Píše se rok 1937 a probíhá japonská invaze do Číny. Markantně lépe vyzbrojená a vycvičená japonská armáda decimuje čínské síly, složené převážně z rolníků a obsazuje jedno území za druhým. V Šanghaji se jejich postup na moment zastavuje, když se oddíl osmi set hrdinných obránců opevní v obřím obrněném skladišti na břehu řeky a s nasazením veškerých svých životů brání útočníkům v dobytí celé Šanghaje a postupu na hlavní město Nanking. Přesila je ovšem obrovská... (C0r0ner)

xxmurphyxx

Čo musí v človeku umrieť, ako hlboko musí mentálne klesnúť aby dal tomuto výnimočnému vojnovému skvostu odpad alebo jednu hviezdu? Sa mi až rozum zastavuje koľko duševných mrzákov má prístup na internet. Vy kokoti, toto je film natočený podľa skutočných historických udalostí, takže absolútne nerozumiem vášmu pičovaniu ohľadom scén ako je vztyčovanie vlajky. To sa malo vystrihnúť spolu s ďalšími scénami len aby ostalo vaše ego v kľude? Zostrojte si časostroj a vráťte sa do roku 1937 a vysvetlite im, ako moc vám ta scéna ublížila, nech sa na to vyserú. A že film je propagandistický? Lebo tie Americké či Ruské nie sú však? Ani tie Kórejské, Indické či Francúzske. Uvedomte si, že film točili Číňania a je v prvom rade určený pre ich publikum a nie pre nejakého kokota v sandálkach z knedlíkova. Dvoj minútové spomaľovačky Baya okolo americkej vlajky v každom jeho filme vám kurva nevadia, ale tu chytáte krámy lebo si dovolili trochu viac pompézne natočiť scénu s vlajkou, ktorá sa mimochodom aj reálne stala. Sa jebnite na konár experti. Pre ostatných, nenechajte sa odradiť bandou kokotov a dajte tomuto skvostu šancu a nebudete sklamaní. Ak máte radi filmy podľa skutočných udalostí, vojnové alebo jednoducho kvalitné, dajte mu šancu. Toto je jeden z najlepších vojnových filmov za dobrých desať pätnásť rokov. Je výnimočnej audiovizuálnej kvality s množstvom pamätných scén, plných malých detailov a vynikajúcej dynamickej kamery. Stačí spomenúť len prvotný stret vo fabrike s famóznou prestrelkou, ktorá patrí medzi to najlepšie, čo som videl alebo vztyčovanie vlajky či samovražedná akcia Čínskych vojakov na zastavenie odpálenia steny, tam som mal až slzy v očiach. Ten film má tak dobre vyvážené tempo, tak dobre nasnímanú akciu ako sa len tak ľahko nevidí. Byť Číňan tak sa po vzhliadnutí tohto filmu utekám upísať do armády. Beriem, že niektoré scény možno trošku viac tlačili na pílu ako by mali, ale to je len malá chybička na inak takmer dokonalom filmovom diele. Zatiaľ dávam mega silné štyri ale nevylučujem po ďalšom vzhliadnutí plnú paľbu. ()

Reiner

Číňané filmy umí a ty válečné velmi dobře. Bohužel toto není tak úplně ten případ. Bylo to zbytečně dlouhé a místy až spirituální. Některé scény opravdu šly natočit jinak - krátce a akčně. Poslední bojová scéna s mostem mi připadala, že tam poběží ještě hodinu. Chápu, o čem je tento film ale zpracovat to šlo prostě lépe. ()

Hopeman

Neuvěřitelný pohled a kontrast , kde se civilista dívá přes řeku na válečný masakr a voják z druhé strany zas na život jako v pohádce. ()

chozze008

A co na to říká verbal? Co o něm vlastně víme? Možná má lesbickou milenku, která s ním manipuluje. Nemá prsty v jedenáctém září? Musíme teď být hodně statční a kládst otázky, protože vše nasvědčuje tomu, že nám CSFD neříká o verbalovi pravdu. ()

hufnagel

Vizuálne brutálny vojnový masaker z prvej ruky.Nebyť toho prehnaného vlasteneckého pátosu je to za plný počet bodov. ()

Arcisit

Koukám na korejské filmy, koukám na japonské filmy, ale nikde nevypadali asiati jako vřískající makakové víc než tady. Hrozná slátanina kde si přejete, aby všechny konečně už zabili a byl konec. Ten kdo tomuhle filmu dal 5 hvězd musel být na drogách. ()

Grázl83

Strašně dlouhé a tím pádem i místy hodně nudné. Bohužel ani bojové scény nejsou moc poutavé, spíše takovy nepřehledný zmatek. V druhé polovině navíc přibude i obrovská dávka patosu. ()

mdf

Od převratného vojína Ryana,další nejlepší vizuál,co se týče válečného filmu.Kdybych to nevěděl,tak bych v žádném případě neřekl,že tohle bylo natočeno v Číně a tím ,zvedla laťku,zase o kousek víš. ()

Raziel811

Obecně mi nevadí politický patos, umím se od něj odprostit. Ale problém je, že film je moc dlouhý a tolik se v něm neděje, aby člověk byl napjatý a čekal co bude dal. To je obecně problém Čínské kinematografie posledních let - průměrný vizuál a nudný příběh. ()

ChuckOnly

Naprosto luxusní a promazlený válečný film a jeden z nejlepších za poslední roky. Polovina západní produkce se může jít zahrabat. Výborný a dechberoucí vizuál, brutální a uvěřitelná (v rámci možností) akce, správná dávka hrdinství a patriotismu, skvělý kontrast mezi válečnou zónou a cizineckou čtvrtí na druhé straně řeky, zapamatovatelné postavy. Za mě pecka, kdo má rád válečné filmy, kde se také něco děje a jen se nudně nemudruje, ten si toto naprosto užije. + je že japonci zde nejsou vykreslení jako uplní idoti, jak to s vojáky Osy většinou ve filmech bývá a umí se trefit a dobře bráněným elitním klaďasům postupně víc a víc zatápí. ()

F_Sanchez

Vizuálně moc hezké, bojové scény taky moc pěkné, ale jako celek mě to moc nechytlo, a když se nebojovalo, tak jsem měl problém udržet pozornost. ()

1svaty

Válečný film z Číny. Nemám rád tyto filmy, připomínají mi ty ruské, na které jsem chodit musel. Filmy výhradně pro muže, protože ženám se tohle bude líbit výjimečně. Rusům je podobný i fanatismus viditelný často v ději. Velmi oceňuji práci, kterou filmaři odvedli, muselo to hodně stát a dlouho trvat. Proto hvězdy tři. ()

Yamamoto13

Na Čínu určitě zajímavé filmové zpracování, ale dle skutečných měřítek velice propagandisticky pojaté. Spousta scén je dosti zmatená a nerealistická. Celkově film působí jako slátanina hloupostí protkaná čínskou propagandou, na pozadí skutečných událostí. Tento film bych zařadil do kategorie filmů sovětské produkce za šedesátých a sedmdesátých let. Pro mne osobně je tento film velkým zklamáním. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů