Thriller / Mysteriózní

Suzanne Todd

Dody Dorn

Kostýmy:

Cindy Evans

Při sledování MEMENTA jsem si připadal, že jsem uprostřed nějaké rafinované hry Christophera Nolana. Nolanův sofistikovaný a ORIGINÁLNÍ scénář je společně s Tarantinovým Pulp Fiction to nejoriginálnější, co vlastní Hollywood v posledních několika dekád. Od (ne)ocenění Pulp Fiction a Mementa jsem přestal sledovat a vážit si Oscarové prestiže. MEMENTO skáče sem a tam mezi jednotlivými příběhy, v prostoru i v čase. Pro mladé filmaře a nedotčené diváky to může být novinka, ale tahle metoda byla už použita. Rozesetá struktura vyprávění je k vidění u kultovního snímku Pulp Fiction, nebo Občan Kane.(26.3.2013)

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na pětku, protože to fakt nemá chybu. Výborně rozpracovaný originální nápad, to se hned tak nevidí. Napoprvé si člověk trochu musí zvykat a moc myslet, napodruhé už si víc užívá skvěle navozené dusné atmosféry.(16.7.2004)

Geniální nápad, který se naštěstí nerozpadl scenáristovi pod rukama. Ještě že se jednou za čas někdo vytasí s takovým originálním scénářem, který vás donutí přemýšlet.(17.3.2003)

Taky mě napadlo, že ta úchvatná forma má jen "zalepit" ten obsah, který není jaksi z nejsložitějších. Ale není to právě to, co chceme? Aby takové jednoduché věci byly takto ozvláštněny? A nechceme toho někdy trošku moc? Mě to tedy takto stačilo. Bohatě. Řekl bych - skoro dokonalé ;-)(17.7.2004)

Nejoriginálnější kriminálka co znám. Výborný nápad dovedený skvělou režií do nezapomenutelného výsledku. Vynikající Guy Pearce v hlavní roli.(16.4.2003)