Lexx (TV seriál)

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1997, 57x45 min

Jon Spira, Tom de Ville

Marty Simon

Eva Habermann, Michael McManus, Nigel Bennett, Roman Podhora, Gerry Wolff, Noah Danby, Silvio Simac, Earl Pastko, Stephen McHattie, Cindy Sampson, Xenia Seeberg, Rupert Evans, Thorsten Feller, Janaya Stephens, Amy Kerr, Sandra Keller, Jimmy Somerville, Rutger Hauer, Keith-Lee Castle, Mary Walsh, Ralph Brown, Barry Bostwick, Robert Maillet, Dieter Laser, Togo Igawa, Hattie Hayridge, Sebastian Kokot, Finlay Robertson, John Lebar, John Standing, Marty Simon, Milton Welsh, Brian Downey, Roberta Angelica, Ellen Dubin, Landy Cannon, Heidi von Palleske, Wayne Robson, Tatjana Alexander, Urs Remond, David Lewis, Gary Levert, Minna Aaltonen, Matthias Klimsa, Jeremy Akerman, Bill Carr, Chris Owens, Nicolás Artajo, Rolf Kanies, Michael Habeck, Georg Tryphon, Andy Gätjen, Sabrina Rattey, Dan Fredenburgh, Richard Donat, Marem Hassler, Sandra Leonhard, Jeff Pustil, Arno Wyzniewski, Holger Kunkel, Harvey Friedman, Peter Guinness, Nick Ewans, Eva Ebner, Julia Haacke, Seán Cullen, David Verrey, Nina Franoszek, Peter Scollin, Angela Vermeir, Tara Doyle, Gina Fischer, John Dunsworth, Jana Piehl, Jay Benedict, Patricia Zentilli, Martin Höner, Andrew Bush, Udo Jolly, Oliver Stern, Diane Langton

LEXX : 80_LATEX_BIO_FETISH(25.12.2011)

Veľmi netradičná sci-fi, nielen čo sa charakteru postáv týka. Hlavným tromfom je nevídané použitie biotechnológií na všetky možné aj nemožné účely. Naozaj svojrázne podané príbehy rozhodne nesadnú každému.(18.6.2004)

Výborný protipól Červeného trpaslíka s podobně šíleně poskládanou vesmírnou posádkou. Škoda jen, že tenhle v Británii kultovní seriál Prima naprosto zabila nevhodnou vysílací dobou.(15.3.2007)

Svého času jsem to milovala, později na AXN jsem už tolik neocenila. Ale je obrovská škoda, že v příbalu vyšla jen pilotní série :((11.3.2010)

Stanley Tweedle- bývalý bezpečnostní technik 4. třídy ( Brian Downey), Zev Bellringer nepřiliš půvabná žena nedokonalé proměnéná v otrokyni lásky( krásná Eva Habermann - později zajimavě vystřidaná Xev, kterou hráje Xenia Seeberg), Kai (Michael McManus) byl poslední z Brunnen G, teď nemrtvý zabiják jeho Temnosti, kterému se častečně vratila paměť, 790, což je hlava robota, místo Zev je otrokem lásky on-objektem lásky je pravě Zev. Později se připojila i Lyekka (Louise Wischermann) masožravá rostlina s podobou ženy. Tak to je posádka obři živé a mluvicí lodi jménujicí se Lexx. Vím je to podivný soupis a zní to divně. Ale když uvidíte udělate si vlastní názor. Je tu podobnost s Červeným trpaslíkem. Jen nevim kdo by se komu podobal.(14.3.2008)