Test

Farma

Test

Thriller / Akční

USA, 2003, 115 min

Prvá tretina je super. V druhej sa to celé spomalí a v tretej vyústi do dosť krčovitého a nefungujúceho finále. Thriller, v ktorom nie je nič tak, ako sa zdá. A tiež thriller, ktorý nefunguje tak, ako by chcel. Herci za to samozrejme nemôžu.(22.1.2003)

První půlka je opravdu dokonalá, klidně by mohla trumfnout i Spy Game, ale druhá půlka (respektive její konec) je opravdu děsný. Tak někde v půlce filmu jsem si říkál, že jestli na mě tvůrci vybalí (ještě jednou) pointu "všechno je test", tak se z toho zeseru, ale teď si říkám, že bych byl mnohem spokojenější s takovým závěrem, než s tím, se kterým na mě nakonec ty parchanti vyrukovali...Ale stejně se mi to i tak dost líbilo, natočený zručně, hudba solid a Farrell úplně úžasnej, takže dávám 3.5/5.(15.3.2003)

Tady taky půlka nudy a půlka celkem zajimava zabava. Školení CIA nebylo špatný, nejlepší bylo jak Colina "falešně" mučily, všechno byl test a ten konec už byl trochu moc zamotanej. Horší průměr.(31.7.2016)

• Le_Chuck

Keď som si pozrel kto za tým stoji tak sa mi nechce veriť, že to mohla byť taká nuda. Al Pacino a Farrel dokážu hrať neskutočne priemerne, viz ako dôkaz doporučujem tento film. A ani záverečná "prekvapujúca" pointa ma neprebrala. Ziiiv.(9.6.2005)

Klasický "agentský" film, kde však, aj napriek očakávaniam, neviete kto klame. O čosi živšie ako SPY GAME, finále menej napínavé. Finálnomonológ-filovia si prídu tiež na svoje, lebo Pacino sa pekne rozohnene vykecáva. A hudba to skvelo dopĺňa (dobrý tréning pred Equilibriom). Nečakajte však nejaký hlboký rozbor praktík CIA...(24.10.2005)

• - James Douglas Clayton (Colin Farrell) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium F1 a Walter Burke (Al Pacino) nosí hodinky Tutima Flieger Chronograph. (dyfur)

• - Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)

• - Spoiler: Scéna kde James (Colin Farrell) řekne dívce u baru jak ho: "právě pustili z vězení", byl Farrellův nápad. Řekl, že to jednou vyzkoušel na neznámé dívce v baru a fungovalo to, tak tuto scénu autoři vložili do filmu. (Káronoš)