Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Tayen

Působivé, vzrušující, plné tichých emocí, bez cenzury, postrádající hranice a černobílé hrdiny. Zas je o čem přemýšlet ()

Freemind

Almodovar je bezesporu zručný filmař, to ale ještě nestačí, aby tvořil zajímavé filmy. Tohle je pro mne další z řady mdlých telenovelových prolétaček, které mě naprosto míjejí a nejsou ve mně schopny vyvolat žádné emoce - ani negativní, ani pozitivní. Jedna hvězda nahoru za řemeslo. ()

contrastic

Pro mě první film Pedra Almodóvara, takže nemám s čím porovnávat. Každopádně Mluv s ní je zvláštní film, tak nějak „jinak natočený“, sice místy trošku nudící, ale určitě zůstane v hlavě a donutí člověka o něm přemýšlet. Myslím, že jsem vcelku spokojen :) ()

kaylin

Almodóvar pro mě není tím tvůrcem, kterého bych nutně vyhledával, ale ona je u každého filmu v podstatě jistota, že to bude stát za to. Má skvělé nápady, které prezentuje v lidských příbězích, které jsou netradiční, ale to jen umocňuje jejich neskutečnou sílu, kterou na diváka mají. "Mluv s ní" je přesně ten příklad. ()

René.girl

Tak nevím, ale přijde mi to spíš jako slabší "Almodóvar". Ano téma je opět kontroverzní a velmi zajímavé, ale výkony herců a samotná propracovanost postav je spíš slabší. S La Piel que habito se to podle mě nedá vůbec srovnat. 60% ()

Damiel

93 % - Almodóvar je prostě Almodóvar. Výborně propracovaná psychologie postav, poutavý příběh a perfektní rozuzlení. Co víc si přát? ()

swed

Cesty osudu jsou spletité, nešťastný konec jedné etapy může být začátkem něčeho nového, kde místo pomíjivosti čeká jistota (snad). Emocemi nabitý film s několika krkolomnými zvraty. Pochvalu si zaslouží soustředěné herectví a přenádherná pointa. Už se těším na další Almodórovy filmy a věřím, že budou stejně inspirující jako "Mluv s ní". 8/10 ()

ja.rebel

Pedro Almodóvar......osobitý, skvělý a hlavně nenapodobitelný. Film "Mluv s ní" je další dokonalou sondou do hlubin mezilidských vztahů.Dvě ženy v komatu a dva muži. Jeden věří v život a lásku kterou cítí, druhý se smířil se smrtí. Almodóvar charaktery všech postav jemně vykreslil do nejmenších detailů, takže nemusím přemýšlet o tom, co která z nich cítí. Prostě to vím. Jenže...... film skončil a já stejně přemýšlím. Tentokrát o tom, kolik podob může mít láska.... ()

runner85

pedro je veľmi zvláštny týpek. Zatiaľ čo som stihol od neho pozrieť bolo o chlapoch čo aby mali sex s dievčaťom stratili všetky zábrany. V jednom filme ženu unesie a mláti, v druhom unesie chlapa a prerobí si ho na ženskú a v treťom síce žene "neublíži" ale nemá problém využiť kómu ... zvlástny Pedro veľmi zvlástny :D :D ()

JohnMiller

Hable con ella stavia na originálnom námete. Na prvý pohľad platonicky zmilovaný ošetrovateľ, ktorý sa stará o tanečnicu v kóme, zostáva zo svojou pacientkou na nadčasoch takmer každý deň. Rodine to viac menej vyhovuje keďže doktori nedávajú veľké nádeje na prebudenie. Avšak milé hranie sa na lásku medzi lúzrom a krásnou ženou sa pretaví do závislosti a obsesie v ktorom hlavný hrdina už nedokáže rozlíšiť fikciu od reality. Vynikajúci námet aj kamera, no v podobných filmoch mi v poslednom čase začína prekážať prílišné cinefilné prvky ktoré sú pri takýchto zaujímavých príbehoch skôr na obtiaž a nudia. Je dôležité mať peknú vizuálnu stránku ale tuto ide viac o príbeh. ()

Skip

Film o síle lásky, kterou můžeme považovat i za zvrhlou, ale kdo může soudit? Almodóvar se potřetí trefil do mého vkusu. Předtím se mu to povedlo s Matadorem a Vše o mé matce. ()

*Elfík*

Žena v kómatu. Osamělý muž s neobvyklým dospíváním. Další žena v kómatu (o dost ošklivější a nesympatičtější). Další osamělý a nešťastný muž. Teď z toho udělejte scénář. A potom film. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Zdá se vám, že námět je špatný? Mělo by to skončit dobře nebo špatně? Dobrý, nepotřebuji odpověď, vystačím si sama. Ano, ne, nebudu spoilerovat. Španělské filmy (nejsem odborník, hodnotím podle čtyř režisérů) jsou jiné. Svým způsobem. Tedy příběhem, stylem vyprávěním, řeší se odlišné problémy, postavy jsou jinak charakterizovány, kamera je pevná, záběry dlouhé, více pláče, více smíchu, jiné vtipy, barvy, poetika, více dramatičnosti, někdy více krve a takhle bych mohla pokračovat donekonečna. Vím, nemáte na to náladu, já ostatně také ne... Film je překvapivým od začátku do konce a každý si v něm najde něco svého. Hable con el/ella! ()

Aleee89

Ne že bych se do Almodóvara přímo zamilovala, ale každopádně se mi jeho filmy líbí. Chválím ho za jeho počiny, protože je to evropský tvůrce, který si jede svou vlastní cestou a to je třeba oceňovat. Viděla jsem i Volver a líbilo se mi to stejně jako Mluv s ní. Jeho filmy jsou, jak říkám, všechny takové zvláštní a krásné. S dokonalým vyprávěním příběhu, s dokonale zpracovanými postavami. Tady vás příběh opět zasáhne, navíc se zde objevují vsuvky, které film osvěží a vám ani nepřijde, že na chvíli sledujete něco jiného. Zkrátka tento tvůrce je geniální tvůrce, kterého je třeba si vážit a já osobně se moc těším, až se někdy zase podívám na nějaký jeho film. ()

major.warren

Za mě dosud nejlepší Almodóvar. Jakkoliv mě v souvislosti s jeho rozmanitou filmografií nejvíce zasáhly tituly Vše o mé matce a zejména pak Bolest a sláva, již považuji za jeden z nejdůležitějších filmů, které jsem dosud zhlédl v kině, právě v Mluv s ní jakoby se spojilo snad vše, co mám na Almodóvarovi jako tvůrci nesmírně rád. Silný příběh, bizarní, ale dojemné figurky, barvitost, mocná role hudby a přirozená emocionální údernost. ()

d-fens

ocenenia : European Film Awards 2002 - Najlepší film ◘◘◘◘ BAFTA 2002 - Najlepší cudzojazyčný film ◘◘◘◘ Technicky dokonalé, formálne brilantné a perfekcionistické, scenáristicky originálne, veľmi silné, emočne pôsobivé a uveriteľné, kompozícia záberov s obrovským zmyslom pre vkus, štýl a detail, krásne. Jediné čo ma miestami rozptylovalo bolo zopár zbytočných narážok na cirkev a vieru, ako by si to Almodóvar nedokázal odoprieť. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)