Test

Farma

Test

Thriller / Akční

USA, 2003, 115 min

Tady taky půlka nudy a půlka celkem zajimava zabava. Školení CIA nebylo špatný, nejlepší bylo jak Colina "falešně" mučily, všechno byl test a ten konec už byl trochu moc zamotanej. Horší průměr.(31.7.2016)

Všechno je jinak aneb vítejte ve světě, kde všechno může být test, ale to neznamená, že se zároveň nemůže jednat o drsnou realitu. Al kraluje s přehledem jako vždy, ale nestálo by za to zfilmovat skutečný průběh příjímaček do CIA? To se takhle jednou dostavili tři zájemci ve složení dva muži a jedna žena. Instruktor zahájil akci slovy: "Všichni vám až doteď říkali, že agent CIA musí bejt především silnej, rychlej, trénovanej, vzdělanej, bystrej, schopnej... Kecy. Teď dojde na skutečnou pravdu a lámání chleba. Musíme bejt především bezohlednější a nelítostnější parchanti než ti, co stojej proti nám, protože jinak můžem rovnou sedět doma, řečnit o lidskejch právech a nechat Ameriku, Bůh jí žehnej, napospas všem komoušům, fašounům, Arabáčům, Rusákům, Číňanům, Japončíkům, barevnejm, teplejm, ateistům, altruistům, liberálům, feministkám a vší ostatní pakáži. Takže teď se ukáže, jestli jste ti, co na to maj, nebo ti, co se hoděj právě na to sezení doma a posluhování tý verbeži." Obrátí se k prvnímu muži: "Tady je pistole a vedle v místnosti tvoje manželka. Jestli seš budoucí dobrej agent a loajální Američan, tak ji zastřelíš a ani nemrkneš." Po minutě se adept vrátí se slzami v očích: "Jsem srab a vlastizrádce, ale nedokázal jsem to." Druhý adept, stejná podmínka, stejný výsledek. Nakonec je pistole předána ženě s tím, že manžel už je vedle. Žena odejde a po chvíli se z vedlejší místnosti ozve několik tupých úderů. Když se potenciální agentka poté vrátí k instruktorovi, je viditelně rozpálená hněvem: "To jste mi nemohli říct, že v té pistoli jsou slepé náboje? Musela jsem ho umlátit židlí!"(27.3.2009)

Uf. Tak tohle je fakt test na diváckou inteligenci. Centrální... ;o) A prej hoši z "Firmy" >Farmu< stejně nikdy nepřiznaj. No, nevím, každopádně si myslím, že po shlédnutí téhle story (nadupané žánrovými kliškami a dějovými kličkami) se museli od srdce zasmát. Nebo že by ne? Že by to byla zase jen taková zas(t)írací hra na zmatení nepřítele? Každopádně netrénovaný divák má plné právo se cítit zmaten a scénáristi (jestli to teda nejsou kluci, dělající pro agenturu) na něj mohou dělat s klidem dlouhý nos. Jinak však jde jen o řemeslně rutinní hollywoodštinu se špetkou akce, nepřesahující nikterak špiožánr s troškou té fantasmagorie a popcornového lovestoryového šmé. Škoda Ale...(3.1.2007)

Spoustu bravurních scén - viz líbačky v podzemní garáči či věznění Colina.(23.5.2008)

Vynikající film. Je fakt, že první polovina je lepší a poté se film sveze ke "klasice", ale závěr filmu je výborný.(10.2.2007)