Lexx (TV seriál)

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1997, 57x45 min

Jon Spira, Tom de Ville

Marty Simon

Eva Habermann, Michael McManus, Nigel Bennett, Roman Podhora, Gerry Wolff, Noah Danby, Silvio Simac, Earl Pastko, Stephen McHattie, Cindy Sampson, Xenia Seeberg, Rupert Evans, Thorsten Feller, Janaya Stephens, Amy Kerr, Sandra Keller, Jimmy Somerville, Rutger Hauer, Keith-Lee Castle, Mary Walsh, Ralph Brown, Barry Bostwick, Robert Maillet, Dieter Laser, Togo Igawa, Hattie Hayridge, Sebastian Kokot, Finlay Robertson, John Lebar, John Standing, Marty Simon, Milton Welsh, Brian Downey, Roberta Angelica, Ellen Dubin, Landy Cannon, Heidi von Palleske, Wayne Robson, Tatjana Alexander, Urs Remond, David Lewis, Gary Levert, Minna Aaltonen, Matthias Klimsa, Jeremy Akerman, Bill Carr, Chris Owens, Nicolás Artajo, Rolf Kanies, Michael Habeck, Georg Tryphon, Andy Gätjen, Sabrina Rattey, Dan Fredenburgh, Richard Donat, Marem Hassler, Sandra Leonhard, Jeff Pustil, Arno Wyzniewski, Holger Kunkel, Harvey Friedman, Peter Guinness, Nick Ewans, Eva Ebner, Julia Haacke, Seán Cullen, David Verrey, Nina Franoszek, Peter Scollin, Angela Vermeir, Tara Doyle, Gina Fischer, John Dunsworth, Jana Piehl, Jay Benedict, Patricia Zentilli, Martin Höner, Andrew Bush, Udo Jolly, Oliver Stern, Diane Langton, Jeremy Peters

Svého času jsem to milovala, později na AXN jsem už tolik neocenila. Ale je obrovská škoda, že v příbalu vyšla jen pilotní série :((11.3.2010)

Předcházející čtyřdílná minisérie se mi jeví podstatně zdařilejší. Díky roztahanosti přes 57 dílů se sice zvýšil počet sympaticky zvrhlých nápadů a drobností, jež lze v Lexxově univerzu potkat, ovšem jejich frekvence se snížila. Čas si čím dál tím více rezervují stereotypní projevy posádky, např. básnění 790, nadrženost Stanleyova i Zev. Potenciálně zábavné přeprogramování 790 - SPOILER - na lásku ke Kaiovi se ukazuje jako poněkud nešťastný krok, protože neustálé zachraňování dvou dlaších členů posádky před intrikami 790 patří ke slabším scénám. KONEC SPOILERU. +++++ Když už jsem seriál v předposlední sérii na planetách Fire a Water měl chuť odepsat, překvapil mě příjemně sérií poslední - takového papeže a amerického prezidenta jste ještě neviděli :)(25.10.2014)

• bouncer

Asi chápu kultovní status tohoto seriálu. Sci-fi, které nemá obdoby a rozhodně nestojí na vizuálních efektech, natož vědecké korektnosti :-) První díl byl něčím úžasným...filmem plným nápadů a neotřelým sci-fi příběhem, vymyšleným s obravskou fantazií a nápaditostí. Navnadil mě neskutečně. O to trpčejší bylo rozčarování z druhého dílu - jakoby najednou nápady došly. Mdlý děj, který vaří z vody, nuda a hlavně několik motivů, které popírají předchozí díl (na oživování mrtvých postav je v druhém díle trochu brzy, nemyslíte?). Úsměv mi rychle opadl a chuť do dalších dílů je na minimu...no uvidíme. Zatím proto bez hodnocení.(26.10.2009)

Stanley Tweedle- bývalý bezpečnostní technik 4. třídy ( Brian Downey), Zev Bellringer nepřiliš půvabná žena nedokonalé proměnéná v otrokyni lásky( krásná Eva Habermann - později zajimavě vystřidaná Xev, kterou hráje Xenia Seeberg), Kai (Michael McManus) byl poslední z Brunnen G, teď nemrtvý zabiják jeho Temnosti, kterému se častečně vratila paměť, 790, což je hlava robota, místo Zev je otrokem lásky on-objektem lásky je pravě Zev. Později se připojila i Lyekka (Louise Wischermann) masožravá rostlina s podobou ženy. Tak to je posádka obři živé a mluvicí lodi jménujicí se Lexx. Vím je to podivný soupis a zní to divně. Ale když uvidíte udělate si vlastní názor. Je tu podobnost s Červeným trpaslíkem. Jen nevim kdo by se komu podobal.(14.3.2008)

Netuším, jak je možné, že byl Lexx tak dlouho mimo mé zorné pole...buď jak buď, když jsem se konečně rozhoupala se do něj pustit, je to jasná láska na první pohled.(21.4.2013)

• - Autoři seriálu (Paul Donovan, Lex Gigeroff a Jeff Hirschfield) sepsali desatero pravidel o tom, co by se v Lexxu mělo či nemělo objevit. "Desatero Lexxu" jsou asi jediná pravidla, která kdy tenhle seriál respektoval (tedy aspoň většinou):
    1 – žádní emzáci s gumovými ksichty
    2 – všechna stvoření mají smysl pro humor
    3 – neexistuje žádná 'základní směrnice'
    4 – v seriálu se nevyskytnou životní formy, jež by byly inteligentnější, než lidé, leda by nějaká taková životní forma souhlasila se spoluprací na scénáři
    5 – všechny planety, na nichž má smysl přistávat, jsou obydleny lidmi (anebo něčím na ten způsob)
    6 – všichni lidé (a humanoidi) mluví tímtéž jazykem
    7 – lidé musí z místa A na místo B poctivě fyzicky docestovat. Nebude žádné cestování časem – s tím už tu byli jiní. A jiní před nimi... A jiní před nimi... A jiní před nimi...
    8 – technologie bude jen zřídka fungovat tak, jak by měla
    9 – nikdo nesmí porazit nepřítele jen díky tomu, že on má mušku skvělou, zatímco nepřítel má mušku prachmizernou, či prakticky žádnou
    10 – Stanley Tweedle nesmí nikdy ztratit svou čepici (MaedhRos)