Jessica navštíví premiéru divadelního představení a vyšetřuje smrt náhradníka na jevišti. (SkyShowtime)

chrispe

Jaj, já tu karikaturu Poirota přivolala. :D Jestli pro něco stojí za to tento díl vidět, tak určitě pro tady již zmíněnou kratičkou scénu, kdy Jess vzpomíná na Franka. ()

Tai_K_B

Nejroztomilejší je postavička šerifa (jméno tohoto seriálového veterána s nepřehlédnutelnou bradou zní v češtině poněkud nešťastně) a jeho herecká parafráze Poirota. Edward Mulhare předvádí svou obvyklou elegánskou etudu a přispívá k předpisovému ztvárnění amerického hereckého manželství stojícího na skandálech a přesto vřelého a přetrvávajícího dekády (včetně opakovaných rozvodů). Je tu krásně vystižena divadelnická mentalita a také se zde dozvídáme, kdy a za jakých okolností se Jessica seznámila s manželem Frankem. Ona byla tehdy „druhá nejlepší (ze dvou) kulisáků“ v ochotnickém divadle a on za ní zamilovaně běhal a v místním obchodě kradl oříšky. Franka tu sice opět fyzicky nevidíme, ale slyšíme ho alespoň pronést pár vět v Jessiných vzpomínkách na jejich první setkání. A jeden epizodní postřeh na závěr: „Jestli hledáte přesné údaje v hereckém životopise, snažíte se marně.“ ()