poster

Memento

 • USA

  Memento

 • Slovensko

  Memento

Thriller / Mysteriózní

USA, 2000, 113 min

Předloha:

Jonathan Nolan (povídka)

Scénář:

Christopher Nolan

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

David Julyan

Producenti:

Suzanne Todd

Střih:

Dody Dorn

Kostýmy:

Cindy Evans
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  *****

  Výhodou tohohle snímku není ani tak propracovaný scénář a dobré herecké výkon, ale především jedna vzácnost, která je v dnešní době prakticky nemožná. Memento je "originální"...(13.9.2002)

 • KarelR
  ****

  Jak jsem čekal. Konec tomu sice dává punc geniality, ale musel jsem se dost nutit, abych to dokoukal do konce. Nejspíš je to tím, že mi byl hlavní hrdina celou dobu dost ukradenej a backward styl se mi brzo okoukal, protože jinak mi to (samozřejmě až na promakanost scénáře) nepřišlo nikterak zajímavý.(13.8.2008)

 • molotov
  *****

  Geniální film vyprávěný pozpátku, u které si můžete být jisti, že nic není tak, jak se zdá.(5.4.2004)

 • flanker.27
  ****

  Takže kde jsem to byl? A, teda, u málokterého filmu je divák nucen tak moc dávat pozor na souvislosti jednotlivých scén, jako v Mementu, filmu, který dává slovu retrospektiva zcela nový význam. Přitom nejde o nějakou intošskou pózu typu Lynch, ale vše má svůj jasný poznatelný význam. Já jsem díky své neskonalé inteligenci film pochopil napoprvé, což filmu trochu ubírá pro další sledování, proto "jen " 4*. Ale jsem rád, že nikoli samoúčelná originalita ještě nezemřela.(2.3.2007)

 • Tosim
  *****

  Taky mě napadlo, že ta úchvatná forma má jen "zalepit" ten obsah, který není jaksi z nejsložitějších. Ale není to právě to, co chceme? Aby takové jednoduché věci byly takto ozvláštněny? A nechceme toho někdy trošku moc? Mě to tedy takto stačilo. Bohatě. Řekl bych - skoro dokonalé ;-)(17.7.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace