Beckett

• Itálie Beckett (více)

Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

Anderton

Beckett akoby nám sem skočil cez bránu času zo sedemdesiatok, len namiesto Venturu a jeho kolegov tu máme Davida. Ten má po Tenete opäť čo robiť, aby prežil, tentokrát mu v tom pomáha staromódny scenár, takže je len na vás, či na túto hru pristúpite, alebo schopnosť hlavnej postavy všetko prežiť, nepotrebovať vodu a jedlo a tak podobne nebudete považovať za taký problém, že film hneď skraja odpíšete. Pokiaľ sa ale necháte unášať napínavým dejom a úžasnými (rozumej realistickými, čiže dosť špinavými) Aténami, čaká vás nonstop adrenalínová jazda. ()

MikeZ

Sympatický návrat do úzkostných časů kondorů, vystresovaných Maratonců a zlověstných společností Parallax. Guadagninův chráněnec Filomarino zvládá budovat paranoidní atmosféru a šikovně využívá sychravého podzimního Řecka, dál než za emulaci '70s/'80s thrilleru se mu ale bohužel doskočit nedaří, a v porovnání s drtivým závěrem Franticu je jeho Greekic (ha!) ve finále jenom snaživá nápodoba. Každopádně po Loganovi další solidní příspěvek do filmového vesmíru, kde Boyd Holbrook dostane železnou tyčkou do hlavy. 6/10 ()

Mikecat

Nesmrteľný černoch bez mimiky pobehuje po Grécku. Tešil som sa na Aliciu, bohužiaľ po 10 min. ju už neuvidíme, iba ďalšieho černocha, ktorý nevie hrať a skazil celý zážitok z možno úspešného filmu. Zapletie sa do politickej hry, behá si s prestrelenou rukou, následne ho dobodaju nožom, behá ďalej agent z ambasády, ktorý ho má na muške sa radšej nechá od neho utlct rúrou a najväčší gól keď s prestrelenym bruchom skočí zo 6teho poschodia rovno na auto, nič sa mu nestane a ešte ide mlátiť chlapa v aute - toto nemyslíte vážne! Všetci naokolo výborné zahrali, ale toho becketta ste si mohli odpustiť a dať rolu niekomu skusenejsiemu, ktorý by aj reprezentoval film a nie ťahal do sraciek. Jeden záber na holate chrbty v posteli. ws ()

Johnny.ARN odpad!

Čo toto bolo za nudnú píčovinu? Jedného vošingtona sme sa jak tak zbavili, tak prišiel na scénu druhý, ešte nesympatickejší, hrajúci vo veľmi divných filmoch. Vikender dvojminútový štek, inak je to orientačný beh greckou krajinou nesmrtelného zberača, ktorý uteká vlastne ani nevie pred kým a my diváci to nevieme tiež. Zápletka zaujímavá jak čertov kokot, nuda jak sviňa a nesympatické obsadenie. Kto iný ako Netflix by na to dal peniaze? ODPAD! ()

jopal

Cierny Winnetov, ciernych 7 statocnych, urcite neskor bude  aj cierny Janosik, Zizka ci Napoleon. Cierny superman, spickovo vzdelany, ovladajuci vsetky bojove umenia, uhynajuci sa gulkam, skacuci z 10 m vysky, s perfektnymi vypoctami casu dopadu no a samozrejme nezlomny, bolesto odolavajuci ... No proste "Cernoch" ()

• Natáčení filmu probíhalo v Řecku ve městech Athény a Trikala. Dalším filmovacím místem byl region Zagori – vesnice Tsepelovo a region Epirus – město Metsovo a Ioánnina. (SONY_)