poster

Memento

 • USA

  Memento

 • Slovensko

  Memento

Thriller / Mysteriózní

USA, 2000, 113 min

Předloha:

Jonathan Nolan (povídka)

Scénář:

Christopher Nolan

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

David Julyan

Producenti:

Suzanne Todd

Střih:

Dody Dorn

Kostýmy:

Cindy Evans
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  *****

  Při sledování MEMENTA jsem si připadal, že jsem uprostřed nějaké rafinované hry Christophera Nolana. Nolanův sofistikovaný a ORIGINÁLNÍ scénář je společně s Tarantinovým Pulp Fiction to nejoriginálnější, co vlastní Hollywood v posledních několika dekád. Od (ne)ocenění Pulp Fiction a Mementa jsem přestal sledovat a vážit si Oscarové prestiže. MEMENTO skáče sem a tam mezi jednotlivými příběhy, v prostoru i v čase. Pro mladé filmaře a nedotčené diváky to může být novinka, ale tahle metoda byla už použita. Rozesetá struktura vyprávění je k vidění u kultovního snímku Pulp Fiction, nebo Občan Kane.(26.3.2013)

 • EdaS
  *****

  Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na pětku, protože to fakt nemá chybu. Výborně rozpracovaný originální nápad, to se hned tak nevidí. Napoprvé si člověk trochu musí zvykat a moc myslet, napodruhé už si víc užívá skvěle navozené dusné atmosféry.(16.7.2004)

 • Cival
  *****

  Geniální nápad, který se naštěstí nerozpadl scenáristovi pod rukama. Ještě že se jednou za čas někdo vytasí s takovým originálním scénářem, který vás donutí přemýšlet.(17.3.2003)

 • Tosim
  *****

  Taky mě napadlo, že ta úchvatná forma má jen "zalepit" ten obsah, který není jaksi z nejsložitějších. Ale není to právě to, co chceme? Aby takové jednoduché věci byly takto ozvláštněny? A nechceme toho někdy trošku moc? Mě to tedy takto stačilo. Bohatě. Řekl bych - skoro dokonalé ;-)(17.7.2004)

 • golfista
  *****

  Nejoriginálnější kriminálka co znám. Výborný nápad dovedený skvělou režií do nezapomenutelného výsledku. Vynikající Guy Pearce v hlavní roli.(16.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace