Mr.Apache

Tahle "punková epizoda" se mi při dnešním (celkově už asi třetím) sledování zpočátku jevila jako trochu moc křečovitá. Z Daniela uděláme pankáče a Neal se bude chtít stát břichomluvcem - to nezní úplně přirozeně. A tak jsem si byl nějakou chvíli téměř jist, že mám před sebou druhý tříhvězdičkový díl seriálu. Jenomźe...! Jenomže ono se to v průběhu tak nějak rozsvítí. Nejdříve se blýskne na časy, když se Ken přidá v klubu k pogujícímu davu a pak, když Neal na party u Schweiberů spustí svou show a podnapilý otec Weir se stane jeho jediným nadšeným fanouškem, je náhle jasno. Celý zbytek epizody pak už jede tak, jak se na tenhle seriál sluší a patří. (Bill: Vidíš, říkal jsem ti, že ho ta věc ovládne.) A aby toho nebylo málo, tak to v závěru ještě chytí takový lehce woodyallenovský vibe a člověk má z toho zase jednou skvělý pocit... Nakonec i ta Nealova loutka pobaví. (Je náhoda, že se ten panák jmenuje Morty, stejně jako v epizodě Ventriloquist Dummy z horrorových Tales from the Crypt? Nebo je prostě Morty běžné jméno pro břichomluveckou loutku?) Jen ten Danielův "punkový" účes zůstane strašný navźdycky. Ještě štěstí, že se k němu už nevrátil. ()

• Daniel (James Franco) přes sluchátka poslouchá „Rise Above“ od Black Flag. Když se Daniel chystá do klubu, tak při tom hraje „Your Phone's Off The Hook, But You're Not“ od X. Na konci epizody hraje „You're Nobody 'Till Somebody Loves You“ od Deana Martina. (Duoscop)