poster

Memento

 • USA

  Memento

 • Slovensko

  Memento

Thriller / Mysteriózní

USA, 2000, 113 min

Předloha:

Jonathan Nolan (povídka)

Scénář:

Christopher Nolan

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

David Julyan

Producenti:

Suzanne Todd

Střih:

Dody Dorn

Kostýmy:

Cindy Evans
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *****

  Taky mě napadlo, že ta úchvatná forma má jen "zalepit" ten obsah, který není jaksi z nejsložitějších. Ale není to právě to, co chceme? Aby takové jednoduché věci byly takto ozvláštněny? A nechceme toho někdy trošku moc? Mě to tedy takto stačilo. Bohatě. Řekl bych - skoro dokonalé ;-)(17.7.2004)

 • Hal_Moore
  *****

  Ten nejšílenější a nejdivnější thrilller v nejlepším smyslu slova. Úžasný klaustrofobicko-paranoidní zážitek. Christopher Nolan už ve svém prvním velkém filmu ukázal světu dřímající genialitu ve svém nitru a představuje mistrně naaranžované a šokující představení, které nemá v žánru thriller obdoby. Guy Pearce si konečně našel tu "svou" roli (kterou později našel znovu v Proposition) avšak i přesto jej dokázal zastínit někdo jiný - Joe Pantoliano. Ten podává již poněkolikáté svůj životní výkon a když se objeví na obrazovce, strhává na sebe veškerou pozornost. Scénář je velice umně napsán a dokáže stupňovat napětí a děj v přesně opačném pořadí, než u veškeré konkurence. Divák prožívá vlastně něco podobného, jako hlavní hrdina. Pomalu aby si začal psát poznámky co už se vlastně stalo, i když se to prakticky ještě nestalo. Mistrovské dílo.(6.5.2008)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Střih, Scénář(22.2.2004)

 • Galadriel
  *****

  Velmi inteligentní film, strašně moc originální a nutící diváka přemýšlet. Navíc je to hodně dobře natočené a odehrané. A na konci (vlastně na začátku) si to nejspíš budete chtít pustit znovu (pokud jste si náhodou nedělali poznámky a nezačli je po skončení číst pozpátku ;-)).(2.11.2004)

 • Anthony
  *****

  Mistrovské. Komplikované, ale zároveň přesně do sebe zapadající. Příběh sám mi nepřijde plochý, ale zajímavý - divák (stejně jako hlavní postava) kdo je kdo a když mi to vše do sebe začalo zapadat, dočkal jsem se mnoha překvapení. Navíc výborné herecké výkony. A kdože vyfoukl Nolanovi ceny za scénář? Zlatý glóbus dostala Čistá duše a Oscara Gosford Park. Nepochopitelné.(7.7.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace