Rocket

Film som pozeral s vedomím, že sa snaží svojou zvrátenosťou najvyššieho kalibru kritizovať nezdravosť fašistického zriadenia v Taliansku.Podľa mňa by bol film pre široké publikum omnoho prijateľnejší , keby pred každým premietaním rozdávali jeho podrobný rozbor. Niektoré nesmierne brutálne scény mi budú určite ešte dlho rezonovať v hlave ako napríklad pojedanie koláča s povpichovanými ihlami, či posledných 10 minút, o ktorých obsahu sa rozpisovať nebudem (a ani nechcem).No i tak si myslím, že film nemal byť nikdy nakrútený: režisér si mohol žil o niečo dlhšie a točiť hodnotnejšie filmy a my diváci neodchádzali z kina psychicky poznačení. Ešte na záver uvediem hlášku z tohto filmu, ktorá ho podľa mňa dokonale vystihuje:,,My Ťa nechceme zabiť, my Ťa zabijeme 1000 krát" ()

ivonca odpad!

Nechápem, za akým účelom vznikol tento film a ak išlo o nejaké čo i len trochu "reálne" zobrazenie fašistického Talianska, tak to radšej ani nechcem vedieť. ()

Martyr

Neviem či je potreba aby sa takéto filmy natáčali ale každopádne som nič horšie ešte nevidel. Je ale vhodné sa zamyslieť či je to film alebo realita, ktorá je okolo nás len sa ju nesnažíme vidieť.To nehovorím o tom, kde museli zháňať hercov aby sa podujali na niečo takéto. Maminky na ne museli byť pyšné :) ()

TomBar

Na môj vkus až príliš naturalistické. Vyvolať dojem znechutenia sa dá aj oveľa sofistikovanejšie, takisto ako v horore nemusí byť krv a príšery, aby bol dobrý. Pasolini bol zvláštny človek, a s každým ďalším jeho filmom, ktorý som videl, ma o tom presviedča. ()

jorgus odpad!

vsechny kdo dali tomuto skvostu nejakou hvezdicku tak bych poslal na opakovani jejich vystupni prohlidky z psychiatrie:) ()

THE_Joko odpad!

V tomto počine mal režisér v pláne šokovať, ale po obsahovej nie po filmárskej stránke. To znamená, že to s filmom ma pramálo spoločného. ()

butnot

Myslím si, že Pasolini nedotáhl film na samou hranici snesitelnosti, ač je film protkán mnoha "nechutnými" scénami, mohl být komplexně ještě nechutnější a šokující. To je ale zároveň asi nejpádnější slabina filmu - film v řadě diváků probouzí nechuť vůči filmu samotnému, nikoliv vůči tomu, co chtěl Pasolini zobrazit. Za jeho snahu a odvahu připodobnit společenské poměry k nejhrubší perverznosti mu však tleskám - neměli bychom si nic nalhávat - naše realita skutečně taková mnohdy je. To, co se skrývá pod krásným obalem a uhlazenými šroubovanými slovy, je mnohdy ještě daleko více nechutnější, než scény z tohoto filmu. ()

Gastovski

Nějak mě to požírání hoven jakož i další mňamózní věci neuchvátilo. A navíc, pokud se zrovna neodehrává nějaká zvrhlost, tak filmě silně nudí. Ale aspoň jedno plus: filmu se podařilo atakovat první příčku nejnechutnějích filmů, co jsem zatím viděl. ()

Gadyn

Abych se přiznal, tak mě Saló zklamal. Dlouho jsem se odhodlával se na ten film podívat, protože jsem si nebyl úplně jist silou svého žaludku, ale když jsem se konečně odhodlal, tak tam k mému překvapení nebylo nic extra odporného. Sežrali pár hovnen a ty ostatní věci tam nešly ani pořádně vidět. To by samo o sobě vůbec nevadilo, ale ten film jinak opravdu neměl, co nabídnout. Žádná pointa, nic. Jediná kladná věc, kterou ani nedovedu pořádně odůvodnit, je to, že jsem se vlastně ani moc nenudil. ()

Kjuk

Nejradši bych dal odpad i 5 hvězdiček zároveň.. Tak jsem to alespoň zprůměroval no. Jinak je to geniální hnus, co vám budu povídat! Kámoš co mi to doporučoval, dělá medinu, něco kolem patologie a u tohohle se prej poblil. K dobru mu snad jen to, že prej u toho jedl párek, to se pochopit dá. Takže slabším povahám radím, aby u tohohle filmu nejedly!! ()

