Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

gonzales

Jack Black je naprosto skvělý, výborně jsem se u filmu bavil, navíc hudba, která se mi líbí, úplná spokojenost. ()

OldPink

Jako velký fanda hard-rocku sem tenhle film zhltnul jak knedlik. I když je zápletka hodně profláknutá, řek bych až na zabití, film mě hlavně díky šílenci Blackovi hodně pobavil. (btw když zazněl Immigrant song, málem jsem brečel....:) ()

marocco

Jack Black je vyborný, zase. Tohto týpka mám proste hodne rád a rola učiteľa rocku mu dobre sadla. Decká sú zlaté a celkovo na mňa táto komédia pôsobí veľmi príjemne. ()

kolotroch

Jack Black, Black Jack and rock´n roll... nemam rad filmove postavy, ktore hrava, ale toto... sadlo ako rit na serbel :-). Videl som to uz asi 5x a hoci tam citit ten komercny US life style, tak co na tom? Tato komedia je proste genialna. Jasne, s inym hercom a inym hudobnym stylom to asi ani nepozeram, ale trapi ma to:-)? Jack Black, Black Jack and rock´n roll... 100% ()

Me&You

Skvělý nápad. Já jakožto rockový fanoušek jsem si film velice užil. trochu mi ale chyběl rozvětvený děj. Určitě, ale všem doporučuji, stojí to zato! ()

Bloodoom

Skvělý film o rocku. výkon Jacka Blacka je naprosto úchvatný. opravdu jsem mu to rockové odhodlání věřil. myslím, že nelze hodnotit než pěti hvězdama. výborné jsou i bonusy. ()

Filtthy

Komedie,která mi sedí.Jack Black ze sebe nemusí dělat rockera,on jím prostě je!Trefná jsou některá vysvětlení(MTV)a finále není vůbec k zahození. ()

Ujo.

Jack Black ve svém živlu coby rockový fanda a nadšenec, který se dostane na základní jako učitel (ač neprostý nevzdělanec).....Film o vztahu dětí s "učitelem", který ač je chce využít ku vlastnímu prospěchu, nakonec se stanou soudržnou partou milovníků rocku. Jack skvěle uplatňuje zkušenosti ze své skupiny, o které natočil později i film.....zdařilý film. ()

pelegryna

Po dlouhé době je hyperaktivní herec koukatelný a neprotivný. Nejprve jsem to ani nechtěl vidět, ale nyní to dám s radostí. ()

Paganus

Jako špunta, který ujížděl na rockový muzice, a začínal na kytaru mne to děsně imponovalo a hlavně tou hudbou, povedený!! :) ()

MannyBianco

Větší blbost už snad JB nemůže natočit. Film postrádá logiku od začátku do konce, kapela ve škole, aniž by si toho ředitelka všimla, kytary na dveřích dodávky.... Můžu pokračovat až do rána. To už je originálnější, ikdyž stejně praštěné "Prosím, přetočte". Nemůžeme se divit. Amerika je jedno velké černé tuhé lejno, ze kterého odpadávaj shity a většinou je to stejně na hovno. Takže 1* za JB a druhá za tu muziku (ovšem tu klasickou rockovou, ne ty JB´s vymyšleniny). ()

Daviidesek

Moc hezky film, Jack Black je prvotridni. Dovolil bych si nesouhlasit s casto zminenym a kritizovanym "zmoudrenim rodicu". I ten nejtvrdsi rodic zpravidla miluje svoje dite, proto ho musi dojmout, kdyz je jeho kluk ci holka v necem opravdu dobry ()

monny9987

Som rocková duša a Jack Black k tomu jednoznačne patrí. Deti, ktoré sú výnimočné každí svojim spôsobom, len prispievajú k realite neocenených umelcov, sú našou budúcnosťou. Milé, vtipné, aj keď dosť nereálne spracovanie sa dá zopárkrát po dlhšom časovom odstupe zhliadnuť znova. A samozrejme - Jack Black - na ňom sa zasmiať musíte, aj keby sa vám už náhodou opozeral. ()

Yelush

Bol by to slušný film, ale preafektovanosť Jacka Blacka (ktorého mám inak celkom rád) a Joan Cusack je katasrofálna, Kvôli týmto dvom postavám je film pre mňa nepozerateľný. ()

Profík

Výborná komedie, kde bylo hrozně důležité, aby do dětských rolí nešlápli vedle. A to se na 100% povedlo. Jack Black je výborný a děti mu značně dobře sekundují. A není to až tak předvídatelné a plné klišé, jak jsem se původně trochu obával. A hudba je samozřejmě skvělá. 95%. ()

ES13

Škola rocku je pro mě klasickým ztvárněním práce s dětmi a to jak dokážou být lidé jakékoli věkové kategorie nadaní. Tenhle film miluju! Opět , .. - Jack Black = nepřekonatelný výkon! Toho cvalíka poslední dobou čím dál víc miluju! Nedokážu pochopit hatery, kterým se toto nelíbí a případně dají 5 hvězdiček PA4, což je totálně mimo mísu. Jinak ve filmu super písničky, skvělá zápletka a konec je prostě už hotové grandfinále. Možná ten film velebuju až moc, ale pro mě to bylo dětství a od chvíle kdy sem viděla tenhle film, tak moje srdce patří rock'n'rollu, zkrátka zbožňuji <3 ! ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)