Chudý muzikant se zlatým srdcem, který putuje po kraji a písničkou si vydělává na skromné živobytí pro početnou rodinu, se jednoho dne rozdělí o poslední kousek chleba, ačkoli mu kručí v žaludku hlady. Jako odměnu za dobré srdce dostane od kouzelného dědečka čarodějný ubrousek, na kterém se na požádání objeví ty nejvybranější pochoutky. Než si jej však stačí pořádně užít, ukradne mu ho lakomý krčmář, který má všechno, ale chce ještě víc. A protože mu kouzelný ubrousek nestačí, okrade důvěřivého muzikanta také o oslíka, z něhož se sypou dukáty. Toho nešťastný chudák dostal od dědečka jako náhradu za ztracený ubrousek. Jenže nebyla by to pohádka, kdyby se všechno neobrátilo v dobré. A tak je nakonec muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský třetím dědečkovým darem po zásluze potrestán. (TV Nova)

Autogram

Pekne natočená a dofarbená rozprávka s rozkošnými trikmi svojej doby, ale niečo v nej chýba, aby sa zaradila do radu kultových a nezabudnuteľných filmov. Tých 70 minút je dosť veľa, spieva a putuje sa pridlho. Je fajn si pospomínať na dobu, kedy platilo, že aj dobrá zaslúžená bitka môže niečo vyriešiť. Ked už to povedal kúzelný starček. –––– Kouzelný stařečku, proč jen kaši? – Zuby mi neslouží. Těm už žádný kouzlo nepomůže. –––– Někdo rozumí vlídnému slovu, na jiného platí jen obušek. ()

blackkocour

hospodský kontra thicc ass guy, aneb jitrnice jakou svět neviděl made in Guinness World Records in ma trencle.. [čingliš lvl Crook] ()

Cejny

Taková pohádka, nepohádka. Zas až tak moc jsem si ji neoblíbil, špatný dojem na mě asi dělá atmosféra a fakt, že je to film z 50. let. ()

klúčik

No poznám aj omnoho lepšie české rozprávky. Ale je tu výborne spracované na tú dobu spojenie kresleného a hraného filmu. Fantastický Josef Beyvl. Dávam 65%. ()

rozbris

Pohádka na kterou se díváte velice rádi a kde hraje dobrý český herec Ladislav Pešek, který velice dobře zahrál pojídání neviditelné jetrnice. Mít takové dobré srdce se vidí jen málokdy. ()

see_sawandrew

Tak nám zase to blboučce naivní Dobro zvítězilo nad rafinovaným (židáckým?) Zlem. Imbecilita hlavního hrdiny je i na pohádku nebezpečně vysoká - naštěstí máme kouzelného dědečka, který v zájmu ideologie daruje nějaký ten obušek. Na vysokou míru socrealismu v brilantním Císařově pekaři jsem nikdy nenadával, ale tohle je skutečně poplatný padesátkový blivajz. Jako instruktážní video o nekřesťanské pomstě však perfektní. Dvě hvězdičky za neviditelnou jitrnici. 30% ()

Billie777

Milá pohádka, která ale nikdy nepatřila mezi mé nejoblíbenější z tohoto žánru, ovšem scéna s neexistující jitrnicí se mi vždycky líbila a navíc je to už taková pohádková klasika, takže nakonec za čtyři. :) ()

Lukiš

Tahle pohádka mě tak moc nezaujala. Místy jsem se pořádně nudil. Pro mě jen průměrná pohádka, na kterou bych se už znova nepodíval. ()

cab

Povinnost pro kazdeho at jiz mladsi ci starsi rocniky. Dobry chudak vitezi nad hamiznym bohacem. Oslika chci taky ;-) 85% ()