Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Stanix

Ale jo, vcelku vydařený comeback, dějově zasazen po 5.sérii (těžařská loď Červený Trpaslík se neztratila) a "pouze" v klasické sestavě, ovšem bez Holly. U posledního dílu musí každý fanoušek Rimmra potlačit dojetí (tedy včetně mě), po vysvětlení rodinných vztahů a nalezení dávno ztraceného, či spíše nikdy nenalezeného Rimsyho sebevědomí. ()

Anopheles89

Jak se cítí fanoušek něčeho, co v kvalitě postupně upadá a nakonec je i možnost, že to definitivně skončí, když tu najednou se onen objekt fanouškova zájmu znovuzrodí v kvalitě, která nejen, že nekulhá za zbytkem, ale naopak reprezentuje to, co přimělo fanouška k fanouškovství vztaženému k onomu obdivovanému objektu? Asi tak, jak jsem se cítil já, když jsem viděl první tři (a posléze samozřejmě i další tři) díly desáté řady trpajzlíka. Onen fanoušek i já jsme bez sebe samým blahem a jsme upřímně překvapení, jak to, že i přes občasnou trapnost a celkovou nezáživnost trilogie "Zpátky na zemi," následující řada (čili tato) zmíněnými neduhy netrpí (nebo jen nepatrně) a překonává i kvality řad s Kochanskou na palubě. Evidentní mírná sešlost věkem Listera a spol. mi absolutně nevadí (přeci jen jsou ve vesmíru už 3000000 let) a kdyby si tvůrci udželi konstantní úroveň kvality, mohlo by se klidně pokračovat až do alejujá. Proto doufám, že to Rob s Dougem nehodlají zabalit. Každopádně díky alespoň za tohle! ()

GoustDog

Kecy... POVEDLO SE!! První díl série skutečně přirozeně navazuje na staré dobré řady - jak humorem, tak pojetím. Kluci si zkrátka dali opět záležet a je to znát. Upřímně musím podotknout, že jsem už něco takového nečekal. Jestli se nám splní sen, uvidíme sice až s dalšími díly, ale... Už teď vím, že ANO! ()

Metalicum

Tak mám za sebou 5 dílu ze šesti, čeká mě už jenom závěrečný díl, který pravděpodobně uzavře celou tuhle legendu, X. série si vybojovala silnou pozici mezi zbytkem seriálu, a můžu bez jakékoliv nadsázky říct, že 2. epizoda, pracovně "Tough love" , je pro mě jednou z nejlepších, co může RD nabídnout. Těším se na závěr seriálu The beginning :) .. Tak mám za sebou poslední epizodu a musím říct, že jsem nadšen, žádné epic final ani naznačení, naprosto všechno co od RD čekáme. NEmyslím, že musí mít na csfd desátá série vlastní profil, jde o naprosto plnohodnotnou součást seriálu. Sliz se vrací domů :D ()

Vykuk

Tak po prvním díle bych dal 5*, super, druhý byl nudnější (nicméně opět pár fórků povedených) a u třetího jsem se celkem zasmál, ale zase žádný zázrak, pouštěl jsem si starší epizody a ty prostě nemají chybu, tohle je takový odvárek, ale i tak jim držím palce a kdyby měli pokračovat tímto stylem, mě bavit budou. ()

Lucius55

Jsou zpátky! A v plné síle! Po deváté sérii, která pro mě byla velkým zklamáním, je desítka náplastí na duši zarytého fandy;-) ()

BernyLM

Pravda, jsou starší, širší a plešatější, ale přesto z 10. série bylo pár dílů, které mi připomněly ty neuvěřitelně dlouhé na sebe gradující hlášky a několikrát jsem se opravdu zasmál. Ačkoli nic to nemění na tom, že už to bylo jen několik dílů navíc a návratu na Zem se již nedočkáme. Alespoň to předpokládám, neboť poslední díl se epicky jmenuje začátek - taková tečka na závěr. ()

Birgi91

Po zklamání, kterého se mně dostalo při sledování deváté série, jsem přistupoval k této řadě poněkud skepticky. Avšak zcela zbytečně, protože tento druhý comeback se snad lépe vydařit nemohl. Ústřední čtveřice se vrací v plné síle s arzenálem plným skvělých vtipů a gagů. Čekání na zakomplexovaného Rimmera, mírně natvrdlého Kocoura, ochotného Krytona a Listera, zapřísáhlého nepřítele řádu a vyznavače chaosu, se vyplatilo. A jako bonus se v této řadě konečně dozvíme, proč dostal Rimmer své druhé jméno po asi největším zrádci v lidských dějinách. ()

Fenris 13

Tak tady už se humorem vracíme ke klasice, vtip se švédem prostě zabíjí. Ale opět se nenavazuje na osmou sérii, z Arnolda Jidáše je opět hologram a Kočanská je v tahu. Škoda, chybělo málo k dokonalosti. Pardon, k té chybí ještě uvedení v Čechách, abychom se dočkali báječného dabingu :-) ()

Dinsberg

Na plný počet to sice není, přece jen hrdinové už nejsou mladí flákači. Co ale musím ocenit je příběhové rozuzlení postavy Rimmera. Někteří se mnou budou souhlasit, jiní si zas budou klepat na čelo. Mě se ale líbilo, že i umírajícímu koni bylo dovoleno pojít se ctí, aniž by do něj kdokoli kopal. Vzhledem k názvu poslední epizody se zřejmě jedná o definitivní konec. ()

Matte27

Jsou zpátky a ve formě. Devátá řada nás měla pouze vyděsit tím, že se tvůrci vyčerpali. Desítka je důstojným pokračováním a bez nadsázky ji přidávám ke svým nejoblíbenějším sériím (1., 2., 3.). Udělali to dobře .. když jste úspěšní a pak to poserete, tak o to větší překvápko je vaše "reinkarnace". XI. prosím :) ()

Aildrin

Mnohem lepší než smutné Back to Earth, ale bez Rimmera už to není ono. Chris Barrie tam sice je, ale ztratil své kouzlo a přiznejme si jedno, starý dobrý dutohlav, magor, syčák Rimmsy, byl esencí humoru a díly bez něj už nebyly tak zábavné. Když se koukám na X. řadu, jako bych se díval na díly ve kterých nehrál. Každopádně jsem za nové díly rád. Reputace po Back to Earth napravena. ()