáte,ale všechno je v docela pohodovym profi kabátku.Pak to na chvíli sklouzne do manželskýho thrilleru vo nevěře,naštěstí to má docela překvapivej závěr(Verbal to prokoukl už po minutě filmu-chachar a hned génius).Znovu už poněkolikátý v poslední době musim prohlásit,že to mělo potenciál na pět,ale tři je strop.Škoda.60%. ()

cariada

Podobných hororů je celá řada, přesto tady to nebylo špatný. Greta jede dělat někam na venkov chůvu, ale po příjezdu zjistí, že se bude starat o loutku což je co si budem nalhávat komické a já bych z toho měl srandu, asi jen do chvíle než bych zjistil, že něco není v pořádku. Být sám v tom domě, by mě asi dost děsilo, staříci věděli proč odjeli. Spoiler-Otázka vystává, jestli věděli, že jejich dítě žije či jen věřili, že duch jejich dítěte žije v loutce, která se sem tam přemístí a pod. Osobně si myslím, že netušili, že žije, a proto jim z toho už hrabalo, tak se to rozhodli zabalit. Mě to napadlo okamžitě, že asi bude naživu, že to nebude žádný duch. Docela síla vydržet se celý život schovávat v domě a dělat ze sebe mrtvého. Ani se nedivím, že nemohli sehnat chůvu, asi by každý utekl, když by zjistil, že se má starat o loutku. ()

Lenka.Vilka

Čekala jsem to horší! :) Celý film je postavený na budování atmosféry a to se mu daří dobře. Jenže jak to jede, začnou se tam dít věci, který nedávají smysl. A teď myslím ty scénářové. Protože ono vás to celou dobu tlačí, že teď se koukáte na duchařinu. Starý dům, loutka, divný věci ve vzduchu. Možná proto jsem (smaozřejmě se najde spousta hrdinů, co to věděli od první minuty, že?) závěrečný plot twist nečekala. A samozřejmě vysvětlil všechny ty věci, co nedávali úplně smysl. Jenom škoda, že dvě nejlepší scény filmu byly během....(koukněte na to samy). A závěr? Prosím, ať není pokračování! Asi by v tom hrál už někdo, kdo patří do kategorie herců "nejsem tak dobrej, tak vždycky hraju v lacinejch druhejch dílech"...Aha, tak pokračování je. No, uvidíme  :D ()

dubinak

Super překvápko. Když nic nečekáte, hodně dostanete. Na The Boy jsem šla asi spíš kvůli tomu, že v kině byla zrovna nouze a trailer vypadal opravdu šťavnatě. Příjemné bylo také vidět moji oblíbenkyni z TWD Lauren Cohan v hlavní roli, protože umí hrát velmi přirozeně a sympaticky. Bell po koukatelném, ale rozpačitém The Devil Inside stvořil velice atraktivní twist, i když to mohl dotáhnout do konce ještě trochu lépe. SPOILER:Nicméně oceňuji snaživou pointu, která mě okamžitě evokovala na novozélandskou hororovou komedii Housebound. KONEC SPOILERU Tvůrci potěšili i atraktivním vizuálem a zákeřným střihem. Bell nechal atmosféru plynout docela pozvolně, netlačí se na pilu a není tu nic, co by divákovi mělo způsobit psychickou újmu a vyždímat ho brutálními lekačkami (ale neříkám, že žádné nejsou). Kdybych měla pojmenovat The Boy jedním slovem, tak řeknu asi softhoror. Už jen z tohoto faktoru nevidím důvod, proč ho nedoporučit. ()

Larushka

Ano, to, co se mi na filmu moc líbilo, bylo to, že postava Grety se nechovala jako kráva. Oproti předchozímu Frozen tu byla radost poslouchat rozhovory. Lauren je fakt sympatanda, klidně bych ji brala jako novou Laru Croft. ()

zette

Namet dobry, z panenky sel strach uz na zacatku, kulisy stareho domu taky fajn. Nic moc z toho se ale do atmosfery filmu nedostalo, napeti jako safranu a hromada nudy. ()

SHI-SHA

Velká škoda, že jsem předtím viděl Housebound (2014), který má trochu podobnou pointu. Jinak bych byl maximálně spokojený. Atmosféra byla napínavá, postavy, lokace, styl vyprávění skvělé. ()

dr.fish

Mně se to moc líbilo. Bylo to super ujeté a navíc jsem ten obrat v závěru vůbec nečekal. Atmoška starého domu fungovala výborně. Krásný vývoj postav, včetně té panenky. 85% Bohužel druhá projekce už je mnohem slabší, pokud člověk zná pointu, tak už to v tomto žánru chodí. ()