Thriller / Mysteriózní

Scénografie:

Patti Podesta

Kostýmy:

Cindy Evans

Nemá krátkodobou paměť, nemůže mít nové vzpomínky. Naposledy si pamatuje svoji ženu. Ví vůbec kdo je? Jak to, že jezdí v jaguáru a nosí značkový oblek?....... . Na tohle musí být zákonitě rozporuplné názory. (Ovšem na co nejsou). Jedni budou nadšeni neotřepaným filmařským stylem, kamerou, herci a ostatní bude štvát právě ten styl, kdy se neustálé opakování může stát nudným. To je bohužel můj případ. Přesto je to výborný nápad, a sledovat, jak do sebe vše pomalu zapadá je zajímavé. Bohužel pomalu. Chtělo by to trošku svižnější tempo.(18.11.2006)

Geniální nápad, který se naštěstí nerozpadl scenáristovi pod rukama. Ještě že se jednou za čas někdo vytasí s takovým originálním scénářem, který vás donutí přemýšlet.(17.3.2003)

Nejoriginálnější kriminálka co znám. Výborný nápad dovedený skvělou režií do nezapomenutelného výsledku. Vynikající Guy Pearce v hlavní roli.(16.4.2003)

"Co jsem to chtěl?"(23.3.2006)

Uff, to byl ale zážitek ..(21.5.2008)

• - Teddyho číslo je 555-0134, stejné jako měla Marla Singer v Klubu rváčů. (don corleone)

• - Scénář Christophera Nolana byl hodně inspirován příběhem jeho bratra Johathana s názvem "Memento Mori". Scénář je ale považován za originální, protože kniha jeho bratra nebyla v době dokončení filmu ještě vydaná. (don corleone)

• - Leonardova žena čte knihu Claudius the God od Roberta Gravese. (HellFire)