Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Oralfabet

Zajímavý a myšlenkově podnětný film, který se mi líbí víc a víc, čím déle o něm přemýšlím, i když na druhou stranu dokážu pochopit každého, kdo ho považuje za problematický. Nepotřebuju sice, aby ve filmu, v němž je vyobrazeno nějaké neospravedlnitelné chování, někdo přišel a řekl: "Hej! To je neospravedlnitelné!", ale pořád úplně nevím, jak se cítit ohledně toho závěru. Jako film na zamyšlení to funguje skvěle, a sledování jsem si celou dobu užíval, ale nevím, jestli budu v budoucnosti cítit potřebu vracet se k němu. Krátký film o zmenšeném milenci potěšil. 8/10 ()

pstros

Almodóvar všem ukázal, proč je nejopěvovanějším současným evropským režisérem. Velmi silné, emotivní dílo o nezvyklých vztazích, plné dějových zvratů . Přestože skrz tento film vypráví poměrně vážný příběh, najde se v něm nečekaně mnoho prostoru pro komické a poetické situace. Výborné herecké obsazení, ostatně jako i v jiných “Pedrových“ filmech, a krásná hudba podtrhuje výsledek...jasná “pětička“. ()

Pedro

Přestože jsem si Almodóvara zamiloval hned po shlédnutí prvního snímku, jeho genialitu jsem si plně uvědomil až v okamžiku, když mi byla položena otázka, o čem je tenhle film. Musel jsem tehdy uznat, že děj tohohle filmu oproštěný od čehokoliv dalšího je neskutečně překroucený a vykonstruovaný. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby stejný námět zpracoval v podstatě kdokoliv jiný, vznikl by naprosto nechutný paskvil. V tomhle konkrétním případě je výsledek ale naprosto opačný. - Příběh je nám předkládán s takovou samozřejmostí, že i když jsme chvílemi některými dějovými zvraty zaskočeni, máme paradoxně pocit, že věci vlastně ani jinak být nemůžou. Současně film balancuje na hraně několika žánrů, a přesto drží překvapivě pohromadě. Čím to je? Mnou zmiňovanou Almodóvarovou genialitou... :-) Tenhle film jsem viděl v kině a naprosto mi učaroval. Současně se mi ale téměř stal osudným. Z kina jsem totiž odcházel v natolik povznesené náladě, že jsem téměř dopadl jako Esteban ve Vše o mé matce (znalci Almodóvara mi rozumějí... :-) ). ()

neneka

Prostě Pedro Almodóvar.. Mluv s ní a ještě Vše o mé matce jsou asi mé nejoblíbenější. Nepřestávám být v úžasu nad tím, jak něco takového dokáže dát dohromady. A miluju ten jeho nadhled a toleranci a někdy až dětskou bezprostřednost a taky to, jak rozumí ženám. Miluju jeho pohled na svět. Kéž by takových bylo víc. I když vím, že Pedro Almodóvar je jen jeden. ()

Greg25

Neobyčejně působící snímek, psychologie postav je znát v každém gestě a v každé větě - zoufalství, krása, doufání, nenaplněné sny, přátelství.... Pedro Almodóvar dokazuje, že je absolutním králem v dramatech zachycující lidskou psychiku a zejména pak tu ženskou. Jeho filmy jsou úžasné, o psychice, o obyčejných lidských příbězích, jež ale dokáže přenést na plátno neobyčejně poutavě, přesvědčivě, s jistou dávkou lehkosti, přirozenosti a nádherně. Mluv s ní má vynikající herecké výkony v ústředních rolích, poetiku i myšlenky, o kterých v příštích chvílích po skončení filmu budete stoprocentně přemýšlet, vyvolá ve vás všemožné pocity a přesně to od dobrého filmového dramatu očekáváte. Jeden z nejlepších Almodóvarových snímků. 100% ()

Florfila

Když si tento snímek vybavím, dívám se do tváře Rosario Flores, chvíli předtím, než její život v aréně ukončí rozzuřený býk. Postavy jsou velmi uchvacující, jak vizuálně, tak citově. Zde zapracovalo Pedrovo umění vybírat herce s tolika nápaditými rysy, stvořené právě pro tyhle kamerové záběry. Je to příběh, který pohltí vaše srdce, tělo i duši. Emocionální masáž, která se vryje pod kůži a zůstane navždy. Mluv s ní je jehla tatéra, Mluv s ní je tetování, které nikdo nesmyje... Jako ostatně všechno, co Pedro stvoří. ()

kaze

Almodovarovi sa tento film podľa mňa podaril. Vždy neočakávané rozuzlenie a k tomu skvelý scenár, herci a hudba. Európsky film sa nezaprie... ()

