Volání divočiny

• Velká Británie Born Free (více)

Šelma patří do divočiny, i když je od mala vychovávána jako domácí mazlíček. Ani přítulné, lidi milující stvoření, svou podstatu a přirozenost zapřít nemůže. Lvice Elsa, kterou manželé Adamsonovi, žijící a pracující v Keni, nalezli jako bezbranné mládě, nebyla žádnou výjimkou. Byla mírná, přítulná, oddaná a poslušná. Neztratila však svou hravost a právě na její následky měla doplatit. Ortel byl jasný: lvice musí do zoologické zahrady. Joy Adamsonová si však neuměla představit, že by Elsa měla strávit zbytek života v kleci... Film, natočený podle autobiografického románu Joy Adamsonové, vypráví skutečný příběh lvice Elsy, tak jak se počátkem šedesátých let udál. Snímek, který obletěl celý svět, získal dva Oscary (za původní hudbu a za píseň Born Free). Virginia McKennaová a Bill Travers, představující manžele Adamsonovy, byli v době natáčení Volání divočiny rovněž manželé. Společně se pak objevili i v dalších snímcích podobného typu, např. Obklíčeni slony. (Česká televize)

Rozjimatel

Hneď na prvý pohľad veľmi naivné a gýčovité, ale to mi vôbec nevadilo. Napriek tomu som ochotne podľahol citovému vydieraniu, nechal sa dojímať slzopudnými scénami. Ten film jednoducho v sebe má neopakovateľné kúzlo, ktoré diváka opantá. Silne k tomu prispieva sladká titulná melódia od Johna Barryho. ()

mira007

Legendární film o lvici Elza a jejích lidských přátelích ve story inspirovaný skutečností, Je to sice z pravěku kinematografie roku 1966, ale musím konstatovat, že ten film v mnoha ohledech a scénách zůstává do dnešních dnů nepřekonaný i přes technologický pokrok a zvýšení zájmu o vymírající africkou divočinu. Vlastně se takových filmů s velkými kočkovitými šelmami moc netočí, přičemž si myslím, že zdejší pejskařský národ, který se dojímá nad kdejakým kulhavým jezevčíkem by uvítal nějaké drama z divočiny s opravdu divokými zvířátky. Poslední velkou věcí na toto téma byl snad animovaný Lví král. ()

Emzet

Překrásný snímek, který může být na označení "rodinný" právem hrdý. Úžasné zobrazení Afriky, skvělá skladba Born Free... Ano, je to tak trochu kýč, ale nádherný kýč. ()

Vesecký

Myslel jsem, že už mě tenhle film nebere, ale když jsem ho dnes viděl už asi potřicátý a zase jsem na třech místech brečel, tak musím dát pět hvězdiček. Je neuvěřitelné, že jsem poprvé viděl Volání divočiny před takřka půl stoletím... Člověka dojímá samotný příběh plný lidství a lásky ke zvířatům a africké divočině, ale z hlediska filmařského film obdivuji ještě víc, protože tohle natoči muselo být ohromné umění. Třebaže je zřejmé, že ne vždy se točilo podle scénáře a sekvence se spíš vybíraly až podle toho, co skutečně dobře vypadalo. Film pro všechny generace. ()

petikacka

Tenhle film jsem obrečela milionkrát, pokaždé, když jsem ho viděla...A poprvé to bylo hoooodně dávno....Jeden by řekl, že je to synonymum pro veškeré filmy, co se týkají svobody...A ono to tak skutečně je...Paradoxně všechno co se týká volnosti souvisí s přírodou...A lvice Elsa je toho důkazem...Miluju tento film už od dětství...Za mě 100% ()

Narciska

Mám ráda filmové návraty do dětství a samozřejmě jsem ještě radši, když i po těch letech vím, že je to film, jehož hodnota časem neztrácí. Nebyl to však jen filmový návrat, ale taky nový objev. Lvice Elsa má svobodu v srdci, jež se odráží v závěrečné písni... ()

zdeny99

Závěrečných emotivních pět minut sune už tak vynikající snímek ještě do vyšších pater. Příběh o ochočené lvici Elze je překrásný. Nejen že je zfilmovaný podle knihy, nýbrž dokonce podle skutečné události. Napsala ji samotná Elzina vychovatelka Joy Addamsová. Proto se dá i tento film z africké savany brát jako životopisný snímek manželů Addamsových. Shodou okolností oba protagonisté manželů Addamsových byli taktéž manželé. Co se týče samotného filmu, tak je to něco nádherného. Překrásné záběry africké buše a tamní fauny, k tomu příjemný příběh a již ten zmiňovaný útok na city na konci samotného filmu. Podle mě je to jedna z nejdojemnějších filmových scén, kterou předčí tak jedině smrt Artexe v NEKONEČNÉM PŘÍBĚHU. [3373. hodnocení, 147. komentář, 83%, 611. nejlepší film] ()

Dement

Za píšeň "Born Free" a za to, že i přes své staří se na to dá dnes pořád koukat v celorodinném kruhu. hehe ()

Besyn

Dobrodružná rodinná klasika jako když vyšije.V 10 letech bych tomu dal dozajista za pět,dnes z nostalgie za čtyři,protože už mě to zkrátka tolik nebere jako kdysi. ()

Jakubik

Dám plný počet, protože hlavní kočička je opravdu k sežrání. Roztomile zábavný a emotivní příběh, i když celkem předvídatelný ale hlavní hrdinka je opravdu neuvěřitelná frajerka. Nejvíc se mi líbí její způsob cestování vozem ;-)… ()

Trixi

Knihu Příběh lvice Elsy od Joy Adamson jsem četla už jako dítě a neuvěřitelně mě dostala. A s tímhle filmem je to stejné. Tenhle film prostě patří mezi ty, které si vždycky ráda pustím. ()