Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Omnibus

Žena? To zní hrdě! Catherine Breillat i Caroline Ducey jsou prý také ženy. Ovšem psáno s velkým X. Jejich učitelka(!) Marie je chvílemi nejistá, chvílemi tápající a jako bonus pro náročné divačky i permanentně zmatená. Ale jinak je to fajn holka. V hlavě má moc pěkný bordel, ve scénáři pár velice zábavných WTF momentů a mezi nohama místo čárky jeden veliký otazník. To posledně jmenované je kamerou deset minut zabíráno detailně, na lehátku na gyndě, kde medici-praktikanti do onoho zmiňovaného otazníku jeden po druhém odborně strkají prsty. Neuvěřitelná hloubka! Myšleno artová hloubka filmu, samozřejmě. Když bezkonkurenčně nejlepším hercem na plátně je pornoprofík Rocco Siffredi (Hamlet hadr) a druhý nejlepší herecký výkon podalo jeho nádobíčko (úctyhodných rozměrů, uznávám) a tím výčet "herců", kteří mě ve filmu zaujali, končí, je asi něco špatně. A to mám rád jak dramata, tak i filmy nabité sexem. Ideálně i obojím. Jen by to chtělo pár skutečných herců a scénář o něčem. A nesměla by to natočit velmi zmatená režisérka, které střídavě libido tlačí na mozek (a ona si s tím neví rady) a střídavě je její libido i ego úplně v prdeli (a ona si s tím neví rady). Jedna hvězda Roccovi za proniknutí do ... festivalového filmu a za autentické rape on the stairs. Víc nic. Prý kontroverzní film, pche. Bohužel ne, jen otravný a nudný. ()

Master19

Nikdy by mě nenapadlo, že takový film může natočit žena. Už spousta umělců (teď mám na mysli i třeba sochaře, malíře...) se snažila upozornit na podprůměrná dílka jejich vyumělkovanou kontroverzností. Někomu se to i povedlo (z filmové tvorby mě napadají třeba "Kanibalové", kteří by v Hollywoodském pojetí stáli za starou belu), ale režisérce ani hercům tohoto "filmu" ne. A i jako porno je to béčko :-) ()

Big Bear

Tohle by se mohlo jmenovat - Cesta do hlubin ženské erotiky....Po shlédnutí mi připadá, že se jedná o rádoby intošský erotický film, který se díky hlubokým myšlenkám snaží být něčím víc. Já to v tom ale nenašel. Buď je to tím, že nejsem ženou jako paní režisérka, nebo jsem některé úvahy a myšlenkové pochody hlavní hrdinky zkrátka nechápal. Ohledně některých scén bych neměl problém, pokud by byl nějaký zásadnější důvod, pro je takto otevřeně ukazovat. Tady šlo ale asi primárně o tu nahotu a pak až o myšlénku... A to mně neba. * ()

tron

„Myslím, že ma miluješ, len ak je medzi nami stôl." ROMANCA X a podobné „schválne kontroverzné“ snímky (KEN PARK, ANATÓMIA PEKLA, ŠIKANA) sa ťažko už pozerajú a teda niečo ako „objektívne hodnotenie“ pravdepodobne ani v ich prípade neexistuje. Dámy sa dočkajú štedro obdarovaného Taliana Rocca Siffrediho, páni ženskej masturbácie a eunusi oceánu nudy s dialógmi a monológmi, ktoré jednoducho NIKTO nemohol myslieť vážne. Ale keďže sexu je v Breillatovej snímke pomerne dosť, volím slušné hodnotenie 40%. Ale ak vám ide o poriadny filmový sex, odporúčam skôr ešte oveľa otvorenejšie FUCK ME. ()

Radko

Pohľad do vnútra ženského myslenia. Intímny, jemný myšlienkami, sexuálne otvorenejší formou (ale určite nie šokujúci). Vcelku konvenčný dej: Muž nechce súložiť so svojou frajerkou, tá hľadá uspokojenie inde (náhodná známosť v bare, nadriadený) je neustále komentovaný aktuálnymi vnútornými pocitmi ženy, často odrážajúcimi vzájomne si odporujúce a zdanlivo nepochopiteľné vonkajškové reakcie ako výsledok zaujímavého myšlienkového pochodu - ženy sú skutočne úplne iné ako muži. Explozívny záver sa Breillatovej opäť vydaril (podobne ako v "Á ma soeur!" ). Pozn. A čo Rocco Sifredi vo vedľajšej úlohe ? Za jeho herecký výkon si nepochybne zaslúžil minimálne Oscara ! Tak dobre ako na ňom, som sa už dlho nepobavil. ()