Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun

Podle mě k tomu těch 30% vůbec nesedí...(4.2.2010)

• Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 1/10 Hudba 5/10 Efekty 9/10/// +obsazení vč. hostujících herců, efekty -hlavně ve 3 a 4 sérii značně nevyužitej potenciál, děj/// Tak tohle je pěknej trapas, takhle zkonit hlavně z počátku zajímavé universum tohoto seriálu. Obrovská škoda, když pominu první dvě části, kdy seriál nevěděl kudy jít, tak se následně v prvních 2 seriích rozjel alespoň do vod průměru. A znáte to! První serie jsou fain a další jsou více a více nabušené, technicky zdatnější a hlavně dějově silnější. Tedy nevím, možná to je tím, že první dvě série v TV dávali asi před dvouma rokama a další až teď. A přecejen člověk za tu dobu trošku zestárne, ale to co nabídli tvůrci v dalších dvou sériích...škoda slov. Prostě prázdno, děj se nikam neposunuje, části nejsou až na několik málo (rovněž ty jsem težko hledal) ničím zajímavé, dialogy jsou trapné a toporné, jednotlivé příběhy jsou směšné a nicotné. Ptáte se proč jsem u toho teda vydržel? Taky se ptám! Snad jen díky tomu obsazení. Herkula ve vesmíru snesu a i další postavy jsou zajímavé, mno vlastně skoro všechny a potom už záleží na vkusu. Třebas Lexa Doig je fakt fešná a když ji později máte ve třech verzích (živý android, hologram a monitor) tak je to někdy až vtipné, páč každá je stejná a tak trošku jiná. Další obliba herců záleží na vkusu, ale pravdou je, že mezi všemi to sem tam jiskří, což je taky možná to jediné co mě udrželo nad stolem (jednou jsem se zbudil za 2 hoďky pod ním). Za pochvalu ještě stojí efekty, které jsou snad díl od dílu lepší, hlavně poslední řada. O to víc ale zamrzí, že z toho neudělali Hvězdné války, pač bojů tam je dost a kua k čemu to potřebuji vidět s jejich komentářem na obrazovce (myšleno jejich obrazovce, nikoli mé). A co dál, vlastně už nic, teda doufám, že není pátá řada. To už bych asi nerozdejchal. A to jsem tomu seriálu tolik veřil (vlastně ne zas tolik) ale i tak mě zklamalo, že z něj nevytěžili víc než pouhé nic, pač vesmír je to nádherný./// Celkem 46%///(26.7.2006)

• Expendable

Nějaké díly se daly shlédnout, ale hlavně bez Kevina by to byl odpad.(4.10.2009)

• HateBreeder

Prvni rada tohoto sci-fi serialu se mi celkem libila a hodnotil bych ji slusnymy 60%, druha rada byla o poznani horsi a autori uz varili z vody takze zde by me hodnoceni bylo podprumernych 45% no to co ale predvadi hlavni protagoniste ve treti rade teto vesmirne sagy, to se jen tak nevidi. Prijde mi jako by se cely herecky tym pred natacenim posilnil alkoholem jinak to snad neni ani mozne. Nesmysle dialogy, deravy scenar, zbytky charisma asi hlavni hrdinove postraceli v jine galaxii, hudebni stranka je take hrozna, no vubec tu andromedu nepoznavam. Dve hvezdy sou jen z ucty k prvni rade.(4.6.2006)

• Kothy

Ne příliš povedený sci-fi seriál s Kevinem Sorbo. Jako Herkules je přece jen lepší.(17.2.2013)

• - Mnozí Nietzscheáné mají svá jména podle různých historických či mytických postav. Tyr je severský bůh války. Jeho rodiče jsou Victoria (po britské královně Victorii) a Barbarossa, (podle německého císaře Římského impéria, Frederica Barbarossy). Charlemagne Bolivar, vůdce smečky Sabra-Jaguár, má své jméno po francouzském císaři Charlemagneovi a Simónu Bolívarovi, bojovníka za svobodu Jihoameričanů. Stejně tak Telemachus Rhade má své jméno po prvním synovi Odyssea a Seamus Zelazny Harper má zase své prostřední jméno po Rogerovi Zelaznem, autorovi science-fiction. (viperblade)

• - V pilotní epizodě je Kevin Sorbo popsán jako "řecký bůh". To odkazuje na jeho předešlou roli v seriálu Hercules. (viperblade)

• - Dylanovo číslo, které opakuje, když je zajmut v epizodě 1x15 Forced Perspective, je H. E. 5095C21922. (viperblade)