Socom

Dávam tri hviezdy za odvahu niečo takéto zvrátené natočiť pán Pasoliny. Absolútne nič som na tomto filme nevidel.Je to hnané naozaj do maxima,slabším povahám a žalúdkom neodporúčam. Dej nič moc, príde mi to absolútne absurdné. Kto si však zgustne na poriadnych nechutnostiach, príde si na svoje. Nakoniec to je zrejme to najpodstatnejšie, prečo niekto po tomto filme skutočne siahne:D ()

Viperine

Z filmu mám tak rozporuplné pocity, že nejsem schopná ho nějak pořádně ohodnotit. Je to hra na 'poselství' symbolizované zvrhlým zlem, nebo je to zvrhlost, schovávající se za "poselstvím"... Tuším, že A) je správně, ale nemyslím si, že by polovina filmu musela být prosáklá exkrementy. Nejsem žádná divácká outlocitka, ale tady je na můj vkus až příliš mnoho scato; chápu sice, že ona krajnost byla kýžená, ale když musím zavírat oči, abych se znovu nesetkala se svojí večeří, nějak si to pořádně "neužiju". Po filmařské stránce dobře zpracované, slušně zahrané i stylizované. I po 3 dnech od shlédnutí se potácím mezi "líbilo moc" a "fujtajxl". A o to asi šlo.. ()

Narciska

Neskonalá zvrhlost, odehrává se však v okouzlujících kulisách italské aristokracie a přes veškerou nechutnost se ponižující a ponižované postavy dokonale snoubí s extravagantními interiéry a jejich zvrácená jednání dokonale kontrastují se střízlivými a racionálními komentáři sadismem posedlých představitelů fašistické buržoazie. Pod vše prostupující perverzí se ovšem nachází zřejmá myšlenka, jež provází nás celým filmem a zaznívá ve všech místech. Film tak jednoznačně ukazuje, že „nic není nakažlivější než zlo“, že lidská zvrhlost je neomezená a krutost vlastní mnohým z nás. Fekál, sadismus a obskurní sex zde slouží jako autorský nástroj. Jsou spojeny do podoby, která z filmu činí výsměch kultivované lidskosti, výtvor geniálního umělce i filozofické dílo, především pak obraz člověka a fantazii, jež nezná hranic. Plnému počtu hvězd brání jen skutečnost, že se přes všechnu chválu a sílu sdělení jedná o dílo natolik nechutné, že ho nejde vidět víckrát. ()

Yarwen odpad!

Nemá to příběh, nemá to pointu ani vtip, a i v tom jednoduchém ději jsou logické kiksy. Snímek se jen prvoplánově snaží šokovat svou perverzitou, která není ani za mák vzrušující, jen nechutná. Marně hledám cokoliv, za co by si film zasloužil alespoň jednu hvězdu. Pasolini si zde asi natočil svůj vzrušující sen, ale moc dlouho si ho neužil. ()

reban odpad!

To byl tak kvalitní filmík ow ma gawd! Aneb kvalitní a ti opravdoví umělci v akci. Dokonce bych se radši znovu podíval na ty dvě sexi holčiny s tím hrníčkem, než koukat na obtloustlé padesátníky, rvoucí si svoje lulánky do těch kostnatých prdelek. Díky za poornost. Peace ()

jiri.twist

Po zhlédnutí filmu, z něhož nadšený zrovna nejsem, jsem si pročítal zdejší recenze a raději "no comment" ... Někdo zřejmě spal v hodinách dějepisu, jiný byl přímo u toho, když "se to dělo" a třetí je samou "uměleckostí" filmu úplně zaslepen a já se ptám - PROČ ... a dokážu si s přihlédnutím k době, kdy byl film natočen, i odpovědět ... 1626 ()

Joll odpad!

Nechápu jak tohle mohl někdo vyprodukovat a jak v tom mohl někdo hrát! každopádně to je pěkná banda úchyláků.Pokud se vám líbí homosexuální snímky s dědky, pojídání extrementu a brutalita směle do toho:) pokud ne raději se tomu vyhněte dle mě není vůbec o co stát . ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri