Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi
  • sta

Buďto si někdo dělá legraci, nebo jsem se zbláznil. Takhle jsem se cítil, když jsem viděl asi pět minut tohoto "veledíla". Bohužel je pravda asi to druhý, protože ten seriál opravdu existuje.(7.9.2003)

• IllIlIlIIl

Nepříliš kvalitní sci-fi seriál v čele s Herkulem Kevinem Sorbem....(21.1.2009)

Po éře 1994-1999, kdy byl Kevin Sorbo legendárním Herculem, stal se v letech 2000-2005 kapitánem Dylanem Huntem. Obklopil se atraktivním týmem a prožil pět let jako sci-fi hrdina. Beka Valentine (Lisa Ryder) se stala jeho posilou jako tvrďačka, vlastní osobnost měla i sama Andromeda stoupající (Lexa Doig), jednou z nejzajímavějších postav seriálu se stala proměnlivá Trance Gemini (Laura Bertram) a nikdy samozřejmě nechyběly jako hostující hvězdy oblíbené tváře kanadských seriálů typu Monika Schnarre nebo Dylan Bierk. Kevin Sorbo se o seriál staral také jako producent, znovu se setkal se svým hereckým partnerem Michaelem Hurstem z Hercula, a nakonec se postaral i o uzavření seriálu v plnohodnotné páté sérii, i když krachla původní produkční společnost a stáhla s sebou například nikdy neukončený seriál Mutant X.(29.3.2012)

• Rockwood

Ode mě si zaslouží tento film jednu hvězdičku už kvůli Kevinovi Sorbovi... protože sem si oblíbil ve filmu Herkules :-D, ale jako jinak tenhle film nic moc teda... to vám teda povím.(4.2.2008)

Andromeda není tak špatná. Některé nápady ucházející a dobré. Jiné bohužel vykrádající. Hlavní zápletka příběhu ovšem solidní. Rozhodně koukatelné. Více peněz a bylo by to možná něco.(7.10.2012)

• - V pilotní epizodě je Kevin Sorbo popsán jako "řecký bůh". To odkazuje na jeho předešlou roli v seriálu Hercules. (viperblade)

• - Dylanovo číslo, které opakuje, když je zajmut v epizodě 1x15 Forced Perspective, je H. E. 5095C21922. (viperblade)

• - Základní premisa seriálu byla poskládána z části textů, jež napsal Gene Roddenberry v roce 1976. (viperblade)