poster

Lexx (TV seriál)

 • Kanada

  Lexx

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1997, 57x45 min

Scénář:

Jon Spira, Tom de Ville

Hudba:

Marty Simon

Hrají:

Eva Habermann, Michael McManus, Nigel Bennett, Roman Podhora, Gerry Wolff, Noah Danby, Silvio Simac, Earl Pastko, Stephen McHattie, Cindy Sampson, Xenia Seeberg, Rupert Evans, Thorsten Feller, Janaya Stephens, Amy Kerr, Sandra Keller, Jimmy Somerville, Rutger Hauer, Keith-Lee Castle, Mary Walsh, Ralph Brown, Barry Bostwick, Robert Maillet, Dieter Laser, Togo Igawa, Hattie Hayridge, Sebastian Kokot, Finlay Robertson, John Lebar, John Standing, Marty Simon, Milton Welsh, Brian Downey, Roberta Angelica, Ellen Dubin, Landy Cannon, Heidi von Palleske, Wayne Robson, Tatjana Alexander, Urs Remond, David Lewis, Gary Levert, Minna Aaltonen, Matthias Klimsa, Jeremy Akerman, Bill Carr, Chris Owens, Nicolás Artajo, Rolf Kanies, Michael Habeck, Georg Tryphon, Andy Gätjen, Sabrina Rattey, Dan Fredenburgh, Richard Donat, Marem Hassler, Sandra Leonhard, Jeff Pustil, Arno Wyzniewski, Holger Kunkel, Harvey Friedman, Peter Guinness, Nick Ewans, Eva Ebner, Julia Haacke, Seán Cullen, David Verrey, Nina Franoszek, Peter Scollin, Angela Vermeir, Tara Doyle, Gina Fischer, John Dunsworth, Jana Piehl, Jay Benedict, Patricia Zentilli, Martin Höner, Andrew Bush, Udo Jolly, Oliver Stern
(další profese)
 • gudaulin
  ***

  Napíšu to zkrátka a jednoduše, jak si Lexx zaslouží. Je to vyfutrovaný brak se vším všudy, nicméně půvabný brak, který je natočený s plným vědomím svých tvůrců a s láskou. Jde o poctu naivním brakovým komiksům a papundeklovým televizním "sci-fi" seriálům z počátku televizního vysílání. Jeho hlavní předností je originalita a svým způsobem výlučné postavení, protože díky své bizarnosti nemá v příbuzných žánrech rovnocenného konkurenta. Jde o malý kult skupiny fandů naladěných na stejnou vlnu, jakou vyznávají scénáristé a režiséři Lexxu. Lexx nemá prakticky nic společného s klasickou sci-fi, rezignuje na jakékoli vědecké teorie a nesnaží se ani přinášet nějaké složité filozofické myšlenky. Jeho cílem je bavit, ovšem bavit s nadhledem lidí, kteří si jsou vědomi pošetilosti svých zálib. Lexx vůbec není hloupý a jeho brakovost nemá nic společného s brakovostí mainstreamových kvazimýtických seriálů typu Xeny nebo Herkula. Tvůrci si vybírají motivy, hrdiny, zasazení a celkovou výpravu tak, že se opravdu vyhýbají masovému divákovi. Jejich hrdinové a příhody jsou natolik úchylné, že zalíbení v nich může najít opravdu jen menšina nadšenců. Jednou z nejoblíbenějších činností první série je např. pojídání živých mozků na palubě vesmírného korábu. Ten je mimochodem kombinací strojní technologie s živým tělem gigantické mouchy a osazenstvo vesmírné lodi se fakticky živí jeho exkrementy. Vůbec nejrůznější "biotechnologie" a hmyzí prvky jsou pro seriál typické. Hemží se to tam lidožrouty a mutanty všeho druhu. Vzhledem k tomu, že seriál vznikal v kanadských ateliérech, kde s oblibou natáčí i americké televize béčkové seriály, je pro Lexx typická přítomnost řady hostujících amerických herců, kteří jsou legendami béčkové produkce. Lexx nejspíš nebude sklízet průměrná hodnocení, buď zaujme nebo bezohledně letí do koše. Celkový dojem 70 % je na rozhraní 3-4* vzhledem k rozdílné kvalitě jednotlivých epizod. Po výtvarné stránce je Lexx ovlivněný popartem a obsahuje i řadu fetišistických motivů.(23.6.2006)

 • Ampi
  *****

  Stanley Tweedle- bývalý bezpečnostní technik 4. třídy ( Brian Downey), Zev Bellringer nepřiliš půvabná žena nedokonalé proměnéná v otrokyni lásky( krásná Eva Habermann - později zajimavě vystřidaná Xev, kterou hráje Xenia Seeberg), Kai (Michael McManus) byl poslední z Brunnen G, teď nemrtvý zabiják jeho Temnosti, kterému se častečně vratila paměť, 790, což je hlava robota, místo Zev je otrokem lásky on-objektem lásky je pravě Zev. Později se připojila i Lyekka (Louise Wischermann) masožravá rostlina s podobou ženy. Tak to je posádka obři živé a mluvicí lodi jménujicí se Lexx. Vím je to podivný soupis a zní to divně. Ale když uvidíte udělate si vlastní názor. Je tu podobnost s Červeným trpaslíkem. Jen nevim kdo by se komu podobal.(14.3.2008)

 • Divočák
  *****

  Výborný protipól Červeného trpaslíka s podobně šíleně poskládanou vesmírnou posádkou. Škoda jen, že tenhle v Británii kultovní seriál Prima naprosto zabila nevhodnou vysílací dobou.(15.3.2007)

 • HAL
  *****

  Rozkošně zvrhlé.(24.7.2008)

 • type_B
  *****

  LEXX : 80_LATEX_BIO_FETISH(25.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace