Test

Farma

Test

Thriller / Akční

USA, 2003, 115 min

Prvá polovica filmu výborná, druhá polka celkový dojem kvalitatívne degraduje... Škoda, najmä keď máte k dispozícii také herecké esá ako Pacino a Farrell...(22.4.2006)

Svižný thriller s typickou bolístkou hollywoodských blockbusterů a tou je nepovedený konec. První půle, kdy sledujeme nováčky při výcviku na "farmě" CIA, je znamenitá, vtipná i zajímavá. Větší výhrady jsem neměl, ani když se děj postupně začal čím dál tím více zamotávat, ale ten konec....Nemám rád to stokrát viděné klišé v závěrech filmů, kdy hlavní padouch před tím, než někoho odpráskne (či při jiné dramatické chvíli), svým sáhodlouhým monologem na sebe vše vykecá. Tady jsem se dočkal něčeho podobného a navíc přichuceného dějovými zvraty, které ukazují na scenáristickou bezradnost. Ještěže tu byla ústřední herecká dvojka. Al Pacino....sakra, viděl někdo někdy tohoto chlapa hrát špatně? A Farrell? Když začínal být slavným, říkal jsem si "Ó je, další hvězdička, další bublina, která brzy splaskne." Ale Farrel mi Telefonní budkou zavřel hubu a tímhle filmem mi ji navíc ještě přelepil lepící páskou. Jeho herectví je velmi přirozené, bez přehrávání. Takže sorry, Coline, jsi fakt třída. Už se těším, až se znovu setkáme na podzim, při dobývání Dálného východu.(14.3.2004)

Musím se přiznat, že jsem se v ději občas pořádně zamotal, jelikož těch nečekaných zvratů tam bylo opravdu mnoho. Je to test - není to test? Tak jsem si říkal, dokdy nás režisér bude vodit za nos. Čekal jsem alespoň na konci nějaké vysvětlení všech nesrovnalostí, kterých jsem měl plnou hlavu. Ale ani to se nestalo. Tak proč 3 hvězdičky? Odpovědí jsou slušné herecké výkony. Colin Farrell a Al Pacino nenechali tento film ležet někde mezi béčkovými thrillery a zařadili jej do těch lepších. 65%(30.1.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $52,802,140Tržby Celosvetovo $101,191,884║ Škoda že ničím prekvapivý priemerný thriller. /60%/(27.3.2006)

Tady taky půlka nudy a půlka celkem zajimava zabava. Školení CIA nebylo špatný, nejlepší bylo jak Colina "falešně" mučily, všechno byl test a ten konec už byl trochu moc zamotanej. Horší průměr.(31.7.2016)

• - Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)

• - James Douglas Clayton (Colin Farrell) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium F1 a Walter Burke (Al Pacino) nosí hodinky Tutima Flieger Chronograph. (dyfur)

• - Ač je ve filmu James Douglas Clayton (Colin Farrell) pasován do role jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších agentů, tak ve scéně, kdy jsou on a Walter Burke (Al Pacino) v autě a míří na něj zbraní, o níž ho Walter Burke přesvědčuje, že jsou v ní pouze slepé náboje, mu není divné, že když před pár minutami střílel na svého kamaráda, byly vidět záblesky a slyšet, jak se kulky odráží od kovu. Také mu jako nejlepšímu agentovi nepřijde zvláštní, že Walter Burke, který ho přesvědčuje o tom, že zbraň, kterou na něj míří, není skutečná, se ve chvíli, kdy ji na něj vytáhne vyděsí, polije kafem a pak ho neustále s vyděšeným výrazem přemlouvá, aby ji dal pryč a přestal na něj mířit. (fleker)