isla

musim povedat,ze almodovarove filmy maju vzdy krasny pribeh...spracovaniu niekedy privelmi skodi pestrost farieb a niektore nezmazatelne prvky jeho rezie.je to uz v poradi moj piaty almodovar,preto je tazke vyhnut sa porovnavaniu...jeho rukopis je v kazdom filme neochvejne zasadeny,takto toci filmy iba on.napriek tomu sa neubranim pocitu,ze jeho starsia tvorba mala akusi cistsiu formu,dejova linka bola zlozitejsia pricom z tohto filmu si odnasam pocit tecucej vody,ktora so svojim prudom nenabera ale zostava taka ista.rozhodne je ale tento film niecim vynimocnym,ako aj jeho cela tvorba ()

chelsea17

Popis filmu mě naprosto položil a očekával jsem bombu. A to asi není nejlepší. Rozhodně to nemyslím tak, že by bylo něco špatně, to určitě ne. Almodovar ukázal, že točit umí, jen pro mě asi není ten správný režisér u jehož filmů bych byl v opojném blahu a házel vyšší hodnocení :-) Mluv s ní je takový netradiční námět, kdy 2 lidi dokáže spojit nehoda jejich "přítelkyní". Závěr asi příliš mnoho diváků nepotěší, ale všechny příběhy nemůžou končit absolutně dobrým koncem. Nelituji, že jsem se k filmu odhodlal, na druhou stranu mě to tak nezasáhlo jak bych očekával. Přes to všechno je to zajímavé drama, které za zhlédnutí stojí. ()

jasanka

Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do děje, a první třetinu jsem měla chuť dát odpad. Pak se to ale slušně rozjelo, a bylo mi líto, že film už končí. Jediné, co mi vadilo, bylo černobílé video, to na mě bylo opravdu trochu moc. ()

Narciska

Zatímco další A. filmy vás udržují v napětí, kdo je pachatelem nebo se jak se to celé rozplete, zde dobrou polovinu čekáte, s napětím jen o trochu menším, o co půjde tentokrát. Pak film nabere celkem jiný směr a z mého pohledu to samotný konec ještě více uzemnil. Herecké výkony mě tentokrát nechaly v podobné pochybnosti, oscilovali mezi dvěma póly natolik, že to celé ztrácelo na uvěřitelnosti. ()

mls

Už som vedel na čo zhruba mám byť pripravený. Almodóvar nám znova predostrel absurdne neabsurdný príbeh, ktorý ukázal niečo čomu tak presne neviem pochopiť. Pointa je jasná, no zase je obostretá tým špecifickým oparom pochybností. A nedá sa nad ne tak dobre preniesť ako v Todo sobre mi madre - je to skrátka o kúsok horšie. ()

Páně

Vedle díla "Vše o mé matce" další z mistrových vrcholů. Při srovnání je však mnohem více přemýšlivým, téměř poetickým dílem. Tentokráte se děj soustředí na čtyři hlavní postavy, oproti směsici postav ve výše zmíněném, což způsobuje i mnohem větší citové zaostření diváka a jeho lepší ztotožnění se s postavami. Opět geniální hudební vložky, opět sepětí s divadlem a hudbou. Osobně mi pomalé "down-tempo" tohoto filmu velmi lahodí a proto bych jej zařadil na stupínek vůbec nejvyšší. Almodóvar chvílemi překvapivě civilní, ale opět naprosto krásný, lidský a citlivý. Skvost. ()

Rockerman

Pedro Almodóvar asi fakt neumí natočit špatný film. Je to opět síla. Skvělý zážitek! Od pěti hvězd mě odradilo jen to, že jsem od P.A. viděl ještě lepší filmy. Odvolávám, je to za 5!!! ()

Ukubumbahoo

Zajímavý snímek, který jsem shlédl v rámci poslední hodiny špaňelštiny v tomto semestru. Ze začátku jsem byl lehce zmaten a nechápal o co jde, ale po určité době, kdy děj narůstal a postavy se vyvíjeli mě děj vtáhl. Velmi zajímavá část filmu bylo převyprávění němého filmu, který navštívil Benigno. 80% ()

Smejdik

Nádhera! Moje první setkání s Mistrem a jsem vážně unesený... tak citlivý, jemný a poetický styl natáčení jsem už dlouho neviděl. Možná ještě nikdy... Co bych vyzdvihl především byla překrásná hudba, která na spoustě míst tak neuvěřitelně souzněla s obrazem, že mi běhal mráz po zádech. ()

fisikk

Tento film mě moc neoslovil, protože se mi nelíbil přehršel posunů děje dopředu, které byly naprosto zbytečné a na úkor minulosti, jež nebyla vyřešena a postrádala jsem ji. Ráda bych viděla její smrt, vztanutí z mrtvých a dítě… Některé herecké výkony nebyly úplně ok. Třeba Marcovy pocity, kterého dokázalo rozbrečet divadlo, ale na rozchod reagoval velice chladně. Docela chápu Beninga, co udělal, protože Alici bral jako rovnocennou partnerku. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)