foto

Virginia McKenna

  • nar. 7.6.1931 (88 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Virginia Anne McKenna je britská divadelní a filmová herečka. Narodila se do divadelní rodiny. To znamená, že byla k herectví vedena už odmalička. Byla vzdělávána na internátní škole Herona Gylla poblíž tržního města Horsam v Sussexu. Už jako mladá strávila šest let v Jihoafrické republice. Vrátila se ve čtrnácti letech. Poté nastoupila na Centrální školu řeči a dramatu.

Ve věku devatenácti let nastoupila Virginia do Repertory Theatre v Dundee, ve Skotsku. Tam strávila šest měsíců. Poté pracovala na jevišti v londýnském divadle West End a debutovala v divadelní hře „Penny for a song“. První film Virginie bylo drama The Second Mrs. Tanqueray, který byl zveřejněn v roce 1952.

V roce 1954 se Virginia poprvé vdala za herce Denholma Elliotta, se kterým se později také rozvedla. Neměla s ním žádné dítě. Po jejím prvním filmu následovala komedie Otec se má skvěle. Vynikající recenze získala za divadelní představení „The River Line“. V letech 1954 až 1955 byla členkou divadelní společnosti Old Vic. Zahrála si například v „Henry IV.“ a „Richardovi II“. Provdala se za svého druhého manžela, také herce, Billa Traverse, se kterým měla čtyři děti a rozdělila je až jeho smrt v roce 1994.

Na přelomu 50. a 60. let se Virginia začala zaměřovat na filmy. Režisér filmu Simba Brian Desmond Hurst řekl o jejím výkonu: „Má úžasnou budoucnost, má všechny kvality jako mladá Katharine Hepburn,“ a v tom měl pravdu. Největší milník její kariéry nastal v roce 1966, kdy si zahrála hlavní roli (Joy Adamson) ve filmu Volání divočiny.

PlayEasy

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1986 Central Weekend (TV pořad)
1979 Royal Variety Performance 1979, The (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace