Lexx (TV seriál)

Lexx

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1997, 57x45 min

LEXX : 80_LATEX_BIO_FETISH(25.12.2011)

Výborný protipól Červeného trpaslíka s podobně šíleně poskládanou vesmírnou posádkou. Škoda jen, že tenhle v Británii kultovní seriál Prima naprosto zabila nevhodnou vysílací dobou.(15.3.2007)

Veľmi netradičná sci-fi, nielen čo sa charakteru postáv týka. Hlavným tromfom je nevídané použitie biotechnológií na všetky možné aj nemožné účely. Naozaj svojrázne podané príbehy rozhodne nesadnú každému.(18.6.2004)

Svého času jsem to milovala, později na AXN jsem už tolik neocenila. Ale je obrovská škoda, že v příbalu vyšla jen pilotní série :((11.3.2010)

Předcházející čtyřdílná minisérie se mi jeví podstatně zdařilejší. Díky roztahanosti přes 57 dílů se sice zvýšil počet sympaticky zvrhlých nápadů a drobností, jež lze v Lexxově univerzu potkat, ovšem jejich frekvence se snížila. Čas si čím dál tím více rezervují stereotypní projevy posádky, např. básnění 790, nadrženost Stanleyova i Zev. Potenciálně zábavné přeprogramování 790 - SPOILER - na lásku ke Kaiovi se ukazuje jako poněkud nešťastný krok, protože neustálé zachraňování dvou dlaších členů posádky před intrikami 790 patří ke slabším scénám. KONEC SPOILERU. +++++ Když už jsem seriál v předposlední sérii na planetách Fire a Water měl chuť odepsat, překvapil mě příjemně sérií poslední - takového papeže a amerického prezidenta jste ještě neviděli :)(25.10.2